Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Bouřky 12.9.

Anonymní
Avatar
# 12.09.2008, 17:18

Tak v Bavorsku se tvoří bouřky, které se spojují do hezké lajny. Ta tam mám vydržet i dalších 6 hodin. Do Česka se asi nepřesune, ale celý západ západních Čech uvidí večer hezkou blýskavici.

Anonymní
Avatar
# 12.09.2008, 18:22

a co Slovakia?:D

536
# 12.09.2008, 18:27

Petr12
Tak na to jsem zvědavej,zatim to vypadá že se to rozpadá.ale je to opravdu pěkná lajna,ještě lepší bouřky jsou v jižní Evropě.

Anonymní
Avatar
# 12.09.2008, 18:57

jaroslavec
To teprve zítra budou, no u nás už je hold podzim, u nich ještě léto :) Kdyby to neblokovala ta výše, tak by nějaké bouřky v Česku mohly být. No rozpadá se to více, než jsem čekal - tak asi ani ta blýskavice nebude.

Na Slovensku nic nebude.

536
# 12.09.2008, 19:15

Petr12
Stejně je zajímavý jak se to opírá o naší hranici a dál ani krok,družicový záběry jsou taky dobrý,je vidět chladná hmota která se nenápadně nasouvá od severovýchodu a právě ta vlhká hmota jihozápadně od nás.Naše území tyto dva útvary právě dělí,Aladin sice nepočítá žádné srážky ani pro západní Čechy či jihozápadní ale já si osobně myslim že do 23h u nás na západě něco spadne tak uvidíme,No zítra už budem právě v tom severovýchodním proudění a pak to potrvá zřejmě celý týden i když hlásí na příští týden srážky a velkou oblačnost,teploty jen od 10/14C pokud budou srážky v tomto chladném vzduchu snad možná i na hřebenech Krkonoš může zasněžit na to jsem taky zvědavej....;-)

Anonymní
Avatar
# 12.09.2008, 20:22

Aktuálně je velká a silná bouřka nad Korsikou.

Anonymní
Avatar
# 12.09.2008, 20:28

Když se na satelitním snímku podíváte kam došla oblačnost z té včerejší bouřky co prošla jižně od nás, zjistíte že je teď oblačnost z ní nad Černým mořem.

8
# 12.09.2008, 22:23

Pravda, dané modely se spletly o pár desítek km v hodnotě pár desetin milimetrů strážek. To docela jde, ale to spíše žádný déšť není než že by byl. Vím, že Aladin vvíjí odbornící z asi 15 zemí v Evropě, ale ten Český je kalibrovaný nějak divně. Vůbec třeba nepočítal odpoledne s těma srážkama na šumavě. A všiml jsem si toho víckrát. Vzhledem k těm mnou uváděných zahraničních modelů paradoxně ten čeký Aladin většinou vychází úplně nejhůř. :(

Anonymní
Avatar
# 12.09.2008, 22:31

Tak ta velká bouřka se přesunula nad Itálii - model GFS ji tam nespočítal.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.