Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Bouřky od 25.7.2021, postupně i silné

147
# 28.07.2021, 22:10

vše se posunuje na západ každá situace mi přijde takže s tou nedělí bych počkal.... přece jenom je to níže takže se to bude měnit do poslední chvíle

168
# 28.07.2021, 22:39

Že se jedna situace nakonec projeví více západněji, a pak to čekat hned v další situaci je nesmysl. Opět se tu roztáčí soutěž jak v Riskuj!. Jen pro rekapitulaci se tak stalo za uplynulé dva týdny jednou a kolik bylo situací. Jinak já to pak řeším se skutečnými odborníky jak a co dopadlo a kde bylo. Pokud ta níže bude mít výraznější vliv, tak bude větší šance, že se bouřky posunou na východ na Slovensko.

Ono ještě v pondělí se počítalo s bouřkami i v Čechách, ale teď již s jejím výskytem(díky té TN) počítá pouze optimistický model ECMWF.

Ta TN totiž odšoupne ten teplý, labilní vzduch na Slovensko.

:)

jack
No...
Doporučuji se mrknout na počasí na CNN Prima news, kde o tom v hlavní meteorologické relaci nepadlo ani slovo. Mluvím o té aktuální výstraze, kterou vydala v rámci těch bouří na Třebíčsku. V předpovědi chyběl i radar, ale hlavní je, že jsme se mohli podívat na východ Slunce v Havířově..

74
# 28.07.2021, 23:00

Aidamko1
Co to je CNN Prima news??,jakou výstrahu myslíš tu kde to hodinu bouřilo a pak tam dali oranžovou??

168
# 28.07.2021, 23:06

jack
To je obdoba CNN tady u nás, ale na primě. Jednoduše se snaží kopírovat zpravodajství a obsah jako na ČT24, ale nedaří se jim to a brzy to skončí.
Jo to přesně myslím, tu bouřku a oranžovou výstrahu.

Tady předpověď 18:50, tedy zhruba více jak hodina po vydání výstrahy od ČHMÚ s oranžovým stupněm nebezpečí. Relaci tvoří samo ČHMÚ. Relace je živá.
https://cnn.iprima.cz/porady/pocasi/28072021-1

Tu ve 20:10 tam nemají, ale ta byla ještě horší.

# 29.07.2021, 01:26

To co furt žilo na svk nedošlo až sem na krajní SV svk.
Hlavně že o pár desítek km Polsko jede.

Bude jen lít.

Edit : po půlhodině si smyslelo že si obnoví aktivitu. Jeden to praskl kousek od centra a záblesk takový že by se dalo oslepnout.

48
# 29.07.2021, 05:01

Tak vcera bourka dosla, par blesku, par listecku dole a 2mm deste. Nic co by stalo za rec.

47
# 29.07.2021, 07:58

Jojo poslední dobou vše na Vysočině - jižní Čechy a teď to bude jen Morava. Když se hodně stěžuje koukám, tak pak dorazí tam, kde se hodně stěžovalo. Takže, kde nic skoro nebylo tak si pořádně zastěžujte a je to asi.
Tady kromně tý bleskový povodně ale spadlo pouze 36mm za 30 minut tak skoro nic nebylo. Nedokážu si tu pŕedstavit jak jinde, třeba 60mm a víc za 1h.Buď se to tu rozpadlo nebo bouřilo kousek vedle.
Toto léto tady stojí za nic. Nakoupani to bylo jen v červnu jinak jsme se snad nad 30ani nedostali v červenci. Tady je to podprůměrně leto jak psal swan. A ještě mi chybí takový fronty od západu co jdou rychle a projdou cely Německo i ČR.
A ten výhled na příští týden je jako co. Trvaly déšť a 14 stupňů….

258
# 29.07.2021, 10:08

Aidamko1
Je jasný, že ty bouřky budou zase u vás. já už si ani nedělám naděje, že bude dokonce roku v Čechách nějaká vydařená bouřková situace, kdy bouřky zasáhnou větší území (samozřejmě kromě JČ a Vysočiny;))

147
# 29.07.2021, 10:17

Aidamko1
icon to třeba už posunul západněji... těch situaci tu bylo více kdy to dávali východněji a nakonec to šlo západnější drahou postupně to odsouvali nebo mi to jen přijde

147
# 29.07.2021, 10:22

Aidamko1
včerejší situace to samý.... nejdřív že to bude jen na hranici se Slovenskem a nakonec to bylo skoro na hranici Čech a Moravy...

15
# 29.07.2021, 10:56

Včera před, sedmou večerní, během cca čtvrt hodiny schrstlo 10,5 mm vody. Večer už jen pár kapek. Slušný. Byly i nárazy větru - pár povalených květníků.

168
# 29.07.2021, 11:06

Kokos342
Některé modely(a v současné době je jich již hodně) čekají, že se naopak bouřky budou vytvářet v oblasti západní Moravy a komplex v Rakousku nás nezasáhne.

Takto jsem interpretoval výsledky modelů. ČHMÚ bylo jediné, které to tak čekalo. Pak ještě model ICON D2.

Avšak korunu si zasluhuje model ICON, který měl prázdnou mapu.



Aktuálně to vidí všechny modely až na model ICON tak, jak jsem to popisoval včera. ICON totiž žije v domnění, že TN nepřináší chladné proudění z tohoto směru. V žádném případě netvrdí, že to bude tak nebo onak.

Ono se to bude měnit, ale mě je jedno kde to spadne. Buď tady, a nebo v Čechách.

67
# 29.07.2021, 11:37

Nechce někdo založit téma na zítřek? jindy tu létají témata týden dopředu a zítra nás čeká nejspíš další mcska z Bavor a pořád nic :D

147
# 29.07.2021, 12:01

Aidamko1
ja nemyslel bouřky já myslel déšť.. bouřky samozřejmě vím že v Čechách nebudou ale ten vydatný déšť je více než pravděpodobný.. ono aby to nakonec nedopadlo tak že bude úplný hovno... ecak už vůbec:D tomu nevěřím takovejch srážek..
GFS tam třeba tu níži nemá vůbec ...
EDIT: GFS to má už stejně jak icon:D:D:D

376
# 29.07.2021, 12:15

Kokos342
Naopak, GFS tam má bouřky a MCS pro Čechy už zítra večer, Icon taky, jen to dává až dýl v noci, k ránu..
Rád bych tu připomněl jednu věc, skoro všechno poslední týdny chodí o několik hodin dřív, než jsou predikce...;-)
Pokud to půjde podle GFS, v sobotu to na Moravu dorazí moc brzy a bouřky bych pak očekával hlavně na krajním V Moravy a na Slovensku...

GFS pátek 23.00
GFS sobota 02.00
Icon sobota 05.00
376
# 29.07.2021, 12:21

Sobota GFS..

GFS sobota 14.00
168
# 29.07.2021, 12:38

Naopak nejnovější GFS z 06UTC(Zde na webu mají stále výstup z 00UTC, tedy starší) maluje srážky už zase na Moravě. Dokládá to snímek sumarizace srážek za 3 hodiny od sobotní 1:00 do 4:00..

376
# 29.07.2021, 12:48

Aidamko1
Modely skáčou sem a tam, klasika, každej jinak ..
Zítra odpoledne radar napoví, bude jasneji..
Je to otevřené

147
# 29.07.2021, 12:59

Aidamko1
i v Čechách nebo je Polabí Morava?
ikdyž říká se že je u nás počasí jak na Moravě takže asi jo..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.