Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Silné bouřky od 13.7.2021

# 12.07.2021, 11:57

Kvůli očekávanému překročení 3. SPA na mnoha tocích v Čechách a asi i západní Moravě vydání červené výstrahy očekávám

165
# 12.07.2021, 12:50

Aktuální Aladin na zítra ubral ale to bych nějak neřešil, nedokáže to předpovědět když je to zvlněná fronta, naopak na středu to dal na západ zase, každej výstup jinej :pozor::prsi:

# 12.07.2021, 13:08

Kokos342
Že zrovna ty , kterému je vždy vše jasné ,ale vždy to dopadne jinak , tak píšeš něco o nejistotě 😀😀😀👍🏻Jo aha , oni to nedávají pro tvou oblast , jinak by to bylo jasné bowecho , nebo derecho společně se supercelami 😉 nebo co vše se dá v jednom dni stihnout :D

426
# 12.07.2021, 13:15

Tenhle týden vypadá opravdu zajímavě, podle toho co vidím tak každej týden bude komplex ? :D:D:D A ještě k tomu se to odehrává pořád v noci. :cool::cool:

33
# 12.07.2021, 13:20

Ta výstraha pro Čechy nevypadá vůbec dobře. Vzhledem k tomu, co tu mnozí pravidelně píšou za srážkové úhrny, z toho opravdu můžou vzejít větší povodně. :(

76
# 12.07.2021, 13:21

ALADIN to vždycky na začátku modeluje hrozivě a pak postupně ubírá..zajímavější je GFS

33
# 12.07.2021, 13:22

JUGOCV
U nás se GFS většinou vůbec netrefuje.

380
# 12.07.2021, 13:23

No, mě to počasí docela vyhovuje, slunce je, vláha je, akorát by to leckde jinde nemuselo být s těma záplavama, tornádem, vichřicí, přívalákem, ale je to holt počasí, až nás to tu něčím takovým trefí, budu špačkovat, to jo..:D. v příštích dnech očekávám to samé, co doposud.;-). Zase prý meteorologové potvrzují, že je to velmi zvlněným tryskovým prouděním..

165
# 12.07.2021, 13:29

JUGOCV
GFS ty bouřky předpovídat neumí moc, na to je lepší aladin a ICON-DE, řeky jsou tady na Plzeňsku stále jen pár cm pod povodňovým stupněm a všude stojí voda takže se to bude zvedat rychle

# 12.07.2021, 13:38

Myslím, že ze všech modelů je nejlepší ECMWF, ale co člověk, to názor :-).

63
# 12.07.2021, 13:51

Aladin nám maluje hrůzu na středu už od rána do večera a ICON zase úplné prd... Kéž by to vyšlo ICON,ale tomu to vyšlo výjímečně aspoň u nás

146
# 12.07.2021, 14:39

Novorolak
já těch bouřek měl že už nemusím mít žádnou😘🤷 naopak vody dost řeky zakalený není o co stát..🤯
klidně si tam těch 160mm za 2 dny nechte 😂✌️ ale pak tu nebul že máš zaplavený sklep.... peace

146
# 12.07.2021, 14:42

Novorolak
jo ještě jedna věc... ty komplexy sem netrefil uznávám prostě se to tvořilo tak že to šlo východněji včerejšek sem trefil na 100%...
dalším výstupem bude vše jinak ALADIN to úterý posunuje na východ a já si myslím že nejvíc to schytá Morava toť vše ode mě ty stacionární bouřky na západě jsou jen o vodě kdežto bouřky v komplexu mají alespoň podívanou:)

# 12.07.2021, 14:59

Kokos342
Já tu nepsal nic o tom , kdo měl ,nebo neměl ;) Nebo , že by mělo být něco na západě a jinde nic , je mi to fuk ;) Já tohle tak neprožívám . Zimu víc a tu většinou trávíme na baráku v Hamrech 850 mnm . Voda ve sklepě nehrozí .. aspoň nám . Navíc, zítra jedu služebně do Lucernu na dva nebo tři dny . Takže preferuji klidné počasí a klidnou cestu ;-)

# 12.07.2021, 15:47

Kokos342
Proč ta škodolibá radost, že by to měla podle tebe schytat Morava? Alladin to klidně posune nakonec do okresu Hradec. Co když to zrovna nejvíc schytá Hradec? Že vás všechny baví si mezi sebou přehazovat to nejhorší počasí.

146
# 12.07.2021, 16:05

hunterthunder
kde je napsáno že sem se radoval?
co s váma je? jen diskutuji o počasí kde by co jak mohlo být toť vše... já bouřky přeju všem (samozřejmě jen těm kteří jsou normální a vědí že bouřky patří k létu;-)a baví je to sledovat)

146
# 12.07.2021, 16:19

Novorolak
samozřejmě omlouvám že jsem hned tak toxic;-)

# 12.07.2021, 16:36

Kokos342
Tvůj problém je v tom , že v tom hledáš nějákou soutěž. Já si teda představuji soutěž jinak . Něco vytvořit , nebo natrénovat a pak to "prodat" .
Ano bouřky patří k létu , ale všimni si , že když se tu někdo jiný těší , tak ho hned uzemníš , že u něj nic nebude . Stejně , tak si psal i teď - bouřky na západě NOK u mě Ok :) Stejně tak jsi odpovídal . "Já už těch bouřek měl , že už další mít nemusím " Jen proto , že tu někdo psal , že má být něco západněji. To je trochu dětinský ;) Zato , když má být , nebo je něco u tebe , tak se chystá apokalypsa :) Jinak zálibu chápu , ale jak jsem řekl , není to žádná soutěž . Takže není potřeba stavět se přeháněním do role vítěze a v předpovědích do role = když to má být u nás, bude to masakr , když jinde , tak nic nebude 😉👍🏻 Pro někoho je "výhra" , když žádné extrémy nejsou ;)

268
# 12.07.2021, 16:42

palma
Takže to máte stejně jako já, prostě bez větrných projevů by to bylo úplně v pohodě, voda většinou brzy odteče a zůstane hodně vlhká půda, což je pro mě super změna po těch suchých letech, takže klidně těch pro Čechy slibovaných 40 - 80 mm snesu, ale u nás zase nic. Je fakt, že česnek by mi asi už před sklizní shnil, ale jinak by to asi ničemu nevadilo, naopak.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.