Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Bouřky a vydatné srážky od 16.6. do 21.6. 2020

40
# 16.06.2020, 08:13

Kokos342
Jv Moravy by potreboval vodu asi nejvic ze vsech.. Ale kdyz tam prijdou privalaky na tvrdou, vyprahlou zem..to bude akorat pruser, spis skody nez uzitek..

146
# 16.06.2020, 08:15

Straky
celkově letos to spíše vypadá na povodně než na užitečný déšť

268
# 16.06.2020, 09:06

Straky
JMoravy měl také nějaké ty bouřky a od Jacka víme, že vyprahlo úplně rozhodně není, spíše to tam chce něco plošnějšího, přeháňky či bouřky se suchem moc nenadělají, jen velmi povrchově, zvlášť v zemědělských oblastech, kde akorát dokonají dílo zkázy. V hloubce 40 cm a více je sucho prakticky na celém okrese Znojmo, borovice jsou odolné a jsou schopny si šahat pro vodu do pár metrů, ale když hladina spodní vody klesne pod 10 metrů, tak je jaksi konec, u sebe v sadu a pod trávníkem odhaduji, že je takovejch 15 - 20 cm jakžtakž vlhko, pak pořád sucho, takže ten průměr v mapách do 40 cm nevypadá špatně, ale určitě ho neměří pod vícevrstevnou vegetací, trávník je prd a navíc širokej pojem, já mám metrovej, tak nevěřte mapám, jsou nepřesné.

40
# 16.06.2020, 11:29

:tornado:Kokos342
Yurri
My tady prave letos mame zatim stesti na solidni uhrny uzitecneho deste.. a momentalne je puda i do hloubky opravdu slusne nasycena..
Dobry zaklad pro to preckat sussi leto obcas s nejakou bourkou..
Tam kde nejak rozumne, plosneji nenaprselo do ted, tam se to s nejvetsi pravdepodobnosti do podzimka uz bohuzel nestane..
Ty borovice, v nekterych oblastech CR schnou po hektarech, obrovske plochy..
Hlavne na kopcich, skalach..kde si nemohou sahnout pro vodu hloubeji..

73
# 16.06.2020, 11:42

ICON to už druhý výstup po sobě pěkně točí nad Beskydami, aby z toho nebyl nějaký průšvih..:!!:

380
# 16.06.2020, 11:50

spurdo
No, ze Slovenska už tam na radaru něco leze, ale nevypadá to nějak dramaticky, zatím..a Aladííín mlčí...

146
# 16.06.2020, 12:02

ICONovi se točí hlava:D

65
# 16.06.2020, 12:36

No jelikož má sestra v sobotu svatbu, tak počítám s tím že ta předpověď vydatných srážek opravdu vyjde, protože to by nebylo naše štěstí, aby nám na nějaké akci nepršelo. :D Zaujal mě ECMWF, ten tady za pátek/sobotu dává přes 60 mm, ICON kolem 40 mm. Tohle může být hodně zajímavé, vše co teď spadne, tak už to půjde do nadprůměru za červen.

# 16.06.2020, 13:06

Půlnoční Aladin téměř smazal srážky pro Jih Čech a hned další naopak přidal na intenzitě...sem zvědav jak to nakonec dopadne. Pokud to půjde v součtu nad 30 mm je založeno na průser...:!!:

76
# 16.06.2020, 13:44

Aladin slibuje 30mm, kéž by. Realita bude nejspíš další zklamání. Pokud nespadne v nejbližších dnech něco smysluplneho, je zaděláno na malér s narůstající teplotou a výparem.

10
# 16.06.2020, 14:05

Vychází mi z toho, že v Hradci opět nespadne ani kapka a to by byl průšvih! :!!:

VHK
Avatar
30
# 16.06.2020, 14:39

Tak u nas uz hodinu slusne leje🙂:prsi: uvidime co prinese blizici se vikend,vypada to zajimave:cool:

# 16.06.2020, 15:39

VHK
Než to přišlo sem tak to zesláblo, tak aspoň se nebude tolik prášít:D

# 16.06.2020, 15:48

Zase ten okraj .. přesně na rozhraní .. pár kapek jinak nic :D njn hory to vše ukradnou.

293
# 16.06.2020, 17:38

Charlie
Já se bojím, že všechny oblasti již se letos dočkají vydaného deště (nemyslím samozřejmě průtrže) a náš okres bude ten úplně poslední, který se deště zase nedočká. Bohužel letos je počasí značně nespravedlivé. Ale nevím, proč i když jsou srážky od jiného směru něž SZ, proč sem také nedojdou, přitom by se naopak jednalo o návětrnou stranu. Naposledy napršelo přes 10 mm za den v půlce května.

76
# 16.06.2020, 17:57

Milan
Je to tak, jak píšeš. Už jsi to nadhodil dříve, proč nám není dopřán déšť ani z jednoho směru, poslední a jediný deštivý měsíc byl únor, to je velmi slabé.

F4
Avatar
109
# 16.06.2020, 18:10

charlie Milan
Taky mi tu nikdo smysluplně neodpověděl a naopak podsouval srážkový stín. I když na jiné diskuzi se mi dostalo vysvětlení, že záleží na proudění v různých hladinách. Pokud jste si všimli, tak všechny srážkové "super" situace sice znamenaly chod srážek od J, JV či JZ, ale v nižších hladinách už foukal Z nebo SZ vítr, který způsobuje vysušování (podobně jako závětrný efekt). Aby nám krásně nalilo, musely by srážky jít od J či JV a od tohoto směru i foukat vítr ideálně ve všech hladinách. Nezmiňuji vůbec fakt, že půlka těch situací znamenal přeskočení celé Z půlky Čech a počátek dešťů až u Prahy a dále v Pásu. Jakžtakž mi v neděli napršelo (u vás byla pro změnu vysušující složka od SV - ne přes hory, ale původem vzduchu), ale chce to pokračování a dohnání rozdílu ve spadlých srážkách v rámci Čech. Moc držím pěsti, i když zase půjdou srážky od J, tak vítr bude Z :zz:

146
# 16.06.2020, 18:33

co to sakra je :D
za 9h 50mm proč né že :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.