Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Déšť a bouřky od 2.6. do 8.6.2020

272
# 06.06.2020, 10:18

Výstraha určitě bude, stejně jak mají Rakušáci, bouřky nízký st. nebezpečí, něco málo kolem a po půlnoci a hlavně zítra, tam to vypadá opravdu po delší době na pořádnej šupec, pak zase středa, líbí se mi to, konečně bude sem tam i těch 20+

# 06.06.2020, 10:52

Yurri
Ano naprosto souhlasím. Musím říct, že až na ten neustále otravný silný vítr je aktuální počasí pro mě úžasné. Nepředvídatelné, dynamické s dostatkem srážek. Včera u nás přes 11 mm a další srážky by měly přijít. Zároveň žádné vedro, ale ani nějak extrémní chladno. Pro mě naprostý ideál. Samozřejmě, že v tomto období již jsou teploty nad 20 stupňů, nebo i kolem 25 stupňů, žádoucí a navíc naprosto normální. Takže je i vítám, pokud jsou, aspoň se dá venku něco dělat, pokud zrovna neprší. I když já za poslední dny zmokl dohromady už třikrát, takže mě už ani déšť, když jsem venku, nijak z míry nevyvede:D.
Jinak je fajn číst od vás i nějaký pozitivní příspěvek, tak doufám, že vám naprší co nejvíce. Stejně jako všem co to potřebují. Jistě, že se nedostane na všechny, ale buďme rádi za to, co je.:) Mohlo by být mnohem hůř.

272
# 06.06.2020, 12:08

Snowrain
Dneska bych to viděl u nás na bouřku kolem 21 hod., další bouřka vznikne kolem ranní 4 hod. na východě Třebíčska a Žďárska a kraj jen lízne, zítra by to mohlo dorazit už mezi 17. a 18. hod., plánuju podle toho samozřejmě program, zítra na tom Brněnsku to bude zajímavé.

142
# 06.06.2020, 12:08

Sice to nepatří přímo do tohoto tématu, ale koukal jsme na družici Evropy a celé dopoledne nad Ionským mořem pozoruji něco, jako pidi medikan, alespoň částečně se to tak tváří...

107
# 06.06.2020, 12:43

No Aladin už to stáhl, ale i tak 60mm to je stále dost. Uvidíme co večerní aktualizace.

No na pondělí ráno očekává ještě větší úhrny no tak to jsem zvědav co z toho vyleze.

F4
Avatar
109
# 06.06.2020, 12:48

Snowrain
Je to tak. Byť to tak nevypadá, tak teplotně jsem byl s květen velmi spokojen a oproti loňsku je i začátek června příjemný a hlavně přívětivý. Se srážkami je to ovšem horší, vše významné stále okolo nebo v tradičním pásu, případně nějaké pocmrndávání jako dnes (s malými přestávkami mrholí/prší od rána ale úhrn je 0,2 mm). Konec příštího týdne už ale z hlediska teplot tak dobře nevypadá. Sice to bude asi spojené s bouřkami, ale pro mě to znamená jedinou věc - jako kdyby nic nebylo.

65
# 06.06.2020, 12:49

Já celkově čumím co ty modely na zítra kreslí. To vypadá jak stacionární MCS nad Moravou od zítřejšího poledne až do pondělního rána.

147
# 06.06.2020, 12:53

Aldan
ne jenom na Moravě ale i ve východních Čechách

74
# 06.06.2020, 13:05

Včera nam to dalo necelé 3mm. Ale zítřek bude zajímavý, všichni předpovídají u nás déšť a bouřky . Jen tady na in počasí u nás s deštěm nepočítají a v pravděpodobností dávají max 10 % šanci na déšť tak jsem zvědav. Za to na dnešní podvečer to dává 100% na déšť tak uvidíme.

Edit: tak než jsem to dopsal tak to změnili na dnešek už máme 0% a na zítra 60% 😂😀

40
# 06.06.2020, 13:22

Predators2
Ano, das to do prispevku v nejakem poradi..ale uploudne se to zprehazene.. je to dost caste tady..

65
# 06.06.2020, 13:29

COSMO to na dnešní noc vidí podobně jako aladin, akorát to má posunutý víc na východ. K nám teď za večer dává 45 mm :!!:

# 06.06.2020, 13:30

Červen se zatím vyvíjí docela přivětivě, co se srážek i bouřek týče. Od jeho začátku už tu máme 3 okrajové a 1 vzdálenou bouřku. Ale současný výhled už tak dobrý není, do konce týdne má crcat jen po jednotkách (spíše desetinách) mm a poté se má nad ČR dostat teplejší a vlhčí vzduch od JV, ve kterém se budou tvořit bouřky. To pro nás znamená příchod suchého období, kdy se nám bouřky budou vyloženě vyhýbat a budou zalévat stále stejná místa. Už ani nevím, kdy nás naposledy zasáhla bouřka jdoucí od V či JV, minimálně 4 roky už to budou. Ukázkovým příkladem byl květen 2018, který byl mimořádně bouřlivý a zde přitom nebyla jediná bouřka. Doufám, že se tedy výhled změní, jinak to bude pěkně na nic:).

ota
Avatar
2132
# 06.06.2020, 13:41

Aldan
Ten zítřek vypadá pro Moravu skvěle, tak uvidíme. Ono už by bylo taky načase, letos u nás zatím jen 3 bouřky a všechny byly nic moc, tak snad to vyjde.

1262
# 06.06.2020, 14:02

Dneska a zítra se v Česku vyskytnou silné bouřky.To bude platit pouze pro východní polovinu.Předpovědi se moc neshodují na tom kde a kolik vody spadne.ČHMÚ má ty dnešní bouřky podle mě posunuté více k západu.Já očekávám to nejsilnější na J Moravě.Zítra se bouřky rozšíří i do Moravzkoslezkého kraje,ale i ve východních Čechách něco může být.

107
# 06.06.2020, 14:02

No tak ještě jsem se tu nepochválil kolik mi tu za květen napršelo.
Bylo to rovných 165mm pánové. Paráda Nádhera, taky to tu máme kolem dokola pěkně zarostlé a poséct to nemůžu protože se stále očekávají srážky, ale mně to vůbec nevadí klidně ať je tráva 3metrová:D:D Hlavně když bude stále pršet sucha už bylo dost.

# 06.06.2020, 15:20

Yurri
Ano, to si taky myslím. Velmi se na ti těším, doufám, že se dočkáme něčeho velmi zajímavého a nějakých pěkných bouřek a srážkových úhrnů. Samozřejmě pokud možno beze škod, to je nejdůležitější. ale uvidíme, počasí si nevybírá samozřejmě.

# 06.06.2020, 15:22

F4
Jasně rozumím, že pro vás je to těžké. Sám moc dobře znám, jaké to je, když jsou všechny srážky okolo a k nám nedojde skoro nic, ale ono se to jednou otočí, chce to vydržet. A vážit si aspoň toho dobrého co je, jako například právě těch teplot.;-)

# 06.06.2020, 16:28

To jsem tedy zvědav, jak to dnes na Moravě dopadne, touhle dobou se to
mělo začít na pomezí Čech a Moravy tvořit, zkoukl jsem aktuální webkamery a družici a nikde žádná hlubší konvekce, pouze mělké kumuly, které tam byly už v poledne, no, trochu to zavání prvním letošním výpkem, ale tak stále je ještě čas, nechci z toho dělat předčasné závěry, Rakousko ovšem zatím také nic. Tady dnes takové typické aprílové počasí, už několikrát se nám tu vystřídala jasná obloha a přeháňky, úhrny nic moc, ale to neva, třeba k večeru doleze ještě něco intenzivnějšího z Deutschlandu, aktuálně tam v podhůří Alp dokonce bouří.

5
# 06.06.2020, 16:33

Když jsem tu včera psal že dá Morava do pondělí přes 100mm tak mě měli všichni za blázna a ono to opravdu nejspíše tak dopadne.

147
# 06.06.2020, 17:04

Aladin to vše posunul k nám už se těším xd

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.