Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další ochlazení, hlavně v Čechách větrno a přeháňky, na horách sněhové

Diskuse o počasí Bouřky od 9.5. do 11.5.2020

40
# 11.05.2020, 19:47

logitech
No ale za uplynulou hodinu a pul..? ;-) Meli tam vcelku slusny buriny..

Tady uz zase prsi..
Se budu bat podivat do srazkomeru, az to skonci..
Neskutecnej uhrn za sobotu a dnesek..
Bomba


# 11.05.2020, 19:50

Rousinov, vyškov, poradny srumec. Pěkná prutrz a ještě teď se blýská,

ota
Avatar
2122
# 11.05.2020, 19:51

Straky
Psal jsem o slušných bouřkách. Stačí se podívat na detekci a je vidět jak málo tam bylo blesků v porovnání s Vysočinou, ale nechme toho, není to podstatné. Co mi dělá mnohem větší radost je, že k nám se od západu valí pěkně divoké bouřky, možná skutečně zaleje!

142
# 11.05.2020, 19:55

Frantis95
Jih Moravy nic, je tu prachová bouře akorát z toho vichru, jak ted zesílil a prší jak z rozprašovače prozatím. Podle radaru nás zasáhl jen okraj :( Pořád to bude nefér, Praha měla 2 bouřky a víc deště, než my a Morava z nějakého úzkého pásu, který je poměrně rychlý. Ale ano, bouřkově to vyšlo líp pro Vysočinu a střední Moravu, co počtem bouřek a srážek líp pro Čechy :(

F4
Ano, jen vichr a nějaký cípek ničeho, to střední Morava jede jiné bomby oproti jižní. Pokud doženeme dneska alespoň Vás, budu spokojený.

73
# 11.05.2020, 19:58

Je po bource, nic extra, bez silneho vetru a lijak takovy bezny. Teplota je 16°C.

A mimochodem tohle je ten prouzek, ktery kreslil ICON, vynikajici prace.

Naprselo 6 mm.

48
# 11.05.2020, 20:16

Pokud je porad 16°C tak ta front jeste porad nedosla.

40
# 11.05.2020, 20:20

ota
Zaliti ti preju..
Jinak mi ale neni 10 let, aby me tu proroci uplacali nejakou lzi nebo polopravdou ..to sorry.
logitech tu psal o tom, ze ve vych.cechach nebude nic..Ze se to rozpadne..tys ho v tom podporoval.. , ačkoli bouřky ve V Čechách byly, celkem slušné, stále jste nebyli schopní říct, mýlili jsme se, bouřky do V Čech došly a žijí dál..
Chlap by mel umet uznat svuj omyl..
Ted toho muzem nechat..
Tak at vam tam spadne co nejvic!;-)

74
# 11.05.2020, 20:26

Tady dnes 2 mm škoda mluvit

4
# 11.05.2020, 20:27

Severně od Olomouce pouhé 3mm
Ani sudy mi to nenaplnilo na zalévání

ota
Avatar
2122
# 11.05.2020, 20:29

Straky
No asi jste mě za ten nesouhlas potrestal, protože spadly 3mm:D:zz:
Blesků bylo spousta, ale to bylo všechno, déšť o ničem, vítr vůbec žádný. Bohužel je znát, že je sucho, byť vlhký rok bylo z toho 30mm.
spurdo
ICON to předpověděl dokonale, to klobouk dolů teda.

147
# 11.05.2020, 20:54

Straky
jo takže když uvidíš na blitzortungu výboje tak je bouřka ikdyby svítilo slunce. 😂😂
chlape sakra stačí kouknout z okna pak následně určit co se venku děje. a pozor teď to přijde ... uvidíš blesk a řekneš si aha bouřka a zahřmí .....
koukneš na detekci blesků ale tam žádný výboj neni... usoudíš tedy že je venku krásně a půjdeš ven nice. naprosto brilantní..
kdyby jsi bydlel vedle mě tak jo. ale když bydlíš 300km v prdeli tak určitě vidíš jak tady je prostě spoléhat se na modely a detekci je fakt k ničemu....
a nebo máš teleport a normálně jsi tu u nás byl teď tady píšeš jak tady je....
musím ti pogratulovat jak si chytrý....
ale co nechme toho. říká se že moudřejší ustoupí takže ustupuji...🤣🤦

292
# 11.05.2020, 21:07

U nás stále prší ale už to trochu slábne, za dnešek máme zatím 11,4mm:prsi:. Na květen je docela zima, teplota je jenom 3°C:!!:, takže je možné, že by se do toho mohla objevit i nějaká sněhová vločka. Bouřky, které postupovaly od jižních Čech přes Vysočinu, Moravu tak teď už ve Slezsku slábnou a postupně se rozpadají ale byly to velmi slušné bouřky.

Kamera ve Vítkově zaznamenala krásný blesk:blesk::blesk:.

Blesk na kameře ve Vítkově
1
# 11.05.2020, 21:07

Faltak
Jojo, tady taky jen 2.2mm .. snad jeste neco naprsi

17
# 11.05.2020, 21:23

Potopa...:prsi::oblak::led::tornado: Snad ti "suchari" v Praze, budou mit na dlouho klid.

40
# 11.05.2020, 21:40

Kokos342
Ty si vážně Kokos, viď..:D
Kdybys chápal souvislosti tohoto vlákna v době, kdy šly V Čechami bouřky, pár příspěvků nazpět, tak já jsem naopak dvoum místním vědcům, co do aleluja nejdřív tvrdili, že do V Čech se bouřky nedostanou, že chcípnou, když se tam dostaly a stále byly živé, tak to stále popírali..atd, atd..chtěl tím říct, že tam jsou..a že jsou dost slušné..
Ten příspěvek směrem k tobě byl ironický..Přeloženo, říkal jsem jím těm dvěma, že tam bouřky dorazily a stále byly aktivní, protože přispěvatel Kokos432 na ně právě kouká z okna..
Už tomu rozumíš..?
Samozřejmě, že jste dnes ve východních Čechách bouřky měly.. a solidní..Dokazují to radarové snímky, data z detekce blesků..atd. Kapiš to..?

ota
To ne já, ale karma..Ne za nesouhlas, ale za popírání, překrucování skutečností..

No, tady momentálně +5stC, jemně prší, sníh v nedohlednu..naštěstí

# 11.05.2020, 21:41

Frnda
S vodou nedám pokoj, dokud ve Vltavě nepoteče alespoň 200 kubíku za sekundu a Berounce 50, tedy to, co by tam také v půlce května téci mělo a dokud se spodní vody nedostanou alespoň na normální stav:). Ale dnes opravdu paráda, za odpoledne 31 mm a stále prší, teď jen doufat, že nedorazí mrazík, všechno je to ale vlhké, tak by to snad takovou paseku udělat nemuselo.

270
# 11.05.2020, 21:47

Frantis95
To je fantazie, Čechy opět jedou, já dorazil do MB a tady z té bouřky v Třebíči dle mého předpokladu ani kapka, teď půlhoďky kapalo tak na prach a už je díky větru protrháno, odhaduju necelý 1 mm, naprosté fiasko.

ota
Avatar
2122
# 11.05.2020, 21:54

Straky
Nakonec to snad nebude tak špatné, už jsme na 5 a zatím pořád slušně prší, takže nakonec spokojenost.

142
# 11.05.2020, 21:56

ota
to je fakt směšné, jak jsme tu vděčný za 5 -10 mm děště :D A z toho polovina spadla jen díky pásu bouřky :D Ale ta vůně toho deště co teď padá a ten zvuk, to je kráása a vypadá to fakt nadějně.

17
# 11.05.2020, 22:03

Frantis95
Na Sumave nebo podel toku at napadne treba 10 metru :) V Praze je vse nad mirnej desticek, uplne k nicemu :D Zalejva to maximalne beton.. :)

At je v Praze na Vltave prutok klidne i 4020 kubiku.... az tak jsem prejici... ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.