Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 5.10.2019

# 05.10.2019, 14:20

Co ty bouřky na Jižní Moravě?

Myslíte, že je to nečekané nebo to někdo očekával.

Přes naše území postupuje k východu okludující frontální systém spojený s tlakovou níží (Lorenzo) se středem nad Českem a Slovenskem.

Kolik bleskových výbojů se vyskytne dne 5.10.2019?
Do 10 bleskových výbojů
1 (20 %)
Do 50 bleskových výbojů
1 (20 %)
Do 100 bleskových výbojů
2 (40 %)
Do 500 bleskových výbojů
0 (0 %)
Do 1000 bleskových výbojů
1 (20 %)
Bude nad 1000 bleskových výbojů
0 (0 %)
Celkem hlasů: 5 Hlasování v anketě bylo ukončeno.
228
# 05.10.2019, 14:31

uvidíme

107
# 05.10.2019, 14:55

No to je nářez pěkné srážky pěkně sype a ty bouřky fakt zajímavé. Před chvílí byly i na Slovensku a v Rakousku.

# 05.10.2019, 16:00

Skutečně se to čekalo, jak jsem četl. Už teď se dnes na Moravě vyskytlo okolo 200 blesků. A konec určitě ještě nebude.

Jinak nechápu jak před asi 15 - 20 minutami někdo mohl dát v anketě možnost č. 1.: "Do 10 bleskových výbojů" když už jich v té době bylo potvrzeno přes 150.
Asi někdo tady nesleduje detekci či radar.

Sám jsem však překvapen, jak se to vyvíjí. I já jsem dnes čekal celkově maximálně do 100 - 150 elektrických výbojů.

42
# 05.10.2019, 16:29

Pokud se nemýlím, tak v televizní předpověďi počasí na ČT1 a ČT24 nebylo o bouřce ani slovo. Většina pozornosti byla zaměřena na to, že na horách bude sněžit, možná až moc pozornosti. Asi je čas si přiznat, že je podzim a na horách na podzim běžně sněží. Někdy to vypadá jako by někteří lidé byly duchem ještě v létě:D Ale ne, spíše sranda a trochu přeháním...

107
# 05.10.2019, 16:34

Tak už to pochcípalo, ale srážky jsou dle radaru ještě pořádné:!!::!!:

Myslíte že se ještě někde u nás zableskne nebo už je hotovo.

116
# 05.10.2019, 23:27

Vůbec bych to nečekal, ale jak letošní bouřková sezóna pozdě začala (2. června přímou bouřkou, u níž jsem nebyl, takže jsem zažil první bouřku až vzdálenou ze 4. června), tak také pozdě skončí. Původně jsem si myslel, že poslední bouřkový den letoška bude 9. září. Pak se nějaké výboje kolem nás vyskytly i 27. září, ale byly příliš daleko na to, abych slyšel hromy, takže jsem si říkal, že to nebyl špatný pokus, ale bouřková sezóna už asi skončila. Jak se ale ukázalo dnes, neměl jsem pravdu.

Už v noci na dnešek a dnes dopoledne občasně pršelo, déšť byl většinou slabý až mírný, i když chvílemi pršelo i středně silně až silně. Celkem napršelo 6,0 mm srážek. Po obědě se k nám nasunula kupovitá oblačnost ze severozápadu a díky velké dynamice se vyskytly i výboje. Osobně jsem slyšel 5 hromů ze severovýchodu, bouřku uznávám jako vzdálenou. Před bouřkou, během ní a po ní tu občasně pršelo, a to různými intenzitami od velmi slabé až po silnou. Napršelo dalších 1,9 mm. Den pak ze srážkového hlediska završila doba od zhruba 18 do 22 hodin, kdy tu pršelo trvale. Intenzita deště byla slabá až mírná a napršelo dalších 3,3 mm vody. Od včerejšího pozdního večera do toho dnešního jsme tak zaznamenali velmi pěkných 11,2 mm srážek a především vzdálenou bouřku, což bych teď v říjnu už rozhodně nečekal. Doplňuji ještě report z bouřky: URL

65
# 06.10.2019, 09:27

Takhle nějak si představuji podzim, je krásně zalito. Vůbec jsem ale včera nečekal, že když nám tu od rána pršelo a teplota se dostala sotva na 10°C, že se nám tu vyskytne i bouřka s krátkou průtrží. Včerejší úhrn činí 20,1 mm.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.