Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od severu přibývání oblačnosti, později i se srážkami

Diskuse o počasí Přeháňky a bouřky od 2.8. do 5.8.2019

# 05.08.2019, 16:44

Sněžník
Tak já taky mám bouřky rád, ale když v dny, kdy se očekávají jenom ojediněle vyskytne každý den kolem 2 odpoledne bouřka, tak je to celkem k ničemu. A ani té vody z nich moc nespadne. Dneska zatím 3 mm srážek. Třeba na bouřky ve středu večer se celkem těším. Ale bouřky v brzkých odpoledních hodiných, po kterých je celé odpoledne zima, tak to fakt raději v mojí oblasti stabilní letní počasí. Něco podobného jako v 1. polovině června.

Nyní další přeháňka. Na druhou stranu, když už mi bouřka pokazila odpoledne, tak teď už jsem za ni rád, protože zmírní sucho. Pořád nejsme v modré barvě na mapce ČHMÚ. Až se do ní Ostrava dostane, tak bude sucho definitivně zažehnáno, ale to očekávám až na podzim.
V Českém Těšíně prší taky každý den. V sobotu 8 mm, dneska 2 mm. Minulý týden okolo 30 mm. Takže celý MSK má srážek docela dost, kromě oblasti u uživatele Samik. Tam je největší deficit vláhy a největší sucho z MSK.
Tak moje oblast vytvořila opět přeháňku, která za mnou zesílila natolik, že můžu evidovat 2. bouřku dne

# 05.08.2019, 16:51

Tomas1241980
Jo ta středa vypadá dobře, ale jih Moravy to má přeskočit:!!: mají zde být mizerný podmínky
Ale osobně doufám že se vyskytnou v Těšíně aby jeden troll dal pokoj:)
Já si myslím že to dopadne jak minulý týden mě vše obejde a spadne pár kapek to o 15km dál prudký bouřky a nám zbudou jen oči pro pláč.
Jo je pravda že nejhorší bouřka je ta kterou nečekáte třeba sobota dopadla dost špatně sousedům jejich auto má dost lacinou kapotu která měla být vyměněna a ty kroupy to sice moc nepošodili ale ta větev stromu jo:(
Jo samik je na tom MSK dost mizerně co vím ale snad mu tam naprší, v to samé doufám i v oblasti Polabí a Poohří kde je to špatné.
Chce to spíš na konci srpna situaci z minulého roka ale s plošně vydatným deštěm

# 05.08.2019, 17:06

Sněžník
Tak on MSK před katastrofálním suchem zachránil květen a mírné povodně. Třeba já měl v extrémně teplém červnu 16 mm a jinde v MSK jsme byli i pod 10 mm za měsíc. Od konce května do 21.7 spadlo jenom okolo 30 mm. A u dawe to bylo jenom 20 nebo 25 mm to teď nevím. Takže nebýt května, tak je tu stejné sucho jako u uživatele charlie. Do Ostravy právě příchází 3. bouřka 2. míří na jihovýchod. A ta vypadá velmi silně. Možná v ní padají i kroupy dle radaru.

ota
765
# 05.08.2019, 17:16

Tak tady na střední Moravě dnes opět zalilo. Bouřka byla spíš slabší, to nejhorší šlo opět jižně, ale na zalití to stačilo, letos je těch bouřek opravdu hodně.

F4
36
# 05.08.2019, 18:08

Tak dneska bohužel opět nic. Něco možná až ve středu ráno. A v Praze zase pršelo.

72
# 05.08.2019, 18:15

Tomas1241980
Vsak to píšu pořád S+SV+V+JV Moravy a Slezska jsou v pohodě a nemusí vůbec nic řešit, prostě jim tam dříve či později pořádně zalije, letos i střed Moravy, řešme Z a JZ půlku Moravy, tady je to mnohem horší, i když teď lokálně aspoň na trávu sprchlo.

# 05.08.2019, 18:26

Já sem zvědavej na ty dvě potenciální supercely co jdou z Německa

# 05.08.2019, 18:29

Yurri
Jj po dnešku už tady opravdu budeme v pohodě. Nyní je na tom nejhůř Polabí, Poohří. oblasti kolem řeky Berounky a potom JV část Vysočiny a Znojemsko. Trochu horší situace je také na sever od Olomouce a na Opavsku.

2
# 05.08.2019, 18:31

Dnešní přímý zásah bouřkou s bílým jádrem (bez krup!) nám přinesl 29 mm. Polední ALADIN maloval na zítřek úplně stejnou situaci, ale podvečerní výstup to zase smazal.

# 05.08.2019, 19:50

Baumrtnik
Kolik u tebe spadlo srážek dneska.Ve tvém blízkém okolí spadlo i přes 15mm.

# 05.08.2019, 20:08

# 05.08.2019, 17:14
Dneska už v Ostravě 3. bouřka. Co se to sakra děje. Není výstraha vyskytnou se 3. Jedna dokonce s velmi silným přívalovým deštěm v oblasti Poruby. ČHMÚ vydá výstrahu na velmi silné bouřky a spadne 8 mm a vyskytne se 1 bouřka za celý den. Dneska zatím u mě spadly 3 mm. Ale nyní z té 3. bouřky, která je nad Porubou by mělo spadnout více.

# 05.08.2019, 20:09

Přesouvám příspěvěk ze 17:45 Ostrava-jih . Aktuálně bouřka s přívalovým deštěm. A teplota z 23 C spadne výrazně pod 20 C. Možná až někde k 15 C. Dnešek je tedy pro mě velké překvapení a navíc severozápadně od Ostravy se vytváří dokonce malý bouřkový systém. Takže dneska se možná nečekaně příblížím i k 20 mm za den. Nyní je dokonce ještě o trochu silnější déšť než v úterý a vzhledem k teplotě okolo 15 C brzy očekávám i kroupy

# 05.08.2019, 20:15

Omlouvám se trochu za spam, ale v Ostravě nakonec z bouřek a zahradnického deště spadlo 16 mm srážek. Úhrn nemusí být konečný, protože se od severozápadu ženou další srážky. Vody máme před nadcházejicími vyššími teplotami dost a to je dobře. Kroupy v bouřce kolem 6. hodiny nakonec nepadaly

# 05.08.2019, 20:36

A nám se to začalo nebezpečně vyhýbat :( to, co spadne, nestojí většinou za řeč...i houby už přestaly růst

# 05.08.2019, 20:40

Ahoj, jsem ted na dovolene, takze bych se chtel zeptat zdejsiho uzivatele ze Lhoty, jak to bylo se srazkami, vypadalo to podle radaru, ze neco spadnout mohlo, tak me zajima realita;-)

0
# 05.08.2019, 22:08

Snowrain
Zase to šlo na sever od nás ze Studnic přes Podivice na Ivanovice. Ve městě od náměstí na sever pršelo, na jih ani kapka. U nás ve Lhotě tak 1 mm. Takže klasika :D

# 05.08.2019, 22:59

Skoba
Aha tak to je skoda, ale tak aspon neco, porad lepsi nez vubec nic, uvidime co dalsi dny, budu rad vzdycky za report, at mam prehled co se u nas v me nepritomnosti deje:D

116
# 05.08.2019, 23:28

Tak včera ani dnes jsem tady už nic nečekal. Včera se mé očekávání potvrdilo a přeháňky zasáhly jen Masarykův okruh, zde nespadla ani kapka. Dnes to ale bylo o něčem jiném. Krátce po 13. hodině se přímo nad námi vytvořila přeháňka, která nakonec přerostla v bouřku o 5 hromech. Beru ji jako přímou, nejbližší blesk byl zaznamenán 0,6 km daleko, ačkoliv sám jsem blesky neviděl a hromy byly jen velmi tiché. Evidentně šlo o slabé mezimračné výboje, navíc ten oblak měl pouze 6 km na výšku, takže je zázrak, že z toho vůbec byla bouřka. Doplním, že z bouřky napršelo 0,7 mm srážek a taky report zde: URL V průběhu zbytku dne nás ještě zasáhla slabá přeháňka před 15. hodinou, která nám tu nechala 0,4 mm vody. Tato slabá okluzní fronta nám tak přinesla 1,1 mm srážek. Mohlo to být paradoxně i více, po 20. hodině znova pršelo, a to ze samotné frontální oblačnosti. Déšť byl ale tak slabý, že jsem z něj žádný úhrn nenaměřil. Severně a západně od nás to muselo dopadnout lépe.

# 05.08.2019, 23:30

Na konec dne jsem si dal jako tečku za tímto velmi úspěšným dnem bouřku číslo 4. Srážkově nebude tak významná, protože se prohnala oblastí jižně od Ostravy. 20 mm do půlnoci asi nedám, ale i tak je to velmi povedený den. Bouřka byla ve 3 odpoledne v 5,6 a mezi 23:15-23:30. 23:51 Počasí dělá všechno, aby těch 20 mm za dnešek spadlo. Nyní velmi intenzivně prší a zachvíli už bude tento déšť zahrnut i do 2. tématu. Bouřka z 5.8 skončí až 6.8 :D. Tak je to definitivní těch 20 mm nestihlo spadnout do půlnoci, ale až lehce po ní. Za včerejšek 5.8 mám 19 mm.

# 06.08.2019, 00:05

Včera se srážky objevily především na S Moravě a ve Slezku.

Srážkové úhrny 5.8.2019
Detektor blesků 5.8.2019