Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další ochlazení, hlavně v Čechách větrno a přeháňky, na horách sněhové

Diskuse o počasí Intenzivní bouřky 26. až 31.7.2019

107
# 30.07.2019, 19:25

Tak opět lízačka tady je slabý déšť, ale zase to výrazně zesílilo a bůří v kuse. Tam to bude masakr.

Tak to bych tu asi nechtěl, ale zalét pořádně mohlo s takovou to bude do 5mm. Já už nemám slov a tak dobře to vypadalo. No co u ž snad večer nebo v noci, ale určitě zítra.

107
# 30.07.2019, 19:28

Aha já už vím blíží se to na Slovensko tak to muselo zesílit. No jo už to chàpu:love::D:D

48
# 30.07.2019, 19:30

Havirov rano par minutovy prutrz mracek a hned bylo 6,5mm.
K veceru vitr , mraky , par blesku na najednou dalsich 13mm srazek.
Porad prsi , dnes 20+mm bude na sto pero.
Priroda uz to potrebovala.
Cely den ale teplo a extremni dusno.

# 30.07.2019, 19:33

Fstorm
U nás taky to vypadalo dobře a všude aspoň v okolí přes 10mm nakonec nejvíce dnes okolí Hustopeč 48mm přitom u nás pouze 3,7mm srážek

Úhrn srážek dnes za 6 hodin
18
# 30.07.2019, 19:38

Fstorm
Nechápu...
Taková bouřka být tady, tak by bylo pořádně zalito. Klidně aby spadlo 50mm, ale to se na západě Čech stát nemůže...

# 30.07.2019, 19:55

Ostrava-jih 25 mm od rána. Prší od 17:50 téměř vkuse. A od 18:45 krásný zahradnický déšť. 16 mm s bouřky a dalších 7 mm ze zahradnického deště a 2 mm s ranní přeháňky. Nádhera

76
# 30.07.2019, 20:05

Rokytnice nad Jizerou ani ťuk :blesk::prsi::vitr:

# 30.07.2019, 20:27

Na té Moravě je pořád něco, tam už to nemají snad kam dávat u nás o5 jedno velký H, zítra nam Aladin dává Armageddon, jestli to bude jak dneska, tak potěš koště, aspoň že Moravanští hasiči už zalévají stromy v obci.

# 30.07.2019, 20:59

logitech
Tak Ostrava na tom byla 21.7 velmi špatně, takže u nás je pořád kam dávat. Červen byl téměř nejsušší v historii, takže klidně může padat dál. A třeba místo těch stížností na Moravu nám to přejte, poté spadne i u vás. Ale nepřejícím nebude dáno nic. Dost často to takhle funguje, pokud nemáte vyloženě smůlu ten daný rok. O té dodneška ale mohli mluvit i v Opavě a v okolí a poté hlavně západ, jihozápad a severozápad ti by si zašloužili takové srážky né li větší než my za ty 3 dny.

107
# 30.07.2019, 21:02

Co se to na nás žene teď? Nedívám se na radar nechávám se překvapit,ale sedím venku a blíží se k nám nějaké CBčka slyšel jsem už i pár hromů, ale teď už dlouho ne nevíte jak je to silné?

# 30.07.2019, 21:08

Tak u nás dnes dopoledne nečekaná bouřka s několikaminutovým lijákem. Odpoledne už jsme bohužel měli smůlu a srážky nás minuly. Jsem zvědavý na zítřek, snad se dostane pokud možno na všechny. Doufejme, že srážek bude dost.

Tomas1241980
Jinak naprostý souhlas, mohli by to ostatní Moravě přát, ne pořád jen nadávat a závidět a dostane se na ně taky. Chápu, že je to někdy težký a je mi líto všech co mají srážek málo, věřte mi, že vím jaký to je, ale zkuste být přející, třeba to pomůže:D. Nic víc stejně udělat nemůžeme;-)

107
# 30.07.2019, 21:59

Prosím jak to vypadá na radaru prý je v Jeseníkách silná bouřka no tady pěkně prší z rozpadlých bouřek:)

2
# 30.07.2019, 22:04

Snowrain
JJ, hezkej liják jsme na vás dolů do Vyškova poslali, u nás z toho bohužel nespadla ani kapka, ale od Dědic už červený odrazy. Nás chytila jenom jedna menší přeháňka, bez blesků, spadlo jen 0,6 mm. Večer šel ještě jeden pás bouřek, zase těsně z Drahanské vrchoviny na Podivice, tam jim spadlo přes 10 mm. Kolik to dopololedne dalo u tebe?

# 30.07.2019, 23:03

Skoba
Aha tak to jsem myslel upřímně, že u vás pršelo taky, je vidět jak jsou ty srážky lokální, ostatně bylo to poznat už na radaru, to je pravda. Snad se zítra poštěstí i u tebe. Jinak přesný úhrn bohužel neznám, nemám srážkoměr nebo tak, jsem jen amatérský pozorovatel:D. Ale odhadoval bych i podle informací od ostatních stanic, kde to bylo podobné, tak 6 mm. Jinak škoda právě toho večerního pásu bouřek, který nás už minul, ale zase je pravda, že já si stěžovat za dnešek i tak nemůžu.

ota
Avatar
2122
# 30.07.2019, 23:13

Tady to dnes nakonec zalilo, dlouho to však vypadalo špatně. Ráno bylo slunečné a teplé, díky tomu se rychle vyvíjela kupovitá oblačnost a už kolem poledne se v okolí začaly vyskytovat bouřky. I když jedna z nich směřovala na nás nakonec se rozpadla a napršelo pouze neměřitelné množství srážek. Přitom srážky se vyskytly nedaleko odsud na východ i západ a bouřka se kousek na jih od nás obnovila, takže i tam hezky zalilo. Kolem 15:30 k nám směřovala od severozápadu poměrně silná přeháňka, ale nakonec se opět rozpadla. Když už to vypadalo, že dnes nám nezaleje vytvořila se nedaleko bouřka, tato se docela rychle rozšířila k nám, trvala poměrně krátce, ale srážky byly vydatné, a tak napršelo hezkých 9mm. Takže za mě docela spokojenost. Blesků bylo poměrně dost, několik i v malé vzdálenosti, jinak se vyskytl ještě přívalový déšť, kroupy ani silný vítr v bouřce nebyly.

1252
# 30.07.2019, 23:21

Bouřky se opět vyřádily hlavně na Moravě a ve Slezku.V Čechách se vyskytovaly ve větším množství pouze v Pardubickém a Královehradeckém kraji.

Detektor blesků 30.7.2019
# 30.07.2019, 23:25

Opava dostává další srážky, tak to je jenom dobře. K nám jde od západu zahradnický déšť s bouřek na Opavsku, takže se možná dokonce už dneska přiblížím téměř k dlouhodobému normálu. Zatím spadlo 25 mm srážek. Ráno jsem měl 51 mm teď mám 76 mm za červenec. Takže už je téměř jistota DP. Zítra by mě mělo být divadlo téměř na celém území. U mě bude výstraha na velmi silné bouřky a Aladin dává 45 mm srážek. I přes to, že jsem mu včera těch 30 mm na dnešek nevěřil, tak včerejší polední a dnešní půlnoční výstup trefily se srážkové a dokonce i čas příchodu bouře okolo 18 hodiny. Opravdu kolem té 18 hodiny spadlo těch 16 mm. Vzhledem k tomu jak výborně vyšel na jihu Ostravy dnešek, tak zítra bude stačit třetina z těch 45 mm a sucho bude v povrchové vrstvě téměř zažehnáno.
Jak jsem psal Poruba právě dostává mnohem silnější srážky něž večer, takže se zde taky dostanou nad 15 mm za dnešek. Takže MSK kraj je zdá se už skoro celý spokojený. Teď je načase dodat spokojenost do Pardubického, Ústeckého, Plzeňského a asi i některé místa v Praze, Karlovarském kraji potřebují déšť. Aktuálně silný déšť. Do půlnoci se dostanu k 30 mm a možná už v noci na DP.
Tak nakonec se srážky nad Ostravou téměř rozpadly a u mě spadlo 1,3 mm srážek. Takže za včerejšek 30.7 spadlo 25,8 mm a za 31.7- 0,5 mm. K DP chybí 6,7 mm.

0
# 30.07.2019, 23:36

Liberec stále 0, poslední možnost srážek z této situace nejspíš zítra. Začínám věřit spíš na systematickou chybu v modelu než na smůlu, protože i zde se tento scénář opakuje poslední dobou stále dokola.

73
# 31.07.2019, 08:14

Aladin to teda pěkně osekal, Estofex mlčí.. takže to vypadá na bouřlivý den. :D

27
# 31.07.2019, 08:57

Čelákovice za celou epizodu jedna velká NULA... Poslední dobou to vypadá na nějakou pokličku nad městem, protože, ať to jde odkudkoliv, vždy to těsně uhne nebo se těsně před námi rozpadne. A ne že by toho okolo bylo moc, střední Čechy bída... NULA!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.