Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Intenzivní bouřky 26. až 31.7.2019

67
# 25.07.2019, 11:42

Sněžník
Ne jen na Moravě :)

# 25.07.2019, 11:50

NesQuiK
Ano i v Čechách, ale větší pravděpodobnost je na Moravě a zejména ve Slezsku

77
# 25.07.2019, 11:51

na S.Moravě nebude nic s vyjímkou Beskyd,klasika.Opět bude zalita především Jižní Morava která to vůbec nepotřebuje.

# 25.07.2019, 12:03

dawe
Sice na SV taky moc neprší, ale je tam suverénně nejchladněji, takže se výpar dost snižuje. Navíc takhle to je letos skoro celý rok, SV nejchladnější a Z nejteplejší a nejsušší.

No já tady vůbec nic nečekám, V nebo JV směr je na bouřky úplně nanic, ten si vyžírá především Morava a výše položené oblasti, viz květen 2018, kdy k nám nezavítala ani jedna bouřka (Šumava měla skoro 20 bouřkových dnů).

# 25.07.2019, 12:11

dawe
Na jihu Moravy pršelo někdy 1.7. Půdní sucho je zde nejhorší. Jinak se k tomu nevyjadřuji

# 25.07.2019, 12:28

Sněžník
S tím bych si dovolil nesouhlasit, největší půdní (a dost možná i hloubkové) sucho je na SZ čech, na Žatecku, Lounsku a Litoměřicku, tyhle oblasti měly obrovský deficit z loňska a od června se zde vyskytují minimální srážkové úhrny (nehledě na to, že v dubnu tam skoro vůbec nepršelo a v květnu tam měli nejméně srážek z Republiky. I z té Vaší slavné fronty 1.7. zde spadla jedna velká plošná nula.

77
# 25.07.2019, 12:35

Frantis95
ano,ale jak koukám na GFS taky my tu na karvinsku zase asi utřeme se srážkami a vše podstatné se bude odehrávat v Beskydech a vypadá to že na své si přijde opět Jižní Morava snad i čechy.

42
# 25.07.2019, 12:51

Frantis95
Sucho je již tak extrémní a dlouhodobé, že i po dešťivých měsících se bude navracet. Hlavně situace s podzemní vodou je nejhorší. Jediné řešení je několik let po sobě nadprůměrných srážek.

142
# 25.07.2019, 13:00

dawe
Že tě to baví pořád takhle nesmyslně plácat. Pokud se hodláš srovnávat s jižní Moravou, měl by si se naučit několik podstatných faktů, které nejen že nejsi chopen rozlišit a vzít v potaz, ale ty nerozumíš ničemu. Mimo to, je jih Moravy ročně v průměru teplejší o 1,5 stupně, než tvá oblast (která je nejteplejší a nejsušší :D ) V první řadě jižní Morava nesvítí v rudých barvách tak moc letos, že máme relativně průměrné srážky, ovšem ten náš průměr je to, co má Ostrava nyní jako stav sucha - měl by si se trošku naučit se v těch mapách orientovat a poznat, co ti říkají - jsou to odchylky. Včera byl krásný příspěvek na chmi fb, porovnávající deficit, dlouhodobý průměr srážek ve větších městech od západu k východu...Takže u tebe je jen sucho, kdežto u nás je normál co u vás sucho, opravdové sucho je hlavně na SZ, kde je průměrně srážkové roční množství stejné, jako u nás a prší tam daleko méně. Takže bylo by fajn, kdyby si přestal plácat blbosti a pokud nemáš nic schopného, faktického atd. k dispozici, nepiš. :) a závěrem, měl by si se někdy zajet podívat, jak vypadá teplo - to tvoje vedro a hic nestojí za nic... mám pocit že jen umíněně závidíš jak malý chlapeček na pískovišti.

# 25.07.2019, 13:00

dawe
Já už fakt nemám na to se s váma hádat zeptejte se Igora ten potvrdí že minulý týden nenapršelo ani pár kapek za to u vás až 15mm za neděli a za pátek 10mm a nelžete sakra chlape už!
Jak říkají ostatní s vámi se nedá mluvit a doufám že se naučíte orientovat v mapách ČHMÚ

Úhrny srážek za 24h dne 19.7.
Úhrny srážek za 24h dne 21.7.
142
# 25.07.2019, 13:03

Sněžník
Hele ta víkendová bouřka byla dosti směšná, intezita byla vyšší až východněji, kde to dalo i těch 10 mm, u nás v Hodoníně to dalo 0,5 mm, šlo to severněji a hlavně východněji. Ale je pravda, na srážky v Těšíně nemáme, nehledně na to, že jsme již delší dobu v tropech, což u nich nehrozí ani...

42
# 25.07.2019, 13:05

Takto vypadá nejnovější předpověď úhrnu srážek za celou sobotu 27.7.2019.

zdroj: chmi.cz

# 25.07.2019, 13:10

igor127
Na těch úhrnech srážek jde vidět jak to za brnem úplně zesílilo a to stejný za hodonínem:(
To ale Dawe ten měl nádhernej déšť a když jsem byl v Těšíně tak sucho tam fakt moc poznat nejde a kamarád co tam byl po colours of Ostrava mi řekl že tam pršelo pořádně a že to nebylo mrholení jak říká Dawe

142
# 25.07.2019, 13:20

aura333
To vypadá na lokálně silné bouřky. Jsem zvědavý

27
# 25.07.2019, 13:24

Po delší době jsme doma a na sobotní odpoledne a podvečer jsme naplánovali venkovní akci. Tak teď nevím, jestli chtít, aby pořádně zabouřilo (ano, chci, hrozně moc!) nebo aby se ta akce vydařila (to sakra chci taky). Trochu se bojím, že Polabí utře. Hlavně ať se jen neochladí a bídně necmrndá!

386
# 25.07.2019, 13:38

Sice to nejsou bouřky u nás, ale líbí se mi jak rychle a najednou teď vyskakuje ta linie bouřek na hranicích Itálie...

1262
# 25.07.2019, 13:41

Ted to vypadá dokonce na velmi silné bouřky.Jinak vytvořil jsem nové téma které se bude týkat srážek.Tak posílejte příspěvky ohledně srážek tam.Toto téma je jen bouřkách.

77
# 25.07.2019, 13:43

Sněžník
nebudu se s tebou na toto téma bavit,prý že to sucho nejde v Těšíně poznat,laskavě si nevymýšlej...Děkuji.A odmítám se už s tebou bavit.

27
# 25.07.2019, 13:53

Predators2
Tak nevím, srážky a bouřky jdou ruku v ruce. Témata se budou hodně prolínat, ať chcete nebo ne (viz nějaké debaty jinde o tom, co spojovat a co ne).

47
# 25.07.2019, 16:04

Sněžník
Jak si přiložil ty mapy tak je vidět jak nepršelo v mé oblasti okres Klatovy jihozápad. Všude okolo ano ale u nás ani kapka.. A pak o 30 km dál už v pohodě... A to doteď nemohu pochopit. první den to šlo západně. tak jsem si řekl tak příště. A pak to šlo zase až kus za náma.. Jako jak?
Takže teď chci vidět za ty 3 dny aspon 110 mm :D :cool::cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.