Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 24.4. a 26.4. 2019

# 23.04.2019, 22:49

Storms
Jo z ICONU jsem vyčetl že v Čechách budou bouřky spíše na frontě a na Moravě před frontou

65
# 24.04.2019, 06:32

Dnešní předpověď estofexu :)

Zdroj: estofex.org
63
# 24.04.2019, 06:37

Podle toho co jsem viděla já včera, tak v pátek odpoledne by to mělo přijít do Čech a Morava uvidí :D:D

# 24.04.2019, 07:28

Páteční předpověď 25mm. Zítra tam Bude 0,9mm a v pátek 0. Bouřka u nás nebude ani jedna. Pouštní počasí bude vesele p
okračovat. VITEJTE V PEKLE. Některým z vás až závidím ten nekonečný optimismus.:slunce::slunce::slunce:

36
# 24.04.2019, 07:58

Bourky a CR se k sobe maj asi jako stejne poly magnetu..:D Fronta nas nejspise zase prejde v noci nebo brzo rano, kdy jsou podminky nejhorsi a pokracujeme v jizde z minulych let, kdy kdyz uz tu zcela vyjimecne byl krasny CAPE i strih vetru, tak sla fronta v nejnevhodnejsi cas, kdyz zcela nahodou sla fronta odpoledne/vecer, tak byl bud CAPE nebo strih vetru...pro nas, bourkove fajnsmejkery to neni zadna novinka, ale roky znama tradice...:D Uprimne lituji lovce bourek, protoze CR je nejhorsi misto na pozorovani bourek v Evrope...:D Vsak sledujte blitzortung.org, jak to i letos bude radit v Nemecku/Rakousku, nas to preskoci nebo to uderi slabe (spatne podminky, nevhodny cas prechodu fronty) a za nami Polsko/Slovensko to zase rozjede bomby...;-) Nerikam, ze to tak porad, ale ve vetsine pripadu to tak proste je...:D

1252
# 24.04.2019, 08:21

Vypadá to nadějně pro Čechy.Fronta se má podle aktuálních modelů trochu opozdit.Navíc fronta bude dost vydatná na srážky.V sobotu by mělo celý den jenom pršet.Na většině území by mohlo napršet kolem 20mm srážek.Na horách i klidně 40mm.Pro Moravu a Slezko to moc dobře zatím se srážkami nevypadá.Což by zmírnilo to aktuální sucho v Česku.Snad předpověd vydrží;-).

36
# 24.04.2019, 08:24

Predators2
No aspon, ze ta voda snad dorazi...My jsme u nas za cely duben na 1-2mm, pritom prumerne ma u nas v dubnu spadnout 43mm (Liberec), to je sakra bida...sucho tu je (v cele CR) jako prase a to je teprve duben...Potrebujem :prsi:!

# 24.04.2019, 08:41

Vše bude stejně úplně jinak. Nakonec nebude nic.

40
# 24.04.2019, 09:26

Tomamir
Původní předpověď byla, že fronta přijde do Čech v pátek k ránu, ano..Ale podle nejnovějších výstupů se zpozdí a do Čech vleze až dýl odpo, večer.. Tedy i ty dobré predfrontalni podmínky pro tvorbu bouřek nebudou večer na Moravě, nýbrž teprve v Čechách..To načasování bude velmi důležité.. Uvidíme

# 24.04.2019, 09:33

Tady ty bouřkový experti mě stejně udivují. Hazíte tu termíny jako CAPE, lifted index nebo střih větru a já nevím co všechno. Upřímně jsem laik a ani pořádně nevím co to znamená. Ale z naprosto jednoduché logiky mi přijde, že nejdůležitější pro vznik bouřek je vlhkost vzduchu a ta je nad vyprahlým Českem žalostně nízká. Prostě jak se může bouřit když se z krajiny neodpařuje voda??? takže sněte si dál nad vašimi nesmyslnými indexy, ale nejprve se musí z krajiny nějaká voda odpařit a pak budou teprve vhodné podmínky.

Dle mého laického názoru nejlepší podmínky na vznik bouřek? Vlhké jaro, kde je v krajině zadrženo spousta vody a pak přijdou letní vedra, nevýrazné tlakové pole s nižším tlakem, velký výpar a to vede ke vzniku bouřek.

63
# 24.04.2019, 09:40

JohnBattler
Jsem taky laik,ale co jsem pochopila, tak právě ta studená fronta přijde i s tím vlhkým vzduchem a právě proto ty bouřky..Ale vím též prd :D:D U nás zatím odhadují Sobota "déšť" cca kolem 6mm

40
# 24.04.2019, 09:42

JohnBattler
Něco jiného jsou bouřky z tepla v nevýrazném tlakovém poli, ty nějakou vlhkost v krajině potřebují..Něco jiného frontální bouřky, kde se s frontou nasouvá i instabilni a vlhká vzduchová hmota..Sucho v krajině je sice moc nepodpoří.. nicméně nějaké s frontou přijdou..

40
# 24.04.2019, 09:43

Lucina
Přesně tak

8
# 24.04.2019, 12:50

Lištička

jak píšeš. U mě na příbramsku, včera hlásili souhrn srážek za pátek a sobotu 23 mm, dnes už jen 10mm, takže zítra to bude těch 0,9mm :D

16
# 24.04.2019, 13:23

To jsem zvědav, co z toho bude. Po prvotních oscilacích nastává postupné ubírání srážek. Pořád si říkám, že mi to něco připomíná...

F4
Avatar
109
# 24.04.2019, 13:45

U nás za duben 0,7 mm. Frontální bouřky jsou 1000x lepší než předfrontální či orografické či bouřky z tepla, jak kdo chce. Frontální se aspoň pohybují a zalijí větší území, jako tomu bývalo za starých dobrých časů z Bavorska. Teď se předpověď pro Čechy trochu zlepšila, snad to tak zůstane. V sobotu bude asi taky trochu pršet, ale určitě ne celý den, to by byl až moc velký luxus. Snad za tu epizodu spadne aspoň 20 mm.

27
# 24.04.2019, 13:52

Na pár místech spadne 20 mm, na čtvrtině území 10 mm, na další čtvrtině 5 mm a na polovině nula nula nic (pár drobnejch)...

# 24.04.2019, 14:42

Tak nejnovější předpoklady na pátek frontu trochu posunuly k východy je tedy pravda že bouřky posunuly i na Moravu ale do Slezska to nedokáže dolezt:)
Jo a mimochodem je inteligence se hádat dva dny před frontou a k tomu zvlněnou hádat se můžeme až v pátek.
Navíc modely posouvají frontu k východu:)

40
# 24.04.2019, 14:58

Sněžník
Ty inteligente, tady se nikdo nehádá. Diskutuje se, tipuje, vyměňují se názory, tak už to v diskuzních tématech bývá :))

# 24.04.2019, 15:32

Straky
Já myslím ty lidi co furt říkají že nic nebude.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.