Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Bouřka 15.1.2019 Žatecko

0
# 15.01.2019, 10:00

Dne 15.1.2019 přesně v 04:30 jsem zaznamenal v lokalitě Třeskonice - vrch Výrov, delší souvislé bouřkové hřmění cca 4 sec. Blesky jsem neviděl. Přelet několika letounů (tak to znělo) to být nemohl, protože se zvuk nevzdaloval, ale ustal náhle do ticha. Předchozí ani další, ani vzdálené hřmění jsem už neslyšel. Zataženo, silný vítr. Byly i na jiném území bouřky?

Žatecko, Tuchořice, Třeskonice
1
# 15.01.2019, 10:48

pipak
U nas v Karviné byla taky jen jeden blesk a zahřměni včera. Silný vítr a silne sněžení

# 15.01.2019, 11:33

Tady byli včera také 2 blesky a jedna rána byla hodně velká a chumelilo jak blázen.Hlavně že už nám jde elektrka

107
# 15.01.2019, 13:26

Dnes v noci bylo po přeháňkách úplně jasno a pozdě v noci začala přecházet teplá fronta, na které se určitě bouřky vyskytnout nemohly ani detekce blesků nic neukazovala.

Tak že se ti to asi zdálo, nebo letadlo, rachejtle nevím.

63
# 15.01.2019, 14:06

Zajímavé, že v tom druhém tématu je tam detekce blesků uvedena kolem 800
:D:D:D
viz.:Dokonce ve 3:30 byla bouřka i v Praze. Celkem v Česku a okolí uhodilo cca 800 blesků. To je na leden dost. Tady je i video blesku z Prahy: https://www.facebook.com/kuba.burket/videos/102123...

63
# 15.01.2019, 14:12

Tak to si ale taky může člověk představit kdo ví co to "okolí" :D:D
Nevšimla jsem si toho omlouvám se. Jen se divím,že všichni věří těm přístrojům atd.
Tady někteří opravdu uvidí blesk,ale stejně mu nikdo nevěří protože to "přístroje" nezaznamenají

63
# 15.01.2019, 14:22

Já se nehádám, určitě to víte líp než já. Já to nesleduju takhle. Jen, že mě to napadlo, že se to stává hodně,že takové 1-2 blesky radary vůbec nezachytí

0
# 16.01.2019, 10:24

V žádném případě jsem se nespletl ani v termínu, ani v projevu události. Mám dvouletou praxi v meteorologii v rámci protivzdušné obrany státu. Nejsem tedy úplný laik. Ten zvuk ani nepřicházel zdáli (nezesiloval) ani neodcházel (neslábl). Prostě dlouhé vybíjení statické elektřiny v mracích bez siných jednotlivých rázů a pak náhle konec. Výboje nebylo vidět pro nízkou oblačnost. Protože v okolí nic není, co by to mohlo způsobit na zemi, tak připadá v úvahu jen bouřka nebo UFO :D
Klidně to mohlo být něco malého, lokálního, co vzdálená čidla radary a družice nezaznamenaly.
Za těmito kopci často bývá jasno, i když od severu (od Mostecka) přichází inverzní mlhy, takže je to trochu zvláštní lokalita.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.