Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Očekávané bouřky a srážkové modely

536
# 01.07.2008, 12:21

Modely se budou samozřejmě ještě aktualizovat a pozměnovat.

# 01.07.2008, 12:34

Ve čtvrtek by mohlo ojediněle spadnout až 60mm srážek,v pátek dalších 50mm v maximu.Tyto bouřky by mohly být i silnější než ty co byly minulou středu večer.:blesk: :) :D

536
# 01.07.2008, 12:41

pocasi v dubnanech
60mm si ještě netroufnu říct ale velké úhrny zatim jak to tak vypadá budou na jihu, západě a severu Čech,takže zejména v Čechách, Morava by to neměla moc slíznout ,ale uvidíme

Anonymní
Avatar
# 01.07.2008, 13:36

aj na morave bude bude take iste ako v česku!!!!

# 01.07.2008, 17:15

Ahoj počasí v Dubnanech víš nechce se my te furt otravovat a zatežovat te ale chtel bych si i s tebou o nečem popovídat no škoda že si na moji výzvu minule teda včera vubec nezareagoval ale to nic kdyš si nechceš se mnou povídat tak my to povied. ...No nic promin za to moje chování asi jsem udelal chybu kdyš sem se chtel s tebou skamarádiť ale nic si s toho nedelej je to hold už muj udel teda byla jen a jen má chyba tak zatim ahoj! :) Juraj z z Dolného Kubína region: (Orava) severní Slovensko oblast: žilinský kraj mám 16 a pul roka narozeniny mám a narodil sem se 29.11. listopadu 1991 ted 2008 tak ešte jednou promin!!!

# 01.07.2008, 19:41

parappa
To víš že bych si chtěl povídat,ale byl jsem celou dobu pryč a k diskuzi jsem se třeba včera dostal až ve 22 hodin večer.Dnes je to dřív.Jestli tě to zajímá já jsem se narodil 11.5.1981 a jmenuji se Jirka.Zatím se měj:oblak: :)

# 01.07.2008, 20:42

Ahoj a tak když si budeš chtít povídat tak poviez ja by sem si chtel povídat i ted jaké dnes u vás a v čechách i na Moravie bylo počasí svítilo u vás slunce nebo byl tropický den ja bydlím a trvalo žiju na Oravie a ty? No podle jména usudzuji že v obci nebo meste Dubnani v jakím to je regionu na Moravie nebo v čechách teda kde presne se to nachází víš moc me zajímá počasí jako celek ale zejména bourky a ruzne extrémy a snad nejvíc se my líbý zima je to krásne období když si mužeš primo z okna posoudit a vzhlédnout co matka priroda cez noc vytvorila napríklad když sneží nebo je náledí nebo mlhy a jinovatky nebo snehová vánice je to hezký ale hezké veci buhužel v mnoha prípadech nadelávají a spúsobují veliké starosti takže i když zimu mám opravdu velice rád tak jen z okna jí rád zejména pozoruji a sem. tam i zvenčí ale když du teda ven je my zima alebo je obleva tak je to nepríjemný néjen na pocit ale i doopravdu a navíc když treba a je nutno zapnout topení kvuli zimne a chladu napríklad na plyn tak to vyjde každou zimný sezonu docela hodne myslím penez teda financií ale o tom zima je v tomto viezí. ...Víš??? A treba sa taky postarat o úklid silnic v meste i v kraji teda v celé zemi a taky i o pruchodnost chodníku treba zarídiť jejich pravidelné posypávaní a údržbu a po zimne opiet opravy a reparaci a je také v té roční dobie mnoha havárií teda po vašem nehod a kolizí na cestách jako kalamity a jiné rúzné jevy a vieci tak opakuji rád si budu s tebou povídat je to predevším na tobie jak chceš? Ale udeláš my tým nesmírnou radost protože moc kamarádú nemám až na vierného Olivere Makšaye ten je velice hodný doufám že takový budeš i ty ke mne tak ahoj zatím! ;-). ...

# 01.07.2008, 20:53

A ješte neco kamaráde já jsem taky Jirí konkretne Jirka Jančula z mesta Dolný Kubín na Oravie tady máš neco o našem meste a kraji prohlédni si to, dobre? Sou to hezké a fajn teda moc užitočné stránky o našem a z našeho regionu a je tam všechno co se v nem deje včetne počasí to tam taky je stránky tak se mnej hezky!!! :) PS. Tady to máš teda tady jsou:
http://www.novinyorava.sk/
http://www.zask.sk/showdoc.do?docid=4
[odkaz=http://www.dolnykubin.sk/data1/dolnykubin.s... kubin.sk/www/obcan[/odkaz]
http://www.dolnykubin.com/slovak/ A doufám teda pevne vierým že po vzhlédnutí tady tyhle stránek budeš mýt o Oravie a mém regione lepší prehled a viedomosti teda budeš mít vietší poznatky a obzor a toho nikdy neni dost tak ahoj!

# 01.07.2008, 21:11

parappa
Zdar,pěkné stránky.U nás dnes taky svítilo slunce a bylo docela horko.Teplota byla až 28°C.Včera byla u nás silná bouřka i s kroupami.Jinak jak už jsem někde psal pocházím z Dubňan na jižní Moravě.Na Slovensko je to od nás 11km jižním směrem.Patříme mezi nejteplejší oblasti ČR.Průměrná roční teplota je u nás 10°C.Srážky za rok mezi 560mm až 660mm.Každý rok je to jiné.Spíš převládá sušší klima.Co se týká zimy bývaly dost bohaté na sníh a teploty klesaly i na -15°C v lednu nebo v únoru.Teď v posledních 2 letech nebyla zima téměř žádná sněhu taky moc nebylo,ba žádný sníh letos nebyl.Teploty byly hodně vysoké,třeba v lednu letošního roku bylo až 16°C což je extrém.Jinak je tady spíš klidnější oblast,i když o silné větry bouřky nebo deště tu taky není nouze,tak jako jinde.U vás na Slovensku bývají zimy studenější než tady u nás,a bývá tam hodně sněhu že?.:) :) ;-) :snih: :blesk:

# 01.07.2008, 22:13

No jo i ne ale jak se na to podíváš napríklad začnu takhle: Sních tady máme aspoň doted tomu tak bejvávalo každý rok no bohužel jen po troše né moc protože tyhle zimy zvlášť po zimne 2006/2007 sedum stálí aspoň u nás no myslím že i jinde za nic teda byli úplňe na houby i když mráz byl tady i letos dost silný až -24.5 stupňe v Oravské lesné na severozápade Oravy no u nás konkréétne moje stnice a vnejší čidlo zaznamenalo jen -16.5stupňe celzia napríklad letos tomu tak bylo a v té Lesné u nás až tak moc ne tedy tam ta oblast je všeobecne uznávaná jako nejchladnejší oblast Slovenska Dolný Kubín je taky jedno z nejchladnješích a nejseverneji položené mesto tu v SR. ...!!! Klima je tu mirné až kontinentální zrážek mnoho zejména v léte a horka nepresahují teda jenom zrídka presáhnou +30stupňu celzia no loni tady bylo až +34.5 stupňe ve stínu a v ten den bylo to presne 20.7.2007 to si budu dobre pamatovat se u nás na Slovensku a vlastne celí ten týden vzhruba až do toho osudního pátku se zapsal nejen na Slovensku ale jiste i u vás i jinde ve strední Europie se zaradil mezi nejteplejší tropický den v naší republice vubec. ...!!! Vždyd padl v Hurbanovie teplotní rekord až +39.8stupňe jak si dobre spomínám ale to není v téhle chvíli až tak duležité i když je ted zrovna léto jen chci upozornit že i tady na Oravie se hodne za posledné století a desetiletí se skutečne hodne oteplilo ale to je už globální problém celého svietaa my sme na to malí páni aby sme na tom, neco zmnenili a teda spasili celí ténhle sviet ale už skutečen odvádím od puvodní témy čili letá jsou tady vietšinou hodne vlhké plné frontálnich bourek občas i s ledovcem a kroupami a prumnerní roční teplota je tady v našem okolí konkrétne v Oravském Podzámku je prumnerní roční teplota jen 6.3stupňa a zrážek jako jsem teda už sem tam spomenl je až 800 až do 1200 mlm nekdo temhle informacem ale nechce vierit no takové jsou prozatím pro naši vyvezené a vytvorené pro tuto oblast statistiky. A v léťe je tu normální a scela prumnerní teplota až na lonský rok je 23.1 st a to je v červenci nebo po našem v júli a nejchladneji z celího roku je jako temner všude v lednu nebo jak chceš v januári a to jen -9.2 opakuji v prumneru. Nejvíce srážek je v mnesíci tomhle teda v červenci a nejméne paradoxne v únory teda vo februári první den se snehem začíná a teda trvalou snehovou pokrývkou zaznamenávame už nekdy v druhé poloviňe ríjna teda v oktobry konkrétne 25.10. nekdy až 1-ního. prosince teda v Decembri a sníh zvyčejne a prirozeňe roztaje a mizý približne až 21-ního.brezna nebo po našem v marci nebo až 11-tého kvietna teda mája jak je to s počasím u vás tyto informace jsem získal s informačního servru nebo portálu pro turisty pro mesto Dolný Kubín a jeho okres jak je to stemihle statistickými a hrubými informacemi u vás ale jen co ješte musím ríct je to že tyhle informace bych už považoval pouze sčásti za neplatné no né nepravdivé pravdivé byli ale pred mnoha lety to je né už ted a ješte tu nekdy tudy bylo v zimne i 1.5 metru snehu v záviejech no ted jen aspoň pro tyto lonské zimy jen do 20 cm víc už skutečne ted né, ale všeobecný prumner pro naši oblast teda okres a mesto jako také je až 80cm teda víc než pul metru jak je to s klimatem a s temihle informacemi o počasi u vás v Dubnanech na Moravie a v čechách co poviez dobre tak píšme ješte jo prosím!

# 01.07.2008, 22:34

parappa
Jak už jsem napsal patříme do nejteplejší oblasti Česka s průměrnou roční teplotou 10°C.Podobné teploty jsou i na JZ Slovenska.Nejteplejšími měsíci jsou červenec,srpen s průměrnou teplotou 21°C.Nejchladnější měsíce prosinec,leden,únor s teplotou +1 až -2°C v průměru.Srážky jsou rovnoměrně rozděleny do celého roku.Více prší v létě,méně v zimě.Bouřkových dní je tady v průměru 24 za rok.Loni jich bylo až 30.Loni byly i 40 stupňů horka po 2 dny.Větry jsou tady časté a silné ze směrů JV,J,JZ,SZ,Z a S.SV a V směry jsou méně časté než ty ostatní.Vyjímkou nejsou ani větry o síle 100km/h a více.Nejnižší teplota byla -26°C V roce 1987.Nejvyšší teplota byla loni 2007 v červenci 40,2°C.
Největší denní srážky 82mm v roce 1990 v létě.Zatím to stačí,kdyžtak napíšu zas další věci o počasí.:oblak:

# 01.07.2008, 22:45

A nemužeme si rači psát cez neco jiného tohle to je moc na muj vkus moc verejne chťel bych to jen tak komerne co ty na to jiste máš neco čemu se ríka ICQ 6.1 ale i starší nebo i skype co ty na to mohli by sme i mluvit v reálním čase ja bych se tomu nápadu velice potešil a jsem mu jen otevrený skus me to já jsem za aspoň na živý pokec ale vy azet.sk nemáte no nevadí ale ICQ by si mnel znát tak my ho poviez??? Prosím!!!:) ;-)

# 01.07.2008, 22:51

parappa
Já ICQ nemám,ale mám e-mailovou adresu: jura.kopecny@seznam.cz.
Jestli tito pomůže můžeš mi něco napsat.Já bych ti taky napsal kdybys mi nadiktoval svou e-mailovou adresu jestli máš.Díky:oblak: :)

Anonymní
Avatar
# 01.07.2008, 22:55

To víš že má a ta zní hujintao@orangemail.sk nebo ješte jinou mám a to parappa@centrum.sk tak my ňeco napiš poteší mňe nebo rači ti ja napíšu první jo?:cool:

# 01.07.2008, 22:57

To jsem byl já jen z nejakého dúvodu mne už odhlásilo no nevadí ale byl jsem to já tam víše jo. ...

# 01.07.2008, 23:17

Už jsem ti na psal z obou adres ale ja už si šel spát teda do postele tak se na to podívej až zítra od zítra múžeme psát i tu i tam heh!:) ;-). ... S pozdravem Juraj z Dolného Kubína Slovenská republika (Orava).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.