Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Bouřky od 7.8.2018 do 11.8.2018

1003
# 05.08.2018, 16:46

S novým týdnem zakládám novou diskusi o bouřkách. Přináším pohled ČHMÚ z nedělního odpoledne na následující dny.

V pondělí bez bouřek, příp. jen zcela výjimečně na horách.

V úterý ojediněle bouřky, hlavně na jihu Čech a na Šumavě. CAPE v Jihočeském kraji až 1900, nulový střih větru.

Ve středu místy bouřky, hlavně v Krušných horách, Slavkovském a Českém lese, na Vysočině a v Krkonoších. CAPE v Karlovarském a Plzeňském kraji až 2300, v pásu od Krkonoš po Dačicko max 2200, střih větru nulový.

Ve čtvrtek se to zatím zdá být zajímavější. Pozdě odpoledne a večer by měla přecházet studená fronta, na které se mohou vyskytovat silnější bouřky. CAPE v Jihočeském kraji až 2400, jinak všude přes 1000, postup bouřek by měl podpořit střih větru, na západě Čech až 18 m/s. Zatím ideální podmínky, ale je to poměrně daleko.

V pátek bouřky na Moravě a ve Slezsku, CAPE i přes 1500, postup bouřek by i zde měl podpořit střih větru. V tomto případě by ale měly silnější bouřky zasáhnout Slovensko. Fronta by se měla nad naším územím vlnit, takže velká míra nejistoty.

Víkend už pravděpodobně s ojedinělými bouřkami.

Podle současných modelů to vypadá na výživný čtvrtek a pátek. Je to ale nejisté. Srážky by se ale hodily všude.

Edit 11.8.: Téma ukončeno 11.srpna, další den byl měl být bez bouřek.

Jaký den bude podle vás nejvýživnější na bouřky?
Pondělí
1 (4 %)
Úterý
0 (0 %)
Středa
0 (0 %)
Čtvrtek
20 (77 %)
Pátek
5 (19 %)
Sobota
0 (0 %)
Neděle
0 (0 %)
Celkem hlasů: 26 Hlasování v anketě bylo ukončeno.
77
# 05.08.2018, 16:49

U nás bude velké kulové a pařáky po celý srpen,jak už jsem tu několikrát psal!

# 05.08.2018, 16:50

U nás? Žádný.

74
# 05.08.2018, 17:33

Co to je bouřka???popřípadě déšť:D,všude kolem prší tady 14 dní ani kapka:),ale zato denně máme minimum33°C:D:D

# 05.08.2018, 17:58

přidávám se k tomu, že žádný den nebude výživný ani zajímavý, jen horký, horký a zase horký

1252
# 05.08.2018, 18:03

Blateňák
Já už měl také připravené téma.Tys mě předběhl;-).Jinak je asi téměř jasný že největší šance na bouřky je ve čtvrtek a v pátek.V pondělí bouřky na 100% nebudou.

# 05.08.2018, 18:08

Modely zatím ukazují ve čtvrtek nejlepší podmínky především pro západní, střední a zčásti i SZ a jižní Čechy, tam by se mohly vyskytnout silné bouřky, mohly by se vyskytnout i supercely (střih větru i helicita budou na to dostatečné). Pokud se tyto podmínky udrží, viděl bych to na dvojku od Estofexu pro Čechy vyjma JZ/SV a část Vysočiny.

# 05.08.2018, 21:25

Beztak bude houby. Jižní Moravu to zase přeskočí a bude pršet až na Slovensku.

142
# 05.08.2018, 22:25

ZdeněkH
Přesně tak, jen to profoukne...

107
# 05.08.2018, 23:48

Tak dnešek se zapíše v historii valašska jako odpoledne se silnými bouřkami a velkými kroupami:!!::!!::!!:

Až teď večer jsem se dozvěděl na FB stránkách že bouřky které kolem nás přecházely kolem poledne byly hodně silné:D

Našel jsem obrázky velkých krup dosahujících až 6CM:!!::!!::!!: i videa kde se bouřky a kroupy vyskytly. Bylo to celkem kousek od nás Kelč, Všechovice a Vsetín kde spadlo za půl hodiny 33mm srážek.

Jak jsem psal již minule nám se to nejsilnější vyhlo a spadlo jen pár krup do 1cm, ale jen chvíli naštěstí, za to déšť trval asi 20min. a mohlo spadnout i 20mm srážek což je celkem pěkné.

http://www.fa...theater&ifg=1

Prosím moderátory IN-Počasí aby o tom vydali článek:D

18
# 06.08.2018, 06:41

Já si myslím, že ve čtvrtek tady na západě a severozápadě Čech by mohli být i velmi silné, pokud se to nezmění. Jelikož fronta bude výrazná a vletí sem večer do toho horkého vzduchu, tak to ty bouřky může dost podpořit a nějaký ten komplex by vzniknout mohl, možná při tom CAPE, helicitě, střihu větru,... může vzniknout i něco hodně silného.

F4
Avatar
109
# 06.08.2018, 06:51

Storms
No nevím, známe to, s jistotou se už teď dá říci, že v Německu to jistě bude síla, ale hranice jsou zrádné. A ochlazení už zase vypadá jen na 2 dny, v ne a po už zase vedro - alespoň dle posledního výstupu GFS a ansámblů.

18
# 06.08.2018, 07:03

F4
Ano, ale co jde většinou z Německa, tak i na západě Čech bývá obvykle masakr a zatím to i vypadá, že to nejsilnější zasáhne Německo a západ Čech, jako už to chce, aby zapršelo, ale nárazy větru přes 25m/s a krupobití tady nepotřebujeme, ale pokud to modelům vyjde, ty podmínky vypadají pro bouřky hodně dobře. :blesk::blesk::blesk:
Vypadá to na krátké ochlazení, ale na pondělí tam je další fronta, která by měla přinést ochlazení ;-)

1252
# 06.08.2018, 08:56

Nechci nic říkat,ale podle aktuálních modelů by měla fronta přecházet zase v noci a taky střih větru se dost snížil.

67
# 06.08.2018, 10:45

Predators2
No to bych řešil až ve středu nejdřív.. stejně se to změní ještě 5x

271
# 06.08.2018, 10:50

V pátek se ta fronta rozpadne, ochlazení ale bude solidní, srážkově bude významnější fronta až další týden před půlkou měsíce, pak už to vypadá, že budeme rádi za vůbec letní den, u mě v bytě aktuálně 24 st. a už nesmím v noci moc větrat nebo bude na mě zima. Včera jsem měl v kuchyni i přes 30, ale proto, že jsem díky ochlazení naplánoval 5tihodinový kečup:-)

36
# 06.08.2018, 12:10

Predators2
Ano, zatim to tak vypada...Jako obvykle, vyradi se to v Nemecku (2ka od Estofexu tam bude jista), nas to preskoci a bude to pokracovat Polsko/Slovensko...To je naprosta klasika scenar poslednich let...:D Treba se to zmeni, je jeste 3dny cas, ale ze by 3dny s tim udelaly, ze fronta nedorazi ve 2 rano ale v 8 vecer, no nevim...:D Ja cekam standartni scenar, neboli vsude u sousedu peklo, u nas sucha fronta nebo par kapek...:D

22
# 06.08.2018, 12:40

Taky se přikláním že bychom si měli užívat tepla dokud je, příroda je posunuta do předu, a nebránil bych se tušení že podzim přijde letos brzo.

18
# 06.08.2018, 12:41

Tomamir
v Německu se to bude tvořit, to je jasné, ale západ Čech to zasáhne taky, když se koukneš za ČHMÚ na předpověď pro karlovarský kraj, tak zní:
Polojasno, během dne postupně oblačno a místy přeháňky a bouřky, ojediněle i
silné. Později večer četnější.
Přesně takhle vypadala předpověď minule, když se v Německu utvořil ten komplex, projelo to celou republiku a dokonce i Slovensko :blesk::blesk:

16
# 06.08.2018, 13:12

Evropa se mění v poušť... stačí kouknout na satelitní snímky... na netu je jich dost. Globálnější katastrofa se blíží rychleji, než si chceme připustit. Bojíte se?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.