Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 18.8. a v noci na 19.8.2017

# 19.08.2017, 00:54

Bouřky se přesouvají na západní Vysočinu a vytvářejí se ve středních Čechách. A kvůli nim byla aktualizovaná výstraha pro Vysočinu a střední Čechy. Možná se to dostane i do Pardubického kraje. Kolem 2-3 ráno.

55
# 19.08.2017, 01:22

Na Táborsku nás ta hlavní linie (bow echo?) jen lízla svým okrajem, ale blesková aktivita luxusní na celém J/JZ obzoru a před příchodem bouře velmi silné nárazy větru, kdy vypadla elektřina v obci následované asi 10 min přívalákem. Zajímalo by mě, co se dělo kolem Veselí nad Lužnicí. Určitě bude mnoho popadaných stromů.

0
# 19.08.2017, 01:35

Upřímně si nedovedu představit, jaký vítr foukal v centru té bouřky. U nás se z JZ blýskalo, ale všechno v dálce. V 00:50 se zvedl vítr, ale ani jeden hrom, nárazy větru byli dost silné. Má někdo info jak to vypadá z postižených míst?

55
# 19.08.2017, 03:38

Tak popadané stromy a větve jsou i na Táborsku a to tu nebylo asi zdaleka to nejhorší. Koukám, že ty odrazy na radaru měly až přes 70 dbZ a VIL 102!:!!: To jsem u nás ještě neviděl.

67
# 19.08.2017, 10:01

Nějaký škody určitě v okolí budou, bude to myslím i ve zprávách.
Vodňany možná taky někde škody budou. U nás popadaný větve, květníky nějaký prasklý, převrátily se lehátka (který jsou fakt těžký), takže ten vítr měl fakt sílu. 15 min přívalový déšť občas s kroupama jinak prudký déšť.
Auta tu jezdily ve vodě, blbla elektrika, divím se, že ty stromy vůbec vydržely.

Za mě nejsilnější bouřka u nás za posledních minimálně 10 let.

# 19.08.2017, 10:27

I my jsme se dnes dočkali přímé bouřky. Přišla k nám před 1 hodinou v noci. Nejprve to byla ,,jen'' přeháňka, ale při přechodu vyplodila cca 10 blesků, z nichž nejbližší udeřil ve vzdálenosti 1,5 km.

# 19.08.2017, 10:42

U nás v Jižních Čechách celkem mazec dlouho jsem takovou bouřku neviděl. Takže spokojenost.

Český hydrometeorologický ústav už potvrdil že to bylo Derecho. Vzniklo to nad východem Francie, šlo přes Švýcarsko, jih Německa, sever Rakouska až do jižních, středních a východních Čech.

36
# 19.08.2017, 13:42

V noci to nakonec byl docela mazec...nam se ta mini lajna na severu vyhla, ale sousedni Liberec si uzil peknou bourku, ja sledoval aspon poradnou show, par km vzdalenou... S otevrenou pusou jsem ale spis koukal na tu bestii na jihu (Derecho, Bow Echo...), na radaru to vypadalo dost brutalne...:!!:

# 19.08.2017, 14:36

To derecho v jižních Čechách prý mělo odrazy 71dbz, to by byl snad absolutní český rekord ne? Má k tomu někdo nějaké bližší info?

6
# 19.08.2017, 15:06

Ono ještě nejsou vydané zprávy z těchto oblastí, kde se v noci prohnalo derecho. Ještě na plno místech nejde ani elektřina, takže se ostatní nemohou dovědět jak to tam přesně vypadá. Já tam mam strejdu na dovolený ve Vyšším Brodě a tam prošel jen samý okraj derecha se sotva červenými odrazy, a prý je tam pěkná paseka a takovou bouřku neviděl.

# 19.08.2017, 16:59

Mohutná bouřka vznikla již odpoledne na východě Francie a rychle přešla přes Švýcarsko, jih Německa a následně také jih Čech a severozápad Rakouska. Při dalším postupu dále na severovýchod naším územím začala ve druhé polovině noci slábnout.... Více >>

# 19.08.2017, 17:01

In-počasí
A které derecho bylo silnější to z minulého čtvrtka nebo že včerejší večera?

# 19.08.2017, 17:03

Brňaček
Celkově byly silnější ty v minulém týdnu - tam byly v Polsku opravdu extrémní škody. Na našem území je to složitější - hasiči na jihu Čech hlásí podobný počet výjezdů jako minulý týden na Moravě.

# 19.08.2017, 17:05

Biochemik
Minulý čtvrtek podle ČHMÚ bylo až 75 dbz:) je to těžké posoudit ale tyhle dvě bouřky jsou nejsilnější tohoto roku:):)

116
# 19.08.2017, 23:17

Já jsem byl teď na týden na Vysočině v obci Tři Studně ve Žďárských vrších a ač to chvílemi vypadalo, že noční velmi silná bouřka směřuje přímo na nás, nakonec se stočila více k severu a viděl jsem tak jen blýskavici (viz report: URL).

K ránu pak přišel na Vysočinu občasný déšť, před polednem jsem už byl zpátky v Brně, kde také pršelo. Déšť skončil kolem 14. hodiny. Dnešní úhrn srážek je v Brně 2,2 mm, což je velmi slabé na to, že přes nás v jednu chvíli dle radarů přecházely i oranžové odrazy (radar dnes srážky opět nadhodnocoval).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.