Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Bouřky 29.5. až 31.5.2017

# 30.05.2017, 17:06

Co to je za bouřku. To je ale macek

# 30.05.2017, 17:08

:!!::!!::D ty bouřky mezi Hradcem a Pardubicemi vypají slušně

36
# 30.05.2017, 17:15

Predators
To teda...to prece nemuze byt pro SZ a S ztraceny...misto nejvic tu nebylo zatim skoro nic a praska to uplne jinde...neverim ze je konec, jinak to nechapu co se deje...:D To z Nemecka musi dorazit...:blesk::cool:

16
# 30.05.2017, 17:18

Aktualní předpověď:
Počasí dnes večer (17-22):
Většinou oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné s krupobitím a přívalovými srážkami. Na západě a jihozápadě Čech skoro jasno.

Tak takhle přes náš přechází studená fronta. Děkujeme :!!:

ota
Avatar
2147
# 30.05.2017, 17:25

Na střední Moravě je taková milá sranda bouřka. Už asi hodinu trvale prší, jednou za 10 minut se zableskne, ale je to fajn aspoň zaleje. Zatím máme 3,2mm.

67
# 30.05.2017, 17:29

Já si myslím že večer či v noci určitě něco přijde i na JZ, Z Čech :D

# 30.05.2017, 17:33

Ja jsi myslím že ne . Ze J a JZ nebude nic ani na jižní Moravě. ..

65
# 30.05.2017, 17:38

Tady už asi hodinu a půl leje a práská to tady okolo.

# 30.05.2017, 17:55

Ta fronta se začíná stáčet na Česko ze by zase ?:blesk:

48
# 30.05.2017, 18:06

Co to je to zelene na estofexu? To jsou ty tornada?
Jinak na to , ze to mel chytnout nejvic sever cech a slezsko melo jen vystrahu 1cky na chmu. Tak se sekli o par stovek km. Mazec. Jsem zvedav co prijde na Havirov.

40
# 30.05.2017, 18:15

Morava ,,slízla,, předfrontální bouřky.. Studená fronta se teprve blíží z Německa, Čechy si ještě můžou užít své..uvidíme. Včera jsem byl celý den a i jsem tam poblíž spal, v Bavorsku u Stutgartu..Mělo to tam následující průběh. Od dopoledne se tvořily bouřky z tepla,s krátkou životností a nepříliš intenzivní..až do podvečera..pak se to vše rozpadlo a večer se vyjasňovalo. Frontální bouřky tam přišly až kolem druhé v noci, a byly mnohem intenzivnější než ty předfrontální, bylo obrovský množství blesků..V Čechách by to dnes mohlo dopadnout podobně..a fronta by mohla přecházet i dřív...

# 30.05.2017, 18:20

Tak ze sever cech liberecko to bude mazec a hodne silny podle nemecka

117
# 30.05.2017, 18:35

Já doufám z těch koláčů z jihu,Alpy to nakonec pustili. :D Je to slabší,ale možná na území ČR více zesílí.
Jinak to bude další fronta co přinese vítr a ochlazení.

# 30.05.2017, 18:42

Space : ja jsi myslím ze k nám na J to nedojde , myslím jsi ze už nic nebude . Zase jen vítr a ochlazení . Tak snad o víkendu . Jinak na J už je dost velký sucho .

# 30.05.2017, 18:47

Ta bouřka na hranicích Německa a Rakouska vypadá velmi slušně. Bohužel má ale velmi pomalý postup, ty Alpy to dost drží. Rozhodně se ale nedá vyloučit, že by se mohla podívat i na Šumavu, pravděpodobně už ale s menší intenzitou.
Z fronty jsem zatím jakožto Pražák dosti zklamaný, nejspíš to slíznou jen Krušné hory.

Jinak k "tomu zelenému" na ESTOFEXu (mimo to, že by mě velmi zajímalo, kde ESTOFEX vydal pro Čechy upozornění na tornáda): jedná se o "meziměřítkovou diskuzi" (jestli má někdo lepší překlad "mesoscale discussion", tak jej sem, prosím, napište. Není to primárně upozornění před tornády, spíše je to doplnění původní předpovědi na základě aktuálního výskytu bouřek (většinou silných) či změně podmínek. Nejčastěji se varuje před nebezpečnými doprovodnými projevy bouřek, takže se může zde vyskytnout i varování před tornády, ale většinou se to zmiňuje jen okrajově, jakože tu "je ta pravděpodobnost, že se tak stane".

55
# 30.05.2017, 18:57

lukashrn
Přesně jak píšeš. V Praze opět zklamání. Sice se ještě něco malého tvoří, ale pravděpodobně už dneska opět nic pořádného nebude. Frontální bouřky jdou klasicky přes Německo a Polsko a předfrontální si vyžraly východní Čechy a severní Morava. Jinak ta mezoměřítková diskuse klidně může znamenat i zhoršení podmínek pro tvorbu bouřek, takže ne vždy znamená MD nějaký masakr, tu dnešní jsem nečetl, takže nevím...

40
# 30.05.2017, 19:04

V Bavorsku se ještě tvoří nová jádra..Ulm,Augsburg..to by mohlo dolízt na JZ Čech, pokud vydrží.. Taky se to ještě může celý propojit s tou alpskou vlnou..

48
# 30.05.2017, 19:10

Jo estofex po rozkliknuti ma upozorneni:


A pronounced outflow boundary from the Polish storm system will enter the Czech Republic from the north and may cross much of it by early evening. Latest 11z surface observations show hot but mostly dry conditions (temperatures around 30°C, dewpoints mostly between 11 and 15°C), though overnight showers and thunderstorms have left pockets of enhanced low-level moisture with dewpoints up to 18°C.
Fields of towering cumuls clouds are visible on satellite imagery and first isolated storms have already formed. They are still suffering from strong entrainment, but activity will likely increase in the next few hours. With plentiful CAPE but rather weak vertical wind shear, pulse storms may bring 2-4 cm sized hail, localized flash floods or severe downbursts.
Depending on the strength of the mentioned outflow boundary and its capability to "pool" and enhance the low-level moisture, activity may turn widespread and poses an additional risk of flash floods. However, this is mostly beyong 15z, and later observations need to be avaited to confirm or reject this scenario.

Kdo neumi anglicky tak google translator.

48
# 30.05.2017, 19:17

Tak Havirov uz jedeme. Bourka , privalovak a krasne nad barakem blesky.

55
# 30.05.2017, 19:31

Tak Praha nakonec přeci jen jede! Akorát tady v Řepích mě to klasicky přeskočilo a hlavní jádro se vytvořilo až dále nad centrem ale aspoň chvíli solidně zalilo. Teď už zase svítí slunce. El. aktivita překvapivě slabá, hřmí jen občas slabě.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.