Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Bouřky 18.5. až 20.5.2017

67
# 20.05.2017, 08:06

Ondris
Řikali že bouřky mely být na JZ a Z, na JZ nic a na Z 3 bouřky a předpovidali že se bude měnit vitr na SV a nic :D to nevyšlo

# 20.05.2017, 09:16

Nevyšlo to vůbec něco málo bylo na Z , hlavně okolí Domažlic jinak vše bylo v Německu . Dneska a zítra nehlásí nic už . Tak snad příští týden ale nebude to rozhodně jako v Německu .

# 20.05.2017, 09:27

Včerejší krupky v Německu.

Zdroj: Severe Weather Europe (@ severeweatherEU)
# 20.05.2017, 09:46

Bouřky zcela v souladu s předpovědí zasáhly malou část našeho území. Pozdě odpoledne zasáhly bouřky hlavně západ Plzeňského kraje. V obcích na Domažlicku bouřka způsobila škody: http://www.no...l-stromy.html

Kroupy v Poběžovicích:

# 20.05.2017, 10:53

radek4545
Nevyšlo možná tvoje přání, ale předpověď vyšla naprosto přesně. Viz předpověď estofexu, aladina, chmi. Výstrahu měl chmi i pro JZ a myslím, že tím nic nezkazil. Ta supercela, co přešla přes Z Čech s kroupami přes 3 cm si jí plně zasloužila.

86
# 20.05.2017, 11:29

Výstraha ČHMÚ v Jihočeském kraji byla pro cca 3 okresy sousedící s Plzeňským krajem - rozhodně nebyla pro celý kraj. Předpovědi byly včera zcela bez chybné.

Úplně nejlépe vyšla předpověď německého modelu ICON
http://www.ventusky.com/?p=49.76;14.92;6&l=rain-3h...

106
# 20.05.2017, 16:47

Od východu od Slováků se ženou našim směrem přeháňky a bouřky samozřejmě tady nedojdou, poněvadž je tu zataženo nízkou oblačností a chladno, oproti včerejšku výrazná změna a to ani nezapršelo. Tohle někdo musí dělat naschvál jinak to není možné co se to tady děje.

ESTOFEX říká že šance tu je, ale já myslím že mizerná. Když se dívám na družicové snímky jako by do mně vrazil nůž. :zz:

ESTOFEX na dnešek 20.5. a noc na zítra 21.5.2017 Zdroj: Estofex.org
182
# 20.05.2017, 16:51

Tak max na Třinecku ... ;-) Na Valachoch nic nebude.

106
# 20.05.2017, 19:49

Hurá, ano rozpad co taky jiného jsem mohl čekat. :D

# 21.05.2017, 11:40

Stranik
Tak posléze se na Valachoch přeci jen vyskytla jedna mini osamocená bouřka o čtyřech nebo pěti výbojích na docela malinkaté, nenápadné přeháňce v noci po 23 hodině někde mezi Zděchovem a Lužnou. Naopak na Třinecku ani nikde jinde v Česku nebylo v sobotu nic. (viz obrázky dole)

Blateňák
Tak tady vidíš, jak se předpověď a výstupy modelů mění. Proto nemá cenu zakládat témata o předpovídaných situacích na týden dopředu a zvláště pak u bouřek to platí dvojnásob.
To co kreslily výstupy z modelů ze soboty 13.5. na sobotu 20.5., jak je vidět na těch obrázcích střihu větru a CAPE v prvním příspěvku založeného tématu se úplně otočilo a naopak podmínky pro tvorbu bouřek byly 20.5. v ČR mizerné. Nakonec se včera kromě té miniaturní bouřky jižně od Vsetína vůbec nic nekonalo.
To je takový názorný příklad za všechny. :D

Ani toho 18.5. se nic nevyskytlo. Možná u Ašského výběžku, ale to už bylo spíš mimo republiku v Německu.
Takže z tohoto tématu se vyplnil nejvíc akorát ten pátek 19.5. na západě Čech a možná včera trochu ta sobota na tom Vsetínsku.
Sobota však jinak zcela zklamala, což se ostatně dalo i očekávat. Neboť skoro na celém území byla většinou nízká oblačnost a chladno, jak píše Fstorm a na bouřky to opravdu nebylo. Všechno to zůstalo na Slovensku kde měli většinou jasno nebo jen minimální oblačnost i mnohem tepleji a celkově o hodně lepší podmínky pro rozvoj konvekce a bouřek. A to se také potvrdilo.

Dnes asi také nic nebude a příští týden pokud budou nějaké bouřky, tak by se mohlo založit další téma a nepsát do tohoto. :)

Místa s bouřkou zaznamenané sítí Blitzortung 18.5.2017 Zdroj: AMSos.cz (blesky.bourky.cz) a Blitzortung.org
Místa s bouřkou zaznamenané sítí Blitzortung 20.5.2017 Zdroj: AMSos.cz (blesky.bourky.cz) a Blitzortung.org
Malá přeháňka se slabou bouřkou na Vsetínsku 20.5.2017 po 23 hodině Zdroj: ČHMÚ, Blitzortung, AMSos (radar.bourky.cz)
182
# 21.05.2017, 15:41

Ondráš*

Jj. :)

106
# 21.05.2017, 20:47

Včera opravdu zaznamenána bouřka na Vsetínsku byla. Byl jsem zrovna u PC a koutkem oka jsem zahlédl výrazné zablesknutí, říkám si že by blesk nebo se mi to zdá a vykouknu z okna a po nějaké chvíli zadunělo a to bylo vše, protože asi dalších deset minut jsem čuměl tím směrem a nic. :zz:

Ondráš
Založ téma od úterý. To by mohlo u nás vypuknout. :blesk: :prsi:

http://www.metva.cz/cz/cs/

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.