Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Bouřky 23.5. až 25.5.2016

3
# 24.05.2016, 16:58

Tak včera to Prahu 10 mijelo zapadně. Spadlo par kapek k tomu tři hromy a par kapek jeste večer a dneska přes nas právě přechází taková normální bouřka, hlavní jadro s kroupy nás podešlo asi 10 km jižně

# 24.05.2016, 17:15

V těchto dnech je poměrně výrazný střih větru, takže se supercelám daří. Včera dosahoval na západě i 20 m/s. Dnes je již o něco slabší, ale i tak jsou to hodnoty umožňující vznik dobře organizovaných bouřek: http://www.in...&y=15.499&z=9

34
# 24.05.2016, 17:33

No u Tabora uz se taky zase zacina neco tvorit. A jde to smer jihozapad.

34
# 24.05.2016, 17:34

Ze by se na jihu opakoval vcerejsek? :(

34
# 24.05.2016, 17:37

No kolem druhý to vypadalo, že se pomalu vyjasní a teď zase todle

67
# 24.05.2016, 17:40

Přesně, nic jsem nečekal že by sem něco přišlo ale začínají se tvořit další, celkem by bylo dobrý, kdyby přišla silná bouřka i druhý den v řadě :)

# 24.05.2016, 17:41

Je to tady nejsilnější bouřka zas prej obrovský kroupy máme teď na ty bouřky štěstí příbram

155
# 24.05.2016, 18:52

Co se týče Novoměstska a vůbec SV Vysočiny, pěkně jsme tu utřeli nos. Konkrétně v NMnM spadlo pár kapek. Jsem zvědavý, třeba se objeví ještě něco v noci, ale pochybuji. Všecko šlo bokem a když už to sem mělo namířeno tak se to rozpadlo. Do háje s tím, opravdu.

107
# 24.05.2016, 19:11

Jéžiššmarjá všechno nás zase obešlo ted se valí ze sk. silná bouřka a ta nás zase obchází:(:(:(

Ale nevěším hlavu tento týden mají být bouřky každý den takže snad už konečně něco příjde

2
# 24.05.2016, 19:19

Tak podle Novinek tornádo na Náchodsku... To je docela děsivý, jestli takhle vypadá fronta, ktará ochlazuje "pouze" z nějakých 28°C, jak to bude vypadat v létě?! Já vim, že teplota není jediným ukazatelem, ale i tak...

Myslíte si, že existuje druh větru, respektive bouřky, kdy se nejedná o tornádo, ale vítr fouká buď taky nějak točitě, nebo tak trochu všelijakými směry, ale je hodně silnej, takže třeba srovnatelnej s menšim tornádem co do rychlosti? Nám se něco takovýho stalo před pár lety, tak si říkám, jestli to prostě muselo být tornádo, protože to např. "vycuclo" těžký předměty z terasy, která ale vzhledem ke směru postupu bouře byla v závětří... Prostě bouřka od Z, zakryto zdí (domem) od Z,J,S a stejně to všechno vyletělo...

11
# 24.05.2016, 19:25

Tak nás zasáhla celkem dost silná bouřka i s kroupami. Bouřku jsem zastihnul cestou z práce, nižší místa na komunikacích byly zcela zatopené, kanalizace nestačila pojmout velké množství vody, ještě že kroupy nebyly nějak velké. První letošní bouřka a celkem dost silná, v naší lokalitě takové bouřky nejsou moc časté. Bouřka se k nám navíc přihnala od severovýchodu, což také není vůbec běžné.

# 24.05.2016, 19:31

Tady v Radonicích ( Praha Výhod ) vůbec nic. :( dneska sice pár blesků bylo, ale nic velkýho. Pouze pršelo. Nevím čím to je, vždy nás to tak obešlo. Třeba bude něco v neděli, ale to je ještě daleko. I když Cape je vysoký. Už se těším na nějakou pořádnou bouřku :blesk:

0
# 24.05.2016, 19:53

To tornádo mě docela dost překvapilo. Byl jsem asi cca 5 km od toho a nebyl skoro žádný vítr jen byl hodně velký přívalák který trval cca 20 min a brodil jsem se v 10 cm vodě. Musím teda říct že blesky byly pořádný :D

# 24.05.2016, 20:10

Dnes ve Dvoře Králové nad Labem

Kroupy cca 1 cm
Voda před penzionem, zaměstnanci penzionu ji
# 24.05.2016, 20:13

Ještě pár fotek

# 24.05.2016, 20:18

Tak já bydlím fakt asi v začarované oblasti u nás včera takřka nic a dneska pár kapek :):D

# 24.05.2016, 20:23

Já vám nevím ,ale podle toho co jsem včera a dneska sledoval na radaru ,tak podle mě jde o jednu a tu samou "bouřku" nebo spíš bouřkové jádro... Jen teda nevím jestli to je normální ,ale ta bouře šla:vitr: včera od západu k východu-severovýchodu a dnes se vracela:vitr: v opačném směru :!!:...

Ještě k tomu co se týče polohy PHA-východ zapomněl jsem na dolní-jižní "zloděje":D bouřek a tím je podle mě sázava...ale nevím jestli tomu tak je ale už moje babičky říkávaly že voda stáhuje mraky k sobě

818
# 24.05.2016, 20:25

Dnešní krupobití v Českém Brodě.

Martin Nebola
Nejen v neděli je naděje na místní bouřky kdekoli v ČR, další dny budou bouřkově bohaté.

aura333
Nejen lokálně, ale hlavně pouze povrchově. Takže o zmírnění hydrologického sucha nemůže být zatím řeč. I když modely slibují dost srážek, ovšem většinou konvekčních, takže s projevy spočívajícími zejména v rychlém odtoku a mizivé infiltraci.

Výstraha: bouřky se pravda dostaly s větší intenzitou dále, ale je nutné přihlédnout k velké obtížnosti situace nejen co se týče konvekce, ale současné synoptické situace.

Tornádo: Novinky nejsou opravdu věrohodným zdrojem informací, než se začnou dělat závěry, chce to počkat na více informací a případné věrohodné potvrzení/vyvrácení domněnky.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.