Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 12.6. až 15.6.2015

157
# 14.06.2015, 19:43

intenzivní srážky: Kašperské Hory 54mm (43mm/hod.), Temelín 34mm (31mm/hod.), Hluboká n. Vlt. 28mm, Vlkonice 25mm, Lenora 23mm, Křemže 22mm.

109
# 14.06.2015, 19:46

Slatinice ol.kraj

74
# 14.06.2015, 20:09

Zatím se to drží, jsem zvědav jestli to dorazí až k nám. Záleží co s tím udělají Oderské vrchy snad to moc nerozhodni. To se dozvím tak za hodinu Snad i něco pěkného nafotím.

41
# 14.06.2015, 20:21

Koukám koukám už se to řítí a vypadá, že nás to taky trefí;-)

33
# 14.06.2015, 20:42

Tak tady na východě Moravy totální fiasko, horší už to být ani nemůže, vše jde úplně do pryč. Fakt dnešek úplné fiasko. Nemyslíl si že se ještě něco vytvočí. Přikryla nás totiž oblačnost z toho velikého bouřkového komplexu a to je vše. Fakt hodně mě dnešek naštval. Myslíte že by mohlo ještě něco dorazit i k nám?

ota
Avatar
2126
# 14.06.2015, 20:51

igor127
Opravdu u Vás ani nezalilo ? To už je neuvěřitelná smůla. Nás tedy zasáhla bouřka v plné síle, byl nádherný shelf cloud, bohužel jsem ho nevyfotil, bouřku doprovodila taky pořádná vichřice, která ukončila život naši švestce, je totálně polámaná. Každopádně spadlo 17 mm. Odpoledne tu byla lokální bouřka, ale jen velmi slabá, napršel z ní 1mm. K tomu včerejší večerní bouřka přinesla 12 mm. Takže zde je zalito nádherně. Za střední Moravu si opravdu nemůžu letos zatím stěžovat. Jen teda bohužel dnešní bouře se neobešla bez škod.

142
# 14.06.2015, 21:02

ota

no jestli spadl 1-2 mm tak přeháním, těsně nás to minulo, kdyby to šlo trochu jižněji - na radaru je to dobře patrné, bylo by to lepší,ale ono modely ani neukazovali moc srážek na dnešek, uvidíme zítra...
Ani já ten shelf cloud nevyfotil, neměl jsem u sebe ani mobil venku...

dramykupodle mě až zítra, to je ještě naděje, že se něco vyskytne

# 14.06.2015, 21:02

Dnes to byla fakt hrůza, krajní východ Moravy to těsně minulo... Sucho je hodně velké, květen byl s minimem srážek a v červnu zatím 0mm :(

# 14.06.2015, 21:03

I takovéhle kroupy napadly v Pardubicích...

# 14.06.2015, 21:09

tak v praze čimicich už je černo zvedl se vitr a už se i za blesklo no podle aladina tu ma :prsi: až v 23:00 hod a podle tohodle radaru tu už má :prsi: a :blesk: 21:50 hod
já osobně mobilnimu aladinovy neveřim .

116
# 14.06.2015, 21:34

V Brně můžu letos poprvé říct, že se vyskytly dvě bouřky jen den po sobě. Dnes to bylo od včerejška téměř "jako přes kopírák", akorát se vše podstatné objevilo tak o dvě hodiny dříve. Tentokrát však začalo nejprve pokapávat, a to v 18:05. Už o deset minut později ovšem byly slyšitelné první tiché hromy. Ty postupně sílily a po půl sedmé už hřmělo prakticky nepřetržitě. Do toho se častokrát blýskalo, sem tam byly viditelné i jednotlivé kanály blesků. Přišel i shelf cloud, pod ním se zvedl nárazový vítr. Déšť také sílil a asi v 18:50 byl nejsilnější. Na malou chvíli pršelo i přívalově. Následně se už bouřka začínala vzdalovat a poslední hrom byl slyšet kolem 19:45. Poslední kapky deště dokapaly o 20 minut později. Ač pršelo na chvíli i přívalově, napršelo za tuhle bouřku pouhých 4,5 mm srážek. Ale díky elektrické aktivitě a nárazovému větru beru tuto bouřku jako zatím třetí nejsilnější v letošním roce. Celkově to letos byla 8. v 7. bouřkovém dnu. :blesk:

107
# 14.06.2015, 21:40

No tak tohle jsem opravdu nečekal takový výsměch. Na druhou stranu přijít taková hrůza jako tu byla včera taky nepotřebuju ani blesky aby zapalovaly domy. No ale to co má přijít ani za boha nepřijde tzn. srážky, ten včerejší pluvanec dnes vyschl a je to stejné jako včera před bouřkou. Opravdu jsem čekal víc jenže bohužel.

Dnes v noci už asi nic nepřijde, ale další možnost podle aladina je zítra přes den a večer, ale aby to zase nestáhli Slováci taky to tak někdy bývá.

Tady jsou předpovědi z ALADINA něco na tom může být I GFS se k tomu přiklání a dává nám i nějakou labilitu, ale teploty už moc vysoké zítra nebudou. No uvidíme

v 6:00 čechy
ve 12:00 Morava
v 18:00 Morava
0
# 14.06.2015, 22:27

Dnes 14.6 20.45 2015.
V obci Trnová byla bouře ,kde spadlo min 20mm vody/m2.
Bouřky měli,podle předpovědi odcházet na jih a moravu.
Dříve každý dobrý meteo dovedl předpovědět v místě a
okolí na 3-5 hod přesnou předpověd.
Co je to za keci,přijde teplá fronta a budou bouřky,
ale KDE přesně????.
Když už vidím bouřkové mraky,tak už nepotřebuji
předpověd o počasí..

28
# 14.06.2015, 22:28

Do Olomouce dnes zavítaly 2 bouřky. První zasáhla severovýchodní část města v dopoledních hodinách a páchala poměrně výrazné škody. Jednak se objevily kroupy až o průměru 1,5 cm a velmi silné nárazy větru, které zlomily několik stromů. Odchod bouřkové buňky je na prvním snímku jako (Foto1). Foto škod přidám zítra

Druhá bouře dorazila ve večerních hodinách a projevila se silnou bleskovou aktivitou a intenzivním deštěm. Před příchodem bouřky jsem pak pozoroval pěkný shelf cloud (foto2). Bohužel jsem zrovna nebyl v otevřeném prostoru a tak jsem ho nezachytil celý.

382
# 14.06.2015, 22:36

Tak nakonec, jak to vypadalo strašidelně, tak se dohromady nic moc nekonalo, napršely asi 2 mm, trochu se zvedl vítr, ale nic extra, uvidíme třeba se ještě něčeho dočkáme v průběhu noci ve Východních Čechách. Ale to co mě teda opravdu zarazilo, co se před hodinou odehrálo v Kadani, totální masakr za hodinu 44 mm srážek na SZ Čech kde měl být podle předpovědi klid...

# 14.06.2015, 22:51

jo tak jsem myslel že tu bude veselo a ono to behem 10 minut prešlo a je tu klid a už ani kapka pokud ty bouřky nejdou od vychodu tak se tady pořadne bouřky nedočkame :)

41
# 14.06.2015, 22:57

Přesně tak na sz nemělo být nic a nakonec to tam bylo taky silné, před námi se to těsně zase rozpadlo, fakt mi to připadá jako prokletí nespadla ani kapka akorát byl pěkný shelf-cloud a zvedl se nárazový vítr jinak pár blesků jinak nic jsem zklamán:(:)

6
# 14.06.2015, 23:04

Celý den ani prd, nevidět radar, řekl bych si, že je další parný a suchý letní den. Mělo být 23°C a opět bylo 30°C :!!: a ještě k tomu dusno.
A když se smrákalo, tak sem si říkal, že pršet už nebude, tedy že nebude bouřka, a pár km od nás se z čista jasna jedna vytvořila, dokonce s bílým jádrem :D. Ač jsme byly JZ od ní, stejně se na nás nasunula, ale jaké překvapení, když se před námi rozpadla a na nás spadl jen závoj deště, neudělaly se ani louže, takže zase teátr jako obvykle. No ale aspoň jsem viděl bouřku za světla, letos má počasí u nás totiž nějakou úchylku a ty 2 bouřky co letos byly, přišly obě v noci :D .

33
# 14.06.2015, 23:10

tom.f
Taky to vůbec nechápu, hlavně, že výstraha byla hlavně pro Moravu, jih Čech a východ Čech a nakonec skoro na polovině Moravy bylo kulový a v SZ Čechách, kde bouřky prakticky být neměly to řádí o sto šest. Opravdu toto nechápu. Jinak u nás za celý den ještě ani nekáplo. Jen se zatáhlo pozůstatky bouřkové oblačnosti a tečka. Tak snad někdy jindy.

107
# 14.06.2015, 23:16

No tak tohle jsem opravdu nečekal takový výsměch. Na druhou stranu přijít taková hrůza jako tu byla včera taky nepotřebuju ani blesky aby zapalovaly domy. No ale to co má přijít ani za boha nepřijde tzn. srážky, ten včerejší pluvanec dnes vyschl a je to stejné jako včera před bouřkou. Opravdu jsem čekal víc jenže bohužel.

Dnes v noci už asi nic nepřijde, ale další možnost podle aladina je zítra přes den a večer, ale aby to zase nestáhli Slováci taky to tak někdy bývá.

Tady jsou předpovědi z ALADINA něco na tom může být I GFS se k tomu přiklání a dává nám i nějakou labilitu, ale teploty už moc vysoké zítra nebudou. No uvidíme

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.