Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Bouřky 5.5. a 6.5.2015

# 05.05.2015, 17:34

Neříkám, že nebudou. Jen, že se celkem snižuje šance na bouřky. Severními Čechy zrovna putuje srážková buňka, ale upřímně, vzhledem k tomu, že se z ní nestala bouřka, tak to nevidím moc nadějně.

41
# 05.05.2015, 17:51

Nic z toho dnes nebude, to bylo zase humbuku:(

# 05.05.2015, 17:52

Na jihi Cech jak jste si urcite vsimli...to vypada na jizdu ve "velkym stylu :D

107
# 05.05.2015, 17:57

Podívejte se na blitzortung. Německo a Dánsko tam to teď pěkně vře. Radost se dívat a už né taková radost tam být.

Estofex vydal odpoledne i pro tuto oblast MD

Jinak V ČR dusno jak kráva a na jihu čech už to vykvétá

41
# 05.05.2015, 18:02

Fstorm
vidím to půjde to ted na východ a bude nadále sílit a zasáhne to pce kraj a vysočinu, u nás na Kladensku dnes nic nečekám:)

# 05.05.2015, 20:09

Tak dneska nic moc, akorát nás okrajem zasáhla slabá bouřka, spadlo pár kapek a bylo vidět několik blesků v mraku.:blesk:

182
# 05.05.2015, 20:25

Mraky na obloze černý ale stále z toho nic nepadá.

Zato jinde koukám jsou bouřky, dokonce i ty kroupy na jednom místě padaly.

# 05.05.2015, 21:57

Bida no...aspon jsem videl blesky v dali zapadnim smerem...mozna se jeste neco vytvori kolem Pardubic...
Tvl.Prelouc 2 rudy bunky za sebou...je to mozny? :D

# 05.05.2015, 22:31

ve Varnsdorfu právě začíná bouřit, už jsem nevěřil, že něco přijde

ota
Avatar
2132
# 06.05.2015, 07:39

Pavell
Musím potvrdit, tady na střední Moravě je po ránu bouřka, jakou jsme zde již dlouho neměli. Z prudkého lijáku napršelo za čtvrdhodinku 18 mm a dešť chvílemi dosahoval intenzity k 90 mm/h. Je krásně zalito. Tomu, že se tady dnes něčeho takového dočkáme bych vážně nevěřil. Bouřka byla navíc i bleskově poměrně aktivní, což je po ránu také vzácné. Zajímavé taky je, že tato raní bouřka u nás přinesla nejvyšší hodinový úhrn srážek za poslední 3 roky. Takže já jsem nakonec nečekaně s touto frontou více než spokojen. ;-)

36
# 06.05.2015, 07:44

Tak přátelé...za mě trapný...tak jako minulý týden...hlavně že na seznam.cz "zasáhnou nás mohutné bouře", na CHMI varování na silné bouře a jak to dopadlo? Trapárna na Ntou, přesně jako minulý týden...já jako milovník bouřek, za mě teda zatím bouřková sezóna 2015 naprosto ubohá záležitost...snad se to zlepší, protože jinak nevim....

182
# 06.05.2015, 12:44

Jak jsem říkal, vše se odehrává v sousedním Plzeňském kraji. V noci něco málo spadlo ale jinak nic. I z tohoto nic nepadá - celý dopoledne ani :prsi:

536
# 06.05.2015, 13:47

Stranik
Kdyby jsi alespoň trochu juknul na předpovědní modely , věděl by jsi ,že pro krajní západ nebyly podmínky na vznik bouřek ideální ! Výborně vyšla předpověď pro střední část Čech od jihu až k severu kde se dle předpovědi vytvořila přízemní vrstva konvergence. Nechce to jen číst text a spoléhat na média ;-)

6
# 06.05.2015, 14:57

U nás taky bída, až v noci bylo slyšet pár hromů v dálce, déšt v noci přešel na trvalý stav, střední intenzity napršelo něco kolem 17 mm. Takže zalito parádně, ale tak bouřka nebyla no :) ..

A zaregistrovali jste tu bouřku ve 2 ráno v Rakousku? V této oblasti už jsem pár takto neuvěřitelných bouřek viděl, se to vždy sveze po stejný trase...

116
# 06.05.2015, 16:52

V Brně jsme včera dopadli naprosto beze srážek, v noci podle detekce blesků nechybělo mnoho k bouřce, ale ta se nakonec nevyskytla. Nad ránem občasně pršelo a před třetí hodinou odpolední nás ještě přešla středně silná až silná přeháňka. Dohromady nám to dalo srážkový úhrn 4,2 mm a vzhledem k tomu, že se drtivá většina srážek dle radaru už rozpadá, tak to bude nejspíše i úhrn finální. :prsi:

107
# 06.05.2015, 22:46

Ani se mi nechce psát jak jsme tady na východě dopadli, opět velké sklamání:( což se ale podle modelů dalo čekat. Tak jak to předpovídaly tak to i vyšlo jen aladin se dneska trošku utl.:)

Výrazná studená fronta se podepsala na skoro celé evropě no asi nejhůře dopadlo německo kde se včera přehnaly prudké bouřky a 4 tornáda:tornado::tornado::tornado: jedno o síle F3 které taky zdevastovalo Německé město Bützow:!!: více zde:http://www.im...ecku-zabijalo Dále se tvořily silné bouře v Rakousku, Maďarsku a u našich východních sousedů na Slovensku kde v těchto chvílích doznívají.

Jak včera odpoledne a v noci se v čechách vyskytovaly bouřky a deště tak ještě i dnes. Zato Morava byla opět na suchu až na pár vyjímek. Přes naši obec se dnes ráno až už jsem nebyl doma přehnala 10 min. průtrž mračen a spadlo s ní asi 12mm prý bez bouřky a to bylo taky dnes všecko. Skoro úplně stejná situace jako minulý týden, doufám že už se to nebude opakovat. Další šance na bouřky bude teď v sobotu mohlo by taky pořádně už zalít i tu moravu.

Ještě jedna zajímavost, v noci se Rakouskem přehnala silná bouřka provázená silným krupobitím:!!: krásně vidět na radaru níže tak silný bílý flek jsem tedy asi ještě neviděl. Žádnou zprávu jsem od tud nenašel nevíte co se tam dělo?


Silné krupobití v noci v rakousku
Ocásek bouřky a přívalového lijáku ráno u nás
Sumace srážek za 24hod.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.