Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Bouřky 2.3.2015?

116
# 05.03.2015, 11:43

Fstorm
V pondělí se bouřky Česku prakticky vyhnuly, tedy až na Šumavu a Slezsko. Na avizovaný stupeň 2 to samozřejmě nestačilo. A myslím, že předpověď ESTOFEXu je nadhodnocená i pro dnešek, na radaru jsou zatím pouze slabé přeháňky a v průběhu dne asi moc nezesílí. I když ojedinělý výboj vyloučit nemůžeme, dnes bych bouřky neočekával. Ale stát se může všechno. ;-)

107
# 05.03.2015, 15:11

To je sice pravda že se v pondělí bouřky česku vyhly, ale výstraha ESTOFEXu byla oprávněná. Třeba to tornádo které pobořilo 12 střech a silné bouřky v celém německu a belgii to na 2 stupeň v pohodě stačilo. Silná bouřka v polsku při které byl poškozen jeřáb a v neposlední řadě apokalyptické mamata nad Javorníkem.

Bouřky nakonec v pondělí večer ustaly, ale v noci jako by nabraly na intenzitě vyskytlo se několik blesků v okolí Prostějova, Javorníka a u nás, já sám jsem v úterý brzo ráno zaznamenal bouřku u nás při které jsem viděl 3 záblesky a hřmění vyskytla se při ní i silná fujavice a vítr o síly menší vichřice napadlo kolem 3cm sněhu.

116
# 05.03.2015, 16:16

Fstorm
Já jsem to myslel konkrétně pro Českou republiku. Projevy studené fronty v Německu na stupeň 2 pravděpodobně stačily, u nás ale o tom hovořit nemůžeme. ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.