Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Bouřky 31.8.2014

157
# 31.08.2014, 12:18

aktuálně už máme po bouřce, takže už se vyskytují

# 31.08.2014, 12:22

Bouřky se budou tvořit i před frontální vlnou. Je možné že když přes nějakou oblast přejde více bouřek a potom trvalý a vydatný déšt, může to vést ke komplikacím ohledně zvýšení vodních hladin...

157
# 31.08.2014, 13:17

a máme tu druhou bouřku :)

# 31.08.2014, 14:04

Bouřky se formují do squalline, která postupuje zvolna k V až SV. Na jejím čele se vyskytují prudké nárazy větru a nelze také vyloučit krupobití. :blesk::blesk:

# 31.08.2014, 14:08

No to jsem zvědav jestli ty bouřky dojdou až na východ Moravy, ale ted vypadají dost dobře. Jakoby se tvořila squall line.:blesk: Podle Estofexu mohou na Moravu přinést přívalové srážky a kroupy.
Tady můžete sledovat jak jsou bouřky a srážky v ČR silné http://www.metva.cz/cz/cs/

41
# 31.08.2014, 14:11

Koukám pěkná lajna, u nás jsme takovou neměli za celé letošní léto:(, nestačí než jen tiše závidět a sledovat to na radaru:) prostě lepší je bydlet na východě Čech než západně

# 31.08.2014, 14:57

No tak chmu právě vydal výstrahu na silné bouřky pro Moravu, Vysočinu a Pardubický, kromě Zlínského kraje. To je škoda tak jsem se těšil.:(

Tak bouřky už vítají Olomoucký kraj jsou s tam hlášeny i kroupy. Silné bouřky se řítí i na jižní Moravu do Brna.

# 31.08.2014, 18:12

Bouřky již zeslábly, ale stále postupují na východ až severovýchod. Že by i do zlínského kraje? Obec Rozhovice u Chrudimi zasáhl přívalový déšť.

116
# 31.08.2014, 18:32

V Brně se dnes vyskytla druhá nejsilnější bouřka letošního roku (po bouřce z 28. července).

Ráno byla mlha a mrholilo, až mrholit přestalo, úhrn srážek byl v meteostanici 0,3 mm a na analogovém srážkoměru 0,8 mm. Kdo by si byl ještě ráno pomyslel, co se vyskytne odpoledne. Prakticky celý den bylo zataženo, bouřka ale byla poznat velmi dobře, začínal tmavnout západní obzor, ten jsem viděl, protože jsem byl na kole (doma jsou na západ kopce). V 15:20 začalo slabě hřmít ze západu. Postupně se začalo i blýskat. Blesky a hromy jsem po chvíli přestal počítat, bylo jich zkrátka moc. V 16:00 začalo slabě pršet. Déšť postupně sílil až do 16:30, kdy na chvíli (přibližně na 5 minut) pršelo až přívalově, poté déšť postupně slábnul. V tom nejsilnějším asi na minutu dokonce vypadl proud. Poslední hrom byl slyšet asi v 17:20, tedy zhruba přesně 2 hodiny po prvním. Pršet přestalo v 17:35. Za bouřku napršelo 11,1 mm dle meteostanice, 11,7 mm zaznamenal analogový srážkoměr. Kromě přívalového deště jsem zpozoroval ještě nárazový vítr a silnou elektrickou aktivitu, proto se tato bouřka jako celek umísťuje na druhém místě v pořadí nejsilnějších bouřek za letošní rok. Ze ,,základních" nebezpečných doprovodných jevů v ní chyběly akorát kroupy. Když bych pak měl zhodnotit den jako celek, tak napršelo 11,4 mm srážek podle meteostanice, dokonce 12,5 mm podle analogového měřiče. Nevylučuji, že dnes ještě bude pršet, o bouřky se však už jednat nebude. I tak byl ale dnešek co do bouřek velmi úspěšný (na to jaké je datum), jediné, co mě mrzí, je to, že jsem u sebe neměl fotoaparát, když jsem byl na kole. Tahle bouřka měla nejhezčí strukturu ze všech bouřek za letošní rok, byl vidět opravdu pěkný shelf cloud. Škoda, že jsem jej nezachytil. :blesk: :prsi: :oblak:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.