Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Bouřky 18.8.2014

116
# 18.08.2014, 20:22

Už v průběhu dne se pár ojedinělých bouřek vyskytlo, teď se objevují četnější a zejména silnější, a to především na Moravě. Bouřky dnes byly očekávány pouze ojediněle, sám jsem překvapen tím, co je aktuálně na radaru. Uvidíme, co se bude dít v následujících hodinách. :blesk:

33
# 18.08.2014, 20:49

Taky to sleduji, ale zajímalo by mě jak moc jsou silné jestli je tam přívalák nebo silné nárazy větru či kroupy, dle radaru by tam kroupy měli být. No nic jsem zvědavý jestli to dorazí až na východ a zůstane intenzita silná.

86
# 18.08.2014, 20:52

Já informace o intenzitě bouřek sleduji v Počasí u vás a podle toho nejsou nijak silné, ale ani ne úplně slabé. Bouřky doprovází vydatný déšť a ojediněle malé kroupy. Rychle se to ovšem přežene a je klid.

Tvoří se na čele studené fronty a je jich víc než jsem čekal.

116
# 19.08.2014, 09:10

Tak včera to bylo v Brně velmi zajímavé. Nejprve přešly odpoledne hned tři přeháňky krátce po sobě (v intervalu 15:15-16:35), ale byly slabšího charakteru, takže z nich dohromady napršelo jenom 0,2 mm srážek dle analogového srážkoměru, meteostanice měřitelný úhrn nezaznamenala. To hlavní se ale dělo až večer, nejprve nás přešla okrajová bouřka - hřmělo a blýskalo se od 20:25 do 20:45 a od 20:30 do 20:40 slabě poprchalo. Úhrn byl ale neměřitelný na obou srážkoměrech. Nakonec bylo za tuto bouřku vidět 11 blesků a slyšet 14 hromů. Další bouřka ale přišla co nevidět a už byla přímá. Ve 21:05 byl slyšet první hrom, v tu dobu začalo i slabě pokapávat. Postupně byly vidět i blesky a déšť sílil, okolo 21:20 už byl silný. Pak zase pomalu slábnul, až ve 21:35 nepršelo vůbec. Blýskání se a hřmění ustalo ve 21:45. Za bouřku napršelo 1,8 mm srážek, tento úhrn zaznamenala meteostanice i analogový srážkoměr. Počet blesků byl 12, hromů bylo slyšet 19. Pak ještě přišla asi desetiminutová středně silná přeháňka, ta trvala od 21:55 do 22:05. Tady už napršelo pouze 0,1 mm srážek podle analogového měřiče, podle meteostanice byl úhrn neměřitelný. Ale ani to ještě nebyl konec, jakmile přeháňka skončila, vyjasnilo se a byly pozorovatelné hned dvě blýskavice, ze severovýchodu a z jihu. Obě ale okolo 22:25 skončily. Včera tedy počasí nenudilo, napršelo 1,8 mm srážek (meteostanice), respektive 2,1 mm srážek (analog). Vyskytly se dvě bouřky (okrajová a přímá) a 4 další přeháňky. Celkem bylo včera vidět 23 blesků, hromů bylo slyšet 33. Doufám, že tohle ještě nebyl definitivní konec letošní bouřkové sezóny. :) :blesk:

54
# 19.08.2014, 09:49

K nám do Ostravy to přišlo už spíše ve formě deště, který nebyl slabý. Ale jinač slabé zahřmění jsem slyšel jen párkrát, takže u nás se to da považovat tato bouřka už jen za slabou.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.