Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Bouřky 8.8. až 12.8.2014

116
# 08.08.2014, 12:54

Dnes se v Česku vyskytují, zatím jenom ojedinělé, bouřky. O moc více by jich snad ani být nemělo, jejich výskyt je omezen spíše na severovýchodní polovinu území. Od zítřka by to ale mohlo být zajímavější. Zítra se očekávají bouřky už místy, a to hlavně v Čechách. V neděli už místy na celém území. Situace bude taková díky zvlněné studené frontě, jejíž postup dále k východu bude velmi pomalý. Samotná fronta by nás měla přejít v pondělí, opět můžeme očekávat místní bouřky, tentokrát však zejména na Moravě a ve Slezsku. Ojedinělé bouřky na východě území se mohou objevit ještě v úterý. Zde můžete o bouřkách v časovém období ode dneška do úterka diskutovat. :) :blesk:

# 09.08.2014, 15:48

Na Morave bourky az vecer a jen ojedinele, to jooo :D. Skutečnost - na Morave a ve Sl. na vetsine uzemi :D

41
# 09.08.2014, 15:51

u nás je opět velký ho...:(:), mno jisté je že se letos už ničeho pořádného nedočkám:)

# 09.08.2014, 15:53

V oblasti Jeseníků se zrovna vyskytuje velmi silná bouřka s možným výskytem krup :) postup to má SV..Uvidíme podmínky nejsou zrovna nejhorší. :blesk:

182
# 09.08.2014, 16:31

tom.f
U nás taky, nic si z toho nedělejte. ;-) Jinak dnes tu už nemáme ani na to koupání, chladno už od rána.

41
# 09.08.2014, 16:33

Stranik
Vážně? U nás v Hřebči na Kladensku je horko přes 30° C

182
# 09.08.2014, 17:04

Ano, u nás je teplota jen do 25°C. To na koupání opravdu není.

116
# 09.08.2014, 20:05

Tak i když jsem to moc nečekal, dnes se bouřka v Brně přeci jen vyskytla. Bouřit začalo už v 15:40, postupně se od západu až severozápadu nasouvalo černé mračno. To hlavní nás bohužel obcházelo severně, srážky z mohutné bouřkové základny vypadaly zeleně a dost možná na sever od Brna padaly i kroupy. U nás v Jundrově začalo pršet v 16:10. Mezitím samozřejmě pokračovala elektrická aktivita, hřmělo celkem často a sem tam byl vidět i nějaký ten blesk. Poslední hrom jsem zaslechl někdy kolem 16:55. Déšť definitivně ustal až v 17:45. Srážky tady nebyly silnější než středně silné, a tak za celou dobu trvání deště napršelo pouze 2,3 mm srážek dle analogového měřiče a 2,4 mm dle meteostanice. Blesků jsem nakonec viděl 11 a hromů jsem slyšel 48. Sečteno a podtrženo, beru to jako bouřku okrajovou. Dnes se už nic nechystá, jsem ale zvědavý na zítřek. Zítra však na týden odjíždím na Pálavu, tak doufám, že se něco vyskytne i tam. :) :blesk:

142
# 09.08.2014, 22:27

U nás v Hodoníně se dneska nic nekonalo, pouze bylo vidět vzdálené blýskání nad Slovenskem, které i tak velmi brzy přestalo, dle radaru nic výraznějšího ani tam nebylo.

P.S - dneska, když dle radaru procházeli Uničovem docela výrazné bouřky, pan uničovák nepíše nic, zřejmě to není podstatné, podstatnější by bylo, kdyby tu kecal opět to samé, jak je u nich sucho :D

168
# 10.08.2014, 11:14

Nechápu proč Estofex vydal dnes 1.stupen pro Západ a Severozápad Čech když v předpovědi píšou že bouřky mají bejt jenom na V a SV Čech. :):) http://estofex.org/

41
# 10.08.2014, 12:23

Kuba
Já zase nachápu, že když bude přecházet poměrně výrazná studená fronta, tak se nemají vyskytovat žádné bouřky v z polovině Čech:(:), Morava si užila už včera a co my?!:)

74
# 10.08.2014, 12:47

tom.f
To je jednoduché fronta by měla dorazit dnes večer na západ ČR, také je vydáno varování pro západní kraje. A nýbrž v noci nejsou pro bouřky tak dobré podmínky, tak střední a východní Čechy by měli být bez silných bouřek. A zítra přes den by měla fronta přecházet přes Moravu a Slezsko, takže by se měli opět vytvářet bouřky. Proto je vydáno varováni na zítra pro Moravu a Slezsko. Ale všichni víme co letos ty fonty dělají. Tak bych řekl že se silné bouřky můžou vyskytnou kdekoli. A pokud jde o mě klidně si ty silně bouřky nechte i déšť mohlo by byt ještě alespoň 5 dni pěkně aby jsme konečně domlátili to obilí :D. Jen doufám že nám to nevymlátí už na poli něaká bouřka, ještě že nás to včera těsné minulo jinak by jsme měli už po žnich.

41
# 10.08.2014, 12:51

:)Samik To, je pravda, letos je to fakt divné s těma frontama, ale nevěřim, že se zítra u nás něco vyskytne uvidíme

# 10.08.2014, 13:22

S tim deste a bourkami je to letos spatne ne v tom ze jich je malo, ale prave naopak, jak se pise viz zne, u nas je velke zemedelske drustvo 3 kombajny JD rady S!, tudiz i velka plocha polí a letos to maj hodne nadupany teda. Jinak bourky moc necekam, je pul druhy a nedeje se nic, cekam az v noci, videl bycch to na slabou Squall line. ::)

41
# 10.08.2014, 13:37

logitech
Nechci vám brát iluze, ale nevěřim, že vůbec něco dorazí ani na západ , jestli opravdu něco tak to bude hodně slabé, jinak je pravda bouřek je opravdu letos jako máku u nás do ted celkem 56, (pokud počítám i třeba jen jedno zahřmění), ale jsou slabé a mnohdy nás jen obchází, loni bylo sice jen 23 bouřek u nás, ale některé stály opravdu za to, třeba 4.8 či 6.8, to byly nejsilnější provázeny přívalovými dešti a vichřicí, letos se nic takového u nás nevyskytlo, akorát v dubnu a začátek května docela intenzivní pro nás neobvyklé krupobití, zejména ten duben

0
# 10.08.2014, 14:26

tak u Ostravy zrovna menší asi desetiminutová bouřka s přívalovým deštěm

117
# 10.08.2014, 15:58

Strakonice
Zas nás vyhla bouře cca 5km od Strakonic!Zákon schválnosti.Volyňsko a okolí zažili dle radaru i krupobití!

# 10.08.2014, 16:09

Výstraha platí pro celý západní Čechy od 8mi večer, vidím to na nějakou multicelu popř. squall line :)

41
# 10.08.2014, 16:27

Koukám v oblasti Brd se tvoří přehánky, ale nějak se jim nechce přerůst v bouřky, kdyby to zesílilo na bouřky, tak by nás mohly trefit, ale moc tomu nevěřim:)

28
# 10.08.2014, 18:38

kuba
Na západ by totiž měla k večeru dorazit frontální vlna z Německa. Proto Estofex hodil tu jedničku na Z a SZ Čech. 2 pro Německo, hlavně skrz možný výskyt tornád - i podle modelu STP. Kousek slabých hodnot by měli kolem osmé hodiny zasáhnout i západní Čechy, tak je možné že nějaká ta squall line tam připluje, kdoví možná i supercela... :) ...a nebo taky nic

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.