Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Bouřky 5.8. až 7.8.2011

117
# 07.08.2011, 00:34

Aby bouřky nebyli v září,neobvyklé měsící.Dnešní době se člověk nevyzná.Klima je horší a proto nestálé.
Zatím tak vychází,že vše přišlo o měsíc dřív teplo.Aby nesněžilo v nížinách už září.Prozatím to je tak nakročeno,pevně tomu věřím a zimu mám radší než jáké podzim či jaro.
Říká se,že do 10let bude menší doba ledová,když nyní tvrdí,že slunce má větší intezitu záření!
V počasí neporučíš,bohužel vždy rozhodne.....
Jinak je celku teplo a velmi dusno(kolem 19°C a v dusnu snáší jako při teplotě 22°C)bezesrážek a jz hranici se blíží zatím jediná silná přehánka.

117
# 07.08.2011, 12:01

Tak na vydatný déšt nakonec bude,nyní to sílí od západu.
Takže směr od západu,i když ty srážky pohyb a tvoření je nepravidelný.
Je ještě teplo,lehce přes 20°C.Bouřky neměli být,ani na Vysočině,na Morave ve Slezsku bouřky místy,ale slabé!

157
# 07.08.2011, 12:53

tak první předfrontální bouřka v Orlických horách, silnější přeháňky v jižních čechách na hranici s Rakouskem a druhá v podhůří krkonoš

4
# 07.08.2011, 14:29

Začíná se rýsovat linie bouřek. Myslíte, že něco zasáhne Uhersko Hradišsko (Ostrožskou Novou Ves)?

40
# 07.08.2011, 14:30

space
V sz chladném zafrontálním proudění se někdy stává,že místo obvyklých přeháněk může dojít k tomu,že přeháňky jsou vertikálně tak vyvinuté,že se jedná o bouřky..Na Šumavě jsem takto pozoroval před pár lety..Během odpoledne se přehnaly čtyři silné buňky,bouřky a byla z toho lokální povodeň,rozvodněné potoky,protržená hráz rybníka a to vše při teplotě vzduchu kolem 16 - 18 st.C Na samotné frontě večer předtím se nic moc nedělo.Meteorologové nic takového nepředpovídali a byl to fakt mazec.Myslím,že to byl duben

40
# 07.08.2011, 14:46

Na Vysočině a dál na Moravu se zformoval pěknej pás bouřek,hodně červených jader,nádhera..:) závidím ;-)

86
# 07.08.2011, 15:04

Blesková aktivita je však relativně slabá. Hlavně tam vydatně prší.

2
# 07.08.2011, 17:00

Je to drsné :) mezi východem a západem je rozdíl okolo 12 stupňu nebo i víc .. nenormální :D

4
# 07.08.2011, 17:41

U nás mini přeháňky, snad se tomu nedá říct ani přeháňka a nic k nám bouřkového neletí:!!: (Ostrožská Nová Ves - Uherské Hradiště)

# 07.08.2011, 22:27

zdravím z Ostravy
tady opět nic - žádnej hrom, žádné zablýsknutím asni stopa po alespoň maličkém zahřmění....
PROSTĚ VELKÝ KULOVÝ...
Ještě v 17h jsem mluvil s meteorologem z čhmi ostrava a ten se dušoval, že i Ostravu a okolí navštíví po 19h bouřky..... nic, jen déšť. jako na podzim...
nechápu to ---absolutně
jinak u nás bouřky za červenec pouze jedna či dvě---více ne a nevýznamné
daleko větší byla v velikonoční neděli---i to je extrém, koncem dubna bouřky jak koncem července---koncem července zima jak počátkem dubna...
je mi z toho počasí na BLITÍ

# 07.08.2011, 22:27

Vskutku neskutečné supercely tady v Ostravě ;) :D :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.