Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Kulový blesk

3
# 07.06.2011, 21:17

Viděli jste někdy kulový blesk,jak vypadal. Kde byl naposledy viděn.

818
# 07.06.2011, 22:17

Neviděl a upřímně řečeno bych ho ani raději vidět nechtěl, je to velmi nebezepčný a naštěstí ojedinělý jev. Taková zvědavost vidět, jak vypadá mi zato zas nestojí.....;-) :blesk:

117
# 07.06.2011, 23:21

Vzdáleně vidět to jo a ne blízko samozřejmě.Ano je to nebezpený jev a můžem udělat takovou paseku jako včera při večerní bouři na karlovarsku.Do jednoho rodinného domku vrhl kulový blesk,podstatě ho vypálil.
Bylo to dnes pří ranní zprávách a možná jsem to i četl aktuální zprávách na internetu.(no ted tedy starý,takže jáký archiv :-D)

# 08.06.2011, 17:17

Já jsem byl jednou vzdálen od kulovýho blesku cca 300 metrů a málem sem si stříknul.Byla tma a sedeli jsme s klukama na balkoně při večerní bouřce,najednou to přislo neuvěřitelný rány asi jako by 100 metru od vás uhodil blesk bylo jích asi 10-20 rychle za sebou.Škody byli na jednom domě,elektřina vypálená nějaký zdi zničený a pul vesnice měla zničenej aspon jeden elektrickej spotřebič :)

# 08.06.2011, 19:34

Zdravím,

četl jsem mnoho zajímavostí o tomto jevu... zdá se být velicé zvláštní. A to hlavně v tom že dokonce jsou případy, kdy kulový blesk byl NEHMOTNÝ !! (to znamená že přejde přes stěnu bez jakýchkoli škod), někdy se tiše rozplyne a někdy to dopadne tak jako na Karlovarsku...

116
# 08.06.2011, 20:03

Slyšel jsem, že kamarádovi kamaráda mého kamaráda jednou kulový blesk vnikl do chaty a půlku ji spálil. Taková věc přijde znenadání, jde o to se pomalu pohybovat.:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.