Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Bouřky 26.5. (večer)

86
# 24.05.2011, 14:45

Ve čtvrtek to na západě Čech vypadá na hezké večerní bouřky. Přes naše území by měla začít přecházet studená fronta.

Trochu mě udivuje, že ČHMÚ o tom nic v předpovědi nemá.

# 24.05.2011, 16:00

Opravdu zvláštní, když všude na internetu píšou o tom, jak ve čtvrtek bude ochlazení jako blázen. Kroupy, lijáky, bouřky a zde to podle předpovědi vypadá, že bude nádherně a akorát na bazén. :D

86
# 24.05.2011, 16:07

MeteorologCZ
Tak to zase ne, bouřky mají být jen večer, přes den bude krásně. A ochlazení dorazí až v pátek.

182
# 24.05.2011, 16:45

No to chci teda vidět co dojde :) Zatím sušíme huby jak sušenky a kolik se toho hlásilo.

# 24.05.2011, 17:35

Asi začnu brát předpovědi s hodně velkou rezervou. Pokáždé, když hlásily pomalu tornáda, tak bylo nádherně a když hlásily, že budou menší přeháňky, tak přišla bouřka, že jsme se z toho málem všichni pos.... A teď babo raď.

# 24.05.2011, 18:37

Nezapomeňme zase říkat, jaké budou silné bouře, kroupy a kdo ví co eště ... :D

157
# 24.05.2011, 18:50

otázkou je co berete jako předpověď jestli nějaký ..press nebo novinky s předpovědí tornád silných dešťů atd..., a teď byly hlášeny lokální bouřky bylo jich sice asi méně než čhmú předpovídal ale na některých místech byly docela silné. Nemusí být při každé výstraze na NÍZKÝ stupeň nebezpečí nějaká apokalyptická bouřka :D :D ;-) :slunce:

116
# 24.05.2011, 19:25

Naprosto souhlasím s MeteorologCZ
, tady to bylo taky. Na konci dubna - místy přeháňky, ojediněle bouřky a bylo bouřek hodně. Teď se hlásily na většině území bouřky a bylo jich jak šafránu. Je sice pravda, že se zde v sobotu vyskytly 3 bouřky, ale čtvrtek, pátek, neděle - nic. Však na Moravu stejně nic nepřijde, tak co naděláme.:!!: :) :blesk: :prsi: :oblak: :slunce:

72
# 24.05.2011, 19:38

Je zvláštní porovnávat modely a s článkami na netu například novinky.cz z nějakého důvodu píšou lijáky a kroupy které se vyskytnou v sobotu Netuším teda odkud čerpají ale podle modelů jsou zatím o jeden den nějak popředu protože GFS silnější srážky vidí spíše na noc ze čtvrtku na pátek pro čechy a v pátek pro moravu v sobotu se vyskytnou maximálně přehánky nikoliv bouřky a už vůbec ne kroupy je možná fakt že chtějí předem lidi připravit na možnou situaci ale podle mě se lidé nemusí obávat žádných výrazných povodní nebo dalších prudkých a déletrvajících deštů podle modelů to bude jedna fronta která ssebou stáhne možná prach s islandské sopky je to jen taková možnost že se to může stát ale jisté to není :D navíc do pátku je stále dost času na to aby se to mohlo jednoduše změnit tím pádem se celá předpověd změní

818
# 24.05.2011, 21:10

radek
Určitě. To je nějaký veliký šum.. Snad ani Meteopress nemá takové drsné předpovědi. Dnes to vypadá na pátek, že bude s velkou oblačností, včera tam ještě ty bouřky byly, dnes ale větší změna. Na sobotu tam ale nic takového nebylo, to už budou místní přeháňky za frontou. A to se ještě bude měnit do té doby a pak i skutečnost může být odlišná.....někdy je to těžké předpovědět a lokalizovat, zvl. bouřky - viz ty minulé, téma bouřky 19.-22.5.2011.:) :blesk:

117
# 24.05.2011, 21:38

Zkratka nic nebude to si pište.Fronty od západu nejsou nějak zvlášt silný,přinese jen ochlazení.Chce to frontu od jihu či východu.To jsou i celku slušné bouře či minimalně trvalý déšt!Bachorky kroupy liják a bouře,to mi zní celá Dagmar Honsová!

72
# 24.05.2011, 21:57

tom791space

Ano přesně tak jak si mohou takhle dopředu předpovědět bouřky vždyt to je naprostý nesmysl bouřky se mění i v jejich samotný den konání natož ještě kroupy že příjdou to mě tedkom u novinek zarazilo u tn.cz dejme tomu ale novinky ty to berou od chmu většinou a píšou většinou v den kdy je vydávana výstraha chmu nebo dlouhodobky chmu . nevím co je to napadlo asi už je nebaví to čekání na deště a museli se nějakým způsobem vyblbnout tím že napsali tento článek . No tak jetli nic nebude to bych zas neřekl ono bude ale zřejmě ne v takové míře jak to vyznívá z toho článku .Fronta se může projevit klidně silným deštěm ale nikoliv trvalým natolik aby zvedal řeky extra výrazným způsobem to určitě ne spíš to rychle přejde jako každá klasická fronta od západu a přinese možné bouřky ovšem to pak záleží na podmínkách pro jejich vytvoření , fronta může potěšit nebo naopak zklamat a může to dopadnout jako v neděli kdy se fronta uplně dočista rozpadla :) :prsi: :blesk: :slunce:

10
# 24.05.2011, 22:38

Já bych to viděl asi takhle: Novinky píšou celkem brzo, to nemění nic na tom že fakt mají pravdu, už delší dobu je jasné že bouřky budou, a dnes se potvrdilo že můžou být i silnější, nevycucali si to z prstu a sami namodely se taky těžko dívají od někoho ty informace musejí mít. Skoro každá bouřka bývá silná s nebezpečnými doporovodnými jevy, takže když už předem pravdivě upozorní lidi to vůbec nevadí, je to je a jen dobře. Je sice trochu brzy ale lepší než pozdě. To co tam napsali ale pak na sobotu tak s tím nesouhlasím, trochu to s tím nadpisem a s některýma informacema přepískli ale nic jiného. Jinak ośobně to vidím taky na silné bouřky.

# 24.05.2011, 22:52

Koukám, že si tu většina myslí to samé co já. Hold nespoléhat se na předpovědi a žít počasím, jaké zrovna je. :)

# 25.05.2011, 18:16

No já myslím, že meteorologové (hlavně ti pseudo-) se začínaj čím dál víc spoléhat na počítačové numerické modely a čím dál míň používaj vlastní hlavu. Tak třeba to, že někde bude podle GFS velkej CAPE ještě nutně neznamená, že tam bude ultra velká bouře s kroupama a tornádem. Předpověď počasí se neustále "zjednodušuje", přitom se zdá, že čím víc modelů máme, tím přesnost předpovědí klesá... :)

10
# 25.05.2011, 19:07

TomsonTom
já myslím že se neřídí jen Cape oni sami říkají že cape neznamená všechno aby byla bouřka, takže se určitě se jen podle toho neřídí. Ale zdá se mi že poslední dobou to počasí jde trochu z kopce, myslím to tak že i dost často nevychází nebo je trochu nepřesné ;-)

86
# 26.05.2011, 12:46

V Bavorsku vydali (před)upozornění na silné bouřky (to moc často nevydávají, minulou neděli tam vydáno nebylo - to tam vydali až při bouřkách - mají to rozdělené na dva druhy upozornění - co je a co bude).

182
# 26.05.2011, 18:29

Jo, už to sem leze ... černý mraky a dusno jako prase :) No, jen aby vůbec něco spadlo ...

182
# 26.05.2011, 18:46

No vidím to tak, že tu bude opět velkej prd ... jestli spadne pár kapek tak můžeme být rádi. Zítra tu nebude nic, bude to řádit na Moravě :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.