Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Bouřky 17.7.09

536
# 16.07.2009, 21:16

Jelikož se zítra očekávají bouřky,zakládám toto téma.První bouřky mají do Čech dorazit již pozdě odpoledne a večer, samotná fronta někdy v první polovině noci.Na zítřek jsem tedy hodně zvědavej ,protože se snad zablejská i v Čechách.Samozřejmě by se to mohlo obejít bez velkých škod na majetku a podobně.Jak vidíte zítřejší příchod bouřek vy?

# 16.07.2009, 21:35

Dnes sa Košicami a okolím prehnala veľmi silná búrka, ktorá trvala 2 hodiny a to od 12h do 14h!
Sprevádzal ju silný vietor, ktorý vyvracal stromy, krupobitie údajne rozbíjalo okná, silné prívaly vody zdvihli hladinu menších tokov alebo zaplavili cesty. Pri prechode multicelárnej búrky sa objavil tzv. "shelf cloud" a potom nastala obrovská tma - vyzeralo, akoby nebolo 12h, ale akoby bolo 21h.
Prinášam foto z obce Košické Oľšany - na fotkách 1 až 4 je sfotený tzv. "shelf cloud", a na fotkách 5 až 8 sú sfotené škody po silnej búrke s ľadovcom a silným vetrom.
Viac o búrke si môžete prečítať, pozrieť foto + video aj tu: http://tvnoviny.sk/spravy/som-reporter/foto-kosice...
Búrka v KE Oľšanoch

Anonymní
Avatar
# 16.07.2009, 23:26

hmm aj lupienky s kvetov opadali,to musela byt mela...ale pekne ze sa niecomu venujes

# 17.07.2009, 01:18

lupienky kvetov opadnu aj ked pride mraz :D :) ale co som videl na tych tv.novinach co si Mirko hodil na svoj web, tak to už teda bola poriadna mela , naozaj brutal :)

# 17.07.2009, 17:20

Podobné bouřky jaké řádily v Košicích SK tam mohou být v noci a v sobotu i na Moravě no uvidíme jak se to vyvrbí.:blesk: :)

Anonymní
Avatar
# 17.07.2009, 22:55

Blejská se tu, blejská... Jeden z toho vejská... Ježkovi oči, ať už je to pryč. Chvíli to vypadalo nadějně a zase se "z ničeho nic" přihrnula bouřka. Ale je fakt, že kolem té sedmé tu byla tma jak v pytli.

Anonymní
Avatar
# 17.07.2009, 23:02

No tak doufám, že podobné hrůzy nebudou... Ačkoli venku hrom neustále důrazně vyhrožuje... Napjatě poslouchám jak moc prší, protože bych musela tahat z potůčku (rozuměj struha) zábrany a to se mi fakt nechce.... :blesk: :(

536
# 18.07.2009, 01:38

Tak u nás v Toužimi celkem 3 bouřky.Jedna přišla večer byla slabší a rychle se rozpadla.Ale to co přišlo kolem půlnoci stálo za to.Dovoluji si říct že se jednalo o squall line a to hned 2x za sebou blesků bylo mnoho.Přineslo to zesílenej vítr odhadem kolem 20m/s a silnej přívalák.Město bylo opakovaně bez proudu.Pěknej lov a super úlovky budou již brzy na You tube.:)

0
# 18.07.2009, 08:15

ahojte,som zo Slovenska z Levíc.Meteorolgia je už od detstva môj veľký koníček, mám kopu kníh aj profi meteostanicu tak dúfam že Vám budem užitočná.Už takmer celú noc sledujem postup fronty, zatiaľ je tu len zopár obláčikov ,vietor J, JV 5 km/h,27,5 °C. Moje merania môžu byť trochu skreslené lebo bývame v centre mesta, sme krytí okolitou zástavbou, tak teploty sú vyššie aj vietor slabší. Takže budete vedieť ako je v centre Levíc.

0
# 18.07.2009, 11:12

maja
to je fajnove ;) ze sa zaujmaju aj dievcata o taketo veci :) very good
:slunce:

0
# 18.07.2009, 13:12

Ahoj steffo, práve poznámka o dievčatách a nezáujme o meteorologiu ma vyprovokovali na zapojenie sa do diskusie.Navyše moje obľúbené predmety boli aj fyzika a geologia. Ale k počasiu - v Leviciach sa rozfúkalo už J,JZ a od západu sa aj zatiahlo a sledujem aj dobrú madarskú stránku www.idokep.hu, majte sa

536
# 18.07.2009, 17:11

Video z včerejší noční bouřky.Ještě se na you tube zpracovává,Bouřka 17.7.09 ale nebude to už dlouho trvat

0
# 18.07.2009, 17:15

jaroslavec
hezkeee :)

1
# 18.07.2009, 19:51

Zdravím všetkých tak ničivé búrky cez Západ SR prehrmeli. Ja som si na front počkal v Nitre.
Čo to som aj zdokomentoval. Z BA mám však málo nakoľko som bol v NR.
CHcel by som sa spýtať nemá niekto nafotenú dnešnú búrku v BA t.j. 18. 7. 2009? Alebo krátke video. Príp. nafotené mračná tesne pred prietržou.

Anonymní
Avatar
# 18.07.2009, 21:01

Ten front prešiel ceznás po TN. Sedel som v kuchyny a počul som dunenie. Bol to tak silný vietor. Nárazy 26 m/s, ale potom poriadne lialo. Oblaky boli burkove, žaidny shelf cloud som nevidel

1
# 18.07.2009, 22:16

ešte som zabudol dodať k tomu linku - je to z Bratislavy ešte sem hodím aj Nitru.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.