Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Polární záře 25.9.2023

ota
Avatar
2132
# 01.10.2023, 19:53

Při procházení snímků z webkamery jsem objevil na snímku z 25.9.2023 v čase kolem 1 ráno zajímavou záři na severním obzoru, podle vzhledu by se mohlo jednat o polární záři. Na druhou stranu jsem k tomu datu žádné informace o tom, že by byla z našeho území viditelná nenašel. Nenapadá mě ale jiná varianta toho, co by dané světlo mohlo způsobovat, v oblasti není žádné město, navíc na snímku předtím ani potom (ani nikdy v minulosti) nic podobného nebylo a záře je vidět na jasné části oblohy, nikoli na oblačnosti. Nemáte někdo informace o tom, zda v tu dobu bylo možné od nás (střední Morava) polární záři pozorovat, případně dá se takhle ze snímku z kamery říct, zda jde o polární záři nebo nikoliv ?

Snímek možné polární záře
# 01.10.2023, 20:10

ota

Ne. Není to blbost. Opravdu byla vidět. Například na Plzeňsku.

# 01.10.2023, 21:10

Noční snímání webové kamery hotelu Portáš od nás z Javorníků bývá sice černobílé.
Ale už jen ty zajímavé efekty značí, že polární záře musela být v to ráno 25.9.2023 i zde úchvatná. Já ji bohužel naživo neviděl.

https://kamery.hovnet.cz/image.php?size=original&cam=portas&date=1695606960

Kamera: Nový Hrozenkov - Portáš (polární záře 25. září 2023 - 03:56 SELČ.
Kamera je umístěna na budově Horského hotelu Portáš pod Stolečným vrchem (962 m n.m.) a snímá panorama Moravskoslezských Beskyd (od Radhoště přes Pustevny až k Lysé hoře)

Zdroj: kamery.HovNet.cz

273
# 02.10.2023, 00:48

ota

Urcite to bude polarni zare, podle vzhledu na tech fotkach. Byla videt i na jinych mistech. Jedna se o takovou tu cervenu, co se dostava vic na jih. Muze se i stat, ze kamery polarni zari zaznamenaji, ale clovek nepostrehne.

ota
Avatar
2132
# 02.10.2023, 18:28

Díky všem za odpovědi, tak to opravdu byla polární záře. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.