Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hodně oblačnosti, v severní polovině území postupně slunečno

Diskuse o počasí Ke čtvrtečnímu ránu budou teploty klesat ojediněle až k -20C.

116
# 15.02.2009, 17:59

V noci na čtvrtek vyvrcholí příliv studeného vzduchu od SV, noční teploty můžou klesnout až na -20°C., čtvrtek bude pravděpodobně i nejchladnější den, kdy by denní teploty měly klesnout na -6 až -2°C., počasí by mělo být oblačné s možnými sněhovými přeháňkami:snih: :oblak: :)

# 15.02.2009, 22:08

Marek
Jojo taky jsem to už slyšel,že by mohly být velmi silné mrazy.Ale těch -20°C u nás rozhodně nebude,možná někde na Šumavě nebo v horských údolích i jinde.Počítám že u nás by mohlo být -10,-11°C ve čtvrtek ráno.Podobná teplota by mohla být i u vás v Brně.;-) :D

# 16.02.2009, 21:27

Marek
Už to trochu zmírnily ty mrazy na -18°C v extrémním případě,ale v těch horských údolích nevylučuji až -21°C ve čtvrtek ráno.:( :)

116
# 17.02.2009, 19:19

pocasi v dubnanech
Teď to zase zmírnili na -15°C.;-)

Anonymní
Avatar
# 18.02.2009, 11:56

Dt, netreba brať všetko vážne od freemetea. Samozrejme, že teploty môžu ísť tak hlboko, ale mal som skôr namysli to, že teploty nebudú hlboko klesať iba na Orave a Kysuciach. Mysli aj na iné oblasti, a to najmä horské. Za kopcom máš Kyslinky, priamo v Poľane. Tie dokážu atakovať aj Oravskú Lesnú. Ďalej Štrbské pleso, Horehronie, Podpoľanie, Slovenské Rudohorie, Ždiar atď...Samozrejme nemám na mysli vysoké polohy, ale polohy podobné Orave a Kysuciam.;-)

# 18.02.2009, 12:11

TheNoob
Fuha tak toto kebyze mi nepovies tak to by som si myslel, ze len v 3 obciach na Orave môže byť najchladnejšie:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D daky srandista toto

Anonymní
Avatar
# 18.02.2009, 12:21

Ty si stále fantazíruješ o Orave, nie je ja. Viď aj meteoinfo.sk ;-)

# 18.02.2009, 12:24

TheNoob
"Mysli aj na iné oblasti, a to najmä horské."
Pozri, tie linky som poslal len nahodne, pozeral som predpovede aj pre Plaveč na Zamagurí a samozrejme že aj pre okolie DT, teda kotliny a doliny BB kraja. Pre Oravu a Kysuce ale viaceré weby predpovedajú výrazne nižšie teploty ako pre zvyšné mrazové doliny a kotliny stredného a východného Slovenska. A tomu ver, že sa do fyzickej geografie rozumiem, a to nielen Slovenska. :)

# 18.02.2009, 12:26

TheNoob
Viď 2. príspevok.

# 18.02.2009, 12:30

TheNoob
S kadial si, ako to ze poznas Kyslinky?

Anonymní
Avatar
# 18.02.2009, 12:34

To som rád. Tak nezakladaj svoje predpoklady podľa freemeteo. To je schopné pre 2 obce, ktoré sú od seba 2km dať rozdiel 10°C. Začiatkom januára, neviem presne kedy, na konci prázdnin začali najväčšie mrazy. Na meteoinfe Robo z chaty(Detvianska Huta), pravé neďaleko teba, hlásil -20°C, Poprad ťahal vtedy ešte len -18°C a Oravská -17°C...Pričom používa rovnaké teplomery/techniku ako SHMÚ a je to sakramensky dobrý pozorovateľ.;-)

Anonymní
Avatar
# 18.02.2009, 12:35

Som z LM. A poznám toho veľa:)

# 18.02.2009, 12:44

TheNoob
OK myslel si to dobre ale ja dobre viem, ze na Slici, Brezne, Detve a dokonca i Lucenci byva chladnejcie ako na severe ci východe Slovenska. Ved pozri

http://weather_dt.blogy.in-pocasi.eu/REKORDY_POCAS...

v Lucenci v ten den 1956 klesla teplota na -30,0°C, na Sliači bolo -28,0°C, kým Poprad mal len -26,6°C. A môžme to sledovať po celý rok, aj v lete často nameriam v Detve, alebo vidím na SHMU, že je vo ZV kotline a dolinách chladnejšie ako pod Tatrami alebo pod Babou horou. Veď nakoniec aj najnižšia nameraná teplota na SVK -41,0°C bola zaznamenaná v obci, ktorá je hneď, pár 100 metrov od Krného (časť Detvy) - v Pstruši (časť Vígľaša)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.