Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Zítra 24.11.08 opět zasněží

536
# 29.11.2008, 18:21

ptomes
Máš opravdu velkou zásobu různých modelů:)
Podle toho modelu dokonce v západních Čechách ještě nějaký ten cm připadne +54h a +60h Pondělí slibuje sníh ČHMÚ nad 700mnm a v úterý nad 600mnm a počítá stím i tento model

536
# 29.11.2008, 18:22

PumaWeather Meteoexpress
Seš nějak podrážděnej.;-)

536
# 29.11.2008, 18:28

Spíš by mě zajímalo jak je to u Vás s větrem,opět se vydalo upozornění hřebeny SV hor až do 35m/s a co dnes jak to fouká na Moravě?musím říct že tady je jen slabý jihovýchodní vánek max do 2m/s

# 29.11.2008, 19:23

jaroslavec
To si byl ty anonyme??Sorry, ale nekterý napochopili moju odpoved, a preto im to musim vysvetlovat polopaticky!!Chápeš tomu?;-) ;-) ;-)a za toto všechno muze i dnesne pocasi, u nas dezd, mrznouci dest, snezenie, dest se snehem, no povídejte m inekdo jeste neco!!JInak sorry, kdyby neco!:(

8
# 29.11.2008, 19:46

jaroslavec: Mám zásobu odkazů a léta zkušeností. ;)

8
# 29.11.2008, 21:26

jaroslavec: yr.no ve vecerni aktualizaci predpovida 0,6 mm srazek pro touzimsko mezi 7. a 10. hodinou zitra dopoledne. :) A kolem poledne slunicko. Meteoblue porad mlhy a pondelni srazky jiz rano a dopoledne v podobe snehu prechazejiciho do deste se snehem. Podobne medard. Meteoblue drzi predpoved , ze srazky prijdou destove az odpoledne a navecer. Polsky model v pondeli kolem poledne konvekcni. Aladin zitra nic moc a v pondeli snad neco malo az navecer. Nemecky institut vidi minimalne kolem trech mm srazek pro pondelni dopoledne.

Tak schvalne :)

536
# 29.11.2008, 22:48

ptomes
GFS zatim vede v teplotách sledoval jsem to od pozdního odpoledne a srovnával,vede si na 1! momentálně -3,3C GFS -3C Ovšem ukazuje méňe oblačnosti a tady je silná mrznoucí mlha,0,6mm na zítra vidim spíš v těch mlhách a mrholení které může být mrznoucí a trvat celé ráno a dopoledne to bude těch 0,6mm uvidíme a dám vědět;-) Jinak jsem si všiml mohutné oblačnosti která se k nám přibližuje od jihozápadu přes Rakousko a Švýcarsko ovšem zatim jde jen o vysokou a střední oblačnost a srážky zní vypadávají ve Švýcarsku v Rakousku (v jižní části) a částečně i ve Francii, podle modelů se to má stočit nad Alpami k východu a zeslábnout ale vypadá to celkem mohutně a směr zatim sever severovýchod.

536
# 29.11.2008, 22:56

Všimnul jsem si že Aladin moc srážkám nedevá a to ani na zítra pro Moravu,Aladin je jak na vahách ,jednou mu vychází naprosto vše pak zas dlouhou dobu nic.On ty srážky na pondělí ještě upřesní a věř tomu že se minimálně jih republiky bude zas modrat:)

8
# 29.11.2008, 23:49

A jak je na tom s teplotou yr.no? Velmi se podobalo té GFS tabulce na Windguru. Meteoblue vymazal pondělní srážky. A Aladinem souhlasim. Jednou dole a jednou nahore, ja rad model, ktery je vetsinou nahore. :)

8
# 29.11.2008, 23:51

Mimochodem, Slovenský alladin se přiblížil českému a předpovídá srážky taky až odpoledne na Moravě a západním slovensku. Předtím to hádal už od dopoledne. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.