Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Frontální rozhraní 17.-19.1.2024

# 14.01.2024, 16:33

kuba
Ježiš, tohle nemá cenu řešit teď. Na dnesek bylo taky vsude S a SV snezeni a je velky hovno, natoz co bude nekdy ve stredu.
Jo poprasek napadl, aby se nereklo, ale bida bida

379
# 14.01.2024, 16:34

Právě se načítá polední ICON,
Opět to posunul více zpět na J, JV...
Sever, SZ by měl zůstat podle tohoto, ve středu i čtvrtek ve sněhu..
Tady na JZ by měl padat mrznoucí déšť, déšť, cca od středečního večera do čtvrtka poledne..
Nějakých 12/14 h..a zpět do sněhu a mrazu..
Hýbání s rozhraním sem a tam pokračuje..

Tohle je dle aktuálního ICONU severní úvrať rozhraní v 3.00h ve čtvrtek..
# 14.01.2024, 16:55

Takže frontální rozhraní a s tím související jevy nejsou tady už zajímavé...
Ach jo

# 14.01.2024, 16:55

Ať to rozhraní bude kdekoliv, bude to stát kromě krajního severu za vylizp..el. a bude déšť. A co hůř, tak ledovka. Tohle snad nechceme nikdo. Ať to nevyjde a je JZ třeba až do března. Ono to stejně k tomu JZ pomalu ale jistě nezadržitelně spěje.

1236
# 14.01.2024, 16:59

Ajéje, copak tu zase kdo vymýšlí? :D
Aldy1977
Já mám tyto situace s rozhraním rád, je to napínavé a může to dopadnout jakkoliv. Nikdo neříká, že to není zajímavé. ICON to rozhraní opět posouvá zpět pomalu na jih.. uvidíme.
zimník1
Pane JZ expres, táhněte do víte kam. :D

# 14.01.2024, 17:01

HaMeLeOn14
To vyřiď faxem na HAARP. Já to nedělám

# 14.01.2024, 17:05

Aha tak zimníkovo předpovídání tepla neustálého vyplývalo jenom z jeho přání. Sněhy budou všude ale mezi začátkem a koncem bude teplý prostředek.
Aldy1977
????

379
# 14.01.2024, 17:07

Aldy1977
Kdo to kde píše?
Dostal si tu naopak čočku, že ses právě zrovna TY o rozhraní a s tím spojenými jevy ve svojí úvodní ,,řeči,, při založení tématu nezmínil o ničem..
Právě o těch doprovodných jevech to bude, a ne o oteplení na 15hodin..:D
Příspěvky uživatele zimník a pár dalších tady opravdu nestojí za nejmenší pozornost... Ubohý, trollí odpad...

272
# 14.01.2024, 17:09

Tak deště jsme měli všichni dost, pak vichřici, pak sníh, pak povodně, pak pár dní pěkných mrazů a teď teda ještě chybějící ledovku následovanou náledím, naštěstí to u nás vidím na vysloveně pár mm a k diskuzi co je pro koho zajímavé se rozhodně připojovat nebudu.

# 14.01.2024, 17:13

swan1
V úvodu píšu o oteplení, což zřejmě bude, že to na některé působí jako hadr na býka, za to si můžou samí

"Tak oteplení od středy se zdá již jisté, počítá s tím i předpověď pro MS kraj.
Zda nasledne ochlazení bude přechodné nebo na více dní je otázka...,"

Můžeš mi říct, proč tato úvodní věta tak vadí?

379
# 14.01.2024, 17:19

Aldy1977
O co se tu snažíš?
Nezminils tu v úvodním příspěvku o rozhraní a jevech s ním spojených ani čárku.
Hlavní událostí středy a čtvrtka je frontální rozhraní a srážky a jejich různá skupenství a změny teplot nahoru a dolů..
Fakt ne oteplení na 15 h... Ale ty to z toho vypíchneš do názvu tématu. Nesnáším populismus.. ..:zz::cool:

109
# 14.01.2024, 17:28

No je teda pravda, že tady modely palec nahoru, to krátké oteplení na středu/čtvrtek tam problesklo už někdy v úterý, ačkoliv na druhou stranu, Ecák dával až moc (přes 10°C), což zřejmě nebude. Jsem celkově zvědav na načasování a průběh celé situace.

# 14.01.2024, 17:44

V Brne se neotepli, tam se totiz jeste neochladilo, tak nechapu proc to tu resi nekdo z Brna, jihozapad je taky jasnej, tam to je temer vzdy , jediny, kdo tady muze polemizovat jsme my na druhym konci

47
# 14.01.2024, 17:44

Takže z diskuze 31 příspěvků a tak 3 k tématu :zz: hoši hoši, promažte to a začnem asi znovu

Yurri
My ještě měli v lednu bouřku, heč! :D

41
# 14.01.2024, 17:50

Nemá cenu se zde hádat :--) Ten kdo chce teplo, tak si bude libovat v každém výstupu, který ukáže teploty vysoko nad nulou, i kdyby to bylo nejméně pravděpodobný..
Nový ICON posunul rozhraní o trochu k jihu, tudíž by dle toho výstupu z 12Z mělo na SZ/S/SV Čech trvale sněžit.Mezitím v jižní polovině Česka to vypadá na solidní ledovku. Jsem zvědav na další výstupy jak se to bude měnit.
Leknín
Admin snad promaže, ale taky mě iritují ty zbytečné dohady a prosazování nesmyslných názorů.

171
# 14.01.2024, 17:59

ludvicek
Nový ICON tam hlavně zpočátku maluje při jižním proudění inverzní vrstvu chladnějšího vzduchu při zemi, takže mráz a tu ledovku. Otázkou je zda se ve čtvrtek ta inverze rozpustí, pokud vydrží tak se taky moc neoteplí

Skupenství srážek středa večer
Teploty ve středu večer
# 14.01.2024, 18:24

Nechápu proč se tady někteří nesmyslně pustili do Aldy1977 , když se to téma stejně rozjelo, a holt přejmenovalo
Jinak to vypadá, že díky inverzi ve středu, bude místy situace zajímavá, hlavně co se týče ledovky. Třeba v Ústeckém kraji a Polabí, zřejmě při zemi bude velmi studený vzduch, naopak ve vyšších vrstvách bude tepleji. Navíc není úplně jisté, jestli dojde k nějakému rozrušení, než dorazí ve čtvrtek SF. Ale je to stále otevřené. Jsem zvědavý, jak to dopadne ;-)

# 14.01.2024, 18:29

Vypadá to, že ta lajna toho rozhraní vezme aji ty poslední sněhy na běžky na JZ i kolem 500 m.n.m. Kouká z toho pěkná holomajzna na silnicích. Vypadá to na déšť a postupně výrazné oteplení.

# 14.01.2024, 18:43

swan1
Věř mi, že to tvoje neustálý navážení se do uživatelů kdo jak formuluje věty, kdo co píše a nepíše, jestli to pise dobře nebo špatně tady taky hodně lidem uz vadí. S tebou třeba dělat v jedné hokně to musí být zážitek.

379
# 14.01.2024, 18:58

zimník1
Zimníku..
Asi si nepostřehl, že více lidem tu vadilo udělat z frontálního rozhraní, 2-3denni zajímavé situace téma ,, oteplení od 17.1.,, ( má trvat to oteplení ve výšce zhruba 15h:D) , bez jakékoli zmínky, že tu to rozhraní bude .
Aidamko1, LukasZH, Peter Sedlák1 a další..
Já se připojil až k ním, protože mají pravdu..
Jinak..
Tvoje příspěvky o věčném teplu a JZ expresu od listopadu do března , jsou jako z automatu, stále tu jen sprostě nadáváš na modely a podobné věci, nic normálního, něco
pro fórum přínosného z tebe prostě nikdy nevypadne..Už tě tu na to upozorňovalo více uživatelů...

Jinak, toho mrznoucího deště bude zřejmě opravdu hodně, budou problémy v dopravě, snad se to změní co nejdříve zpět do sněžení...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.