Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí První výraznější sněžení mimo hory nadcházející zimy 2023/24

# 17.11.2023, 11:23

JohnBattler
Tak to směřuje asi fakt k nejteplejšímu podzimu v historii měření. Snížit se to může třeba na +2°C, což by podle mě byl pořád výrazný nadprůměr. Snad nedáme i nejteplejší zimu v historii měření. :D

No třeba v pondělí ráno v Praze až +10°C, to je hodně, ale to bude asi poslední výrazná teplá odchylka.

Na horách zima asi už začíná. Když si vyjedu nějaké vyšší hory v ČR, tak už je to dost zimní. Třeba na Pradědu, ale podobné hodnoty jsou i jinde.

předpověď pro Praděd - teplota
předpověď pro Praděd - nový sníh
48
# 17.11.2023, 12:16

Večer na sobotu hafo srážek, teď výhled čistá nula. Ale srážky budou blízko, úplně na sucho to tuším tady nebude. Chci ještě něco podělat na zahradě, čert vem tuhle nejistotu. Neděla 20 mm a po aktualizaci 4 mm. Ledové dny od 25.11. to už myslím pravděpodobnost aspoň na normál roste. Ty haldy sněhu jim tam zatím nežeru

386
# 17.11.2023, 12:55

Kaunat12
Prosím, co je to za hodnotu, 10C? A zbytek rovnice je kde?:!!: A ty výstupy, myslíte výstup na Lysou horu, nebo někde jinde, na jinou horu..? Abych se v tom správně orientoval!

# 17.11.2023, 13:39

palma
No jo, když se vorijentujete podle rovnic vo dvou a více neznámých a děláte z toho závěry, tak to si raději fakt hoďte korunou jak bude za tejden. :-)

VHK
Avatar
30
# 17.11.2023, 13:44

Kaunat12
Co to tady melete prosim vas..? Vy budete mit v hlave asi kvalitni hovinko🙈😂😂

379
# 17.11.2023, 15:06

VHK
Vrátil se nám zpět na fórum už dříve zabanovaný troll ze Slezska.. Evidentně.
Registrace dnes..
Jiný program nikdy neměl.. prostě jenom trollit.
Dlouho tu myslím opět nepobyde..

VHK
Avatar
30
# 17.11.2023, 15:06

swan1
Dik za objasneni😉👍

# 17.11.2023, 15:09

Takovyhle pocasi bylo v 90letech na konci rijna a vy si tady honite pindiky nad vlockami 20.listopadu skoro :D
Stejne se otepli natolik ,ze to na horach sleze, tak je jedno, jak bude snezit.
Mne asi nejvic se**,ze spadlo tolik srazek v desti, ve snehu by to bylo lepsi na horach, ted na hory prichazi zima a s nim prijde i sucha epizoda, takze budeme radi, kdyz bude snih na horach na Novy rok.

51
# 17.11.2023, 15:29

Hezky pěkně.. jen houšť... :cool: zdá se, že se máme na co těšit ještě do konce listopadu...

172
# 17.11.2023, 15:43

zimník1
To je dobrý náhodou. Celkem pěkná peřinka, hezky se jim to krájí. :D

# 17.11.2023, 15:45

John Deere
Možná máte pravdu, ale na výraznější zimní situaci můžeme čekat klidně měsíc. :-) Buď je každý cm dobrý nebo musí napadnout rovnou půl metru, tak si vyberte...

1239
# 17.11.2023, 15:50

Bože, to je liga tady. 🫣
No, každopádně z ochlazení opět kulový, to se dalo čekat. Teď 2 dny s max. teplotou kolem 5°C, neděle a pondělí na frontách opět prochčije.. oteplí se, sníh bude tát i na horách. Už to chce změnu.
Ve středu sem možná zavítají první celodenní mrazy a inverze, jelikož nás bude ovlivňovat výše a dál už je to daleko. :oblak:

273
# 17.11.2023, 16:06

HaMeLeOn14
Vidím to přesně naopak, 2 dny oteplení a pak ochlazení s již nočními mrazy, srážky zanedbatelné v řádech pár mm s max. do 5 mm v neděli. Doufám, že se začátkem prosince zase oteplí a tahle chladná a suchá epizoda poslední týden v listopadu bude minulostí.

# 17.11.2023, 16:43

Yurri
Bud mate dobrej matroš nebo jste jediny misto, kde neprselo, my mame po mesici suche silnice, uz jsem skoro zapomnel jak vypadaji :D
A nebo jeste zkuste kopnout nekde v otevrenym prostoru, ono pod strechou to jde pomalu.
A mate zmereno od zacatku listopadu? Co jsem dohledal, tak za posledni tyden u vas 15mm, coz neni tak hrozny.

69
# 17.11.2023, 17:59

Za nás hlásím slabé sněžení už odpoledních hodin. Zatímco dopoledne bylo slunečno a chvíli i úplně jasno, po poledni se zatáhlo a při teplotě kolem +1st začalo i slabě sněžit. Na zemi se zatím nic nedrží, ale během noci má sněžení zesílit, takže něco by ráno ležet mohlo.

Dokonalá podzimní atmosféra
Aladin pro Sklené
273
# 17.11.2023, 18:00

John Deere
Kdybych kopnul někde v lese, tak to bude podle mě ještě horší, akorát že lesy už tu díky suchu trvajícímu od r. 2014 a apetitu kůrovce moc nemáme (jen remízky), volná plocha je pro přírodu nepřirozená a já ji mám jen když něco budu sázet a tu jsem prolejval ještě nedávno velmi poctivě, takže tam by to nebylo objektivní, ale včera jsem viděl traktor orající pole a opravdu světlé suché hroudy obrácené na povrch, musíte chápat lokálnost sucha, o 10 km vejš na Vysočině je to už lepší, vidím rozdíl i na 3 km, tj. katastr města, lidi tohle nedávají, neví o půdním suchu vůbec nic, mně to řídí domácí práci a rád s tím experimentuji, nové výsadby stromů se sucho již moc netýká, byly sytě zelené i letos, ale uvidíme časem, nové odrůdy jsou zase náchylné na vyrovnanou výživu (dodám postřikem), ale to už je mimo téma. Sumu za měsíc neměřím, nad 10 mm si pamatuji a listopad dopadne určitě solidně, ale potřebuju dohnat 5 měsíců, nikoliv 1.

2319
# 17.11.2023, 19:26

Petr75
máte tam krásnej les :) u nás je to zplundrovaný broukem :(

# 17.11.2023, 19:38

Ty výhledy na konec měsíce se mění jak ponožky. Teď zase teplejší predpovedi tady na inpocasi. Opravdu na dýl jak týden dopředu jsou to jen odhady a možný scénáře.

69
# 17.11.2023, 20:02

crossflow
No jo smutný pohled :!!: Tady jsou lesy zatím v pořádku, občas nějaké polomy, ale brouk se tu zatím nechytá.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.