Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí První výraznější sněžení mimo hory nadcházející zimy 2023/24

# 15.11.2023, 13:40

Bude sněžit hlavně na horách. Na meteogramu je vidět rozdíl ve skupenství srážek (i množství) mezi Prahou, Pecí pod Sněžkou a Jihlavou.

Praha, zdroj: ecmwf.int
Pec pod Sněžkou, zdroj: ecmwf.int
Jihlava, zdroj: ecmwf.int
# 15.11.2023, 14:09

Ultimátní supercela
Taky si myslím.
Mimo hory to bude o proměnlivé oblačnosti, se slabými prehankami a mírným větrem, takže pocitově kosa.

# 15.11.2023, 14:43

Přikládám aktuální příspěvek od ČHMÚ, tak je to tak trochu i aktuálně potvrzené. Spíše čechy se sněhu dočkají i v nižších polohách :snih:

# 15.11.2023, 15:03

Vyraznejsi zrejme nebude ani na horach, natoz jinde, zadne srazky to nemaluje, takze asi budem muset jeste pockat.
Ono se ani nedivim, uz takhle toho spadlo dost v desti.

# 15.11.2023, 15:07

roska01
A když se posune ještě více na východ, bude sněžit v celé ČR. Když ještě více, bude sněžit i na Slovensku. Když se to vrátí západně, bude sněžit jen v Německu. Tyto situace jsou nejistý i těsně před akcí. Takže asi tak.

# 15.11.2023, 15:45

zimník1
Už jsem si naštěstí zařídil blokaci tvého účtu, abych tvé komenty neviděl, takže to v tuto chvíli aktivuju a už si můžeš psát do aleluja, akorát je zajímavé, že jsem dostal odpověď, že už si měl nějakou podmínku a účastníci už na tebe podávali stížnosti 😂
Tak snad bude brzy tvůj konec, protože mě fakt se*eš, ale to je asi tvoje životní moto

# 15.11.2023, 15:57

Boha no co to tady zase je nějaké blokace zařizování sr*ní a moto. Nojo.
Jinak si myslím že tady uvidím první vločky. Aladin šrafuje nakonci pásma nějaký sníh i do nížin. I když případná pokrývka nevydrží protože bude fénovat. No ale bude to zajímavý.

258
# 15.11.2023, 15:58

Pro naši lokalitu je ještě na nějaké sněžení času dost, první vločky čekám buď v prosinci nebo až po novém roce. V listopadu je tady sněžení docela vzácnost:)

Výhledy mají k zimě zatím daleko
# 15.11.2023, 16:10

Peter Sedlák 1
Nevím o co mu roska01 jde. Možná kolegu štve, že si nepostaví sněhuláka na kterého se už těšil. Jinak co se výhledu týče, pravá zima se ukáže už jistojistě na horách. Nížiny si budou muset ještě počkat.:snih:

76
# 15.11.2023, 16:18

teplo bude..všechno bude odtávat..ale to se dalo čekat u prvního sněžení..
Nový alaďák šoupnul to více na JZ

suma srážek
předpokládané teploty
# 15.11.2023, 16:28

no u mě to vypadá bídně. Bydlím na jihu Moravy takže se to dalo docela čekat že tu bude teplo, má pršet

# 15.11.2023, 16:44

dodosek
My si tady budeme muset počkat na nějakou TN a teplotu aspoň na te nule. Snad se dočkáme :)

22
# 15.11.2023, 16:57

roska01
No až na to že ty modely malují kde co ale realita je úplně jiná,poslední dobou se dá spoléhat na předpověď den do předu a ještě s rezervou takže ano opravdu jim nevěřím.....:cool:

168
# 15.11.2023, 17:04

JUGOCV
Podle aladina by tu mělo v pátek ráno taky sněžit ale držet se nic nebude, zem je teplá.
Ale srážek spadne asi dost .

49
# 15.11.2023, 17:25

Nejdříve bylo furt teplo do aleluja, pak nějaké ochlazení, to bude bez sněhu, pak sníh na horách, sakra, ale jen na horách, pak od středních poloh, no jo od středních poloh, a nížiny furt nic.. Pak v neděli ráno i sněžení v nížinách, sakra sakra.. co je špatně? Už vám to snad některým dochází, že jste jen otroci modelů :) čest vyjímkám, ale jak se tady ty názory mění podle toho co který model ukáže.. no máme se na co těšit.. heej trošku s nadhledem. Zima bude, tak jako vždycky.. dnes jsem ještě fotil zlatavé stromy, není kam spěchat, pořád je teprve půlka listopadu, sníh ať nejdřív napadne na hory, a postupně i níž. Budou se střídat vzduchové hmoty, stačí sledovat kam se modely ubírají, ale to je tak všechno co z toho vyčtu.. Chybí mi tu osobní názory, furt jen ten a ten model vidí to a to... jejda, my nemít ty modely, co by sme řešili..:zz: já bych si raději přečetl něco jiného, než co vyčtu z modelu taky... za člověka nad věcí považuju Aidamka, jeho pohledy si přečtu rád. Ale ty jednotlivé běhy, ještě včera nebylo zřejmé, zda bude sněžit, ale pro mě už bylo zcela jasné, že po ochlazení s první frontou od západu bude nejdříve sněžit, to ale máme snad všichni odpozorované.. že teplý vzduch je zpočátku ve výšce, a klesá níž, takže vždycky, když se ochladí a teplota spadne pod 0, respektive vlhká teplota je pod bodem mrazu, tak pokaždé následující srážky začínají sněžením ve všech polohách..

# 15.11.2023, 17:36

kapr84
Majstrštyk provokatérs klamárský se ozval s teorií - otroci modelů.:D:D:D
Tak jo a je i druhá část?
Proč asi existují modely, proč proč proč? :!!::pozor:
Prostě toho prudění nechte joo. Můžem se takhle dohodnout snad....?

386
# 15.11.2023, 17:40

Peter Sedlák 1
:D, kdyby Kapr84 nečuměl do modelů. ani by netušil, kdy má začít sněžit a kde a jak pujde ta fronta, je hezký jak si protiřečí..:)

147
# 15.11.2023, 17:41

Peter Sedlák 1
péťo klid... přece víš, jakou fyzikální hodnotu představuje číslo v jeho nicku

# 15.11.2023, 17:46

Krušný dneska parádně nakopávají přeháňky :prsi:

49
# 15.11.2023, 17:48

Kokos342
U Vás také tak?.. :cool: respekt! Viděl jsem na facebooku z Čech i Německa pěkné duhy.. jo takovou dramatickou oblohu kdy se počasí mění v řádu desítek minut mám rád..:love:

Však nebojte, už se mi to krátí... prozatím jsem každé Vánoce nějak přečkal, ale ty letošní mám svrbění v nosu a to není dobré znamení.. nebylo to myšleno urážlivě, proto jsem ani nikoho nejmenoval, ale prostě mi to tak přijde, že se to všecko točí kolem modelů a to není dobře!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.