Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Víkendové sněžení 21. - 22. 1. 2023

33
# 21.01.2023, 16:54

Aura1
No, brzy ráno tady bylo sněhu asi tolik, co je u vás na fotkách v lese mezi stromy. ;-) Sice trochu sněžilo velkou část noci, ale pořád to odtávalo. Teď už z toho v podstatě nic nezůstalo (místy drobné fleky).

# 21.01.2023, 16:57

sice cením matku přírodu, že se to tady snaží ještě zachránit a trošku přidala na intenzitě, ale je toho hrozně málo a moc nepřibývá, ikdyž se tráva pomalu barví do bíla. max centimetr, víc nebude, v to východně od nás nevěřím a zejtra roztaje.

28
# 21.01.2023, 17:06

V Čelákovicích byly ráno tak 2 cm sněhu, přes den pár vloček a lehce nad nulou. Nic moc tedy, teď podobné jako u Aura1... Výhled ukazuje pořad spíš lehce nad nulou, pár bídných mm. Že jsme nevzali ten barák v Mnichovicích :)

273
# 21.01.2023, 17:09

Aura1
Cením si spíš pěkného lesa, to je u nás sakra vzácnost, na pár cm 💩🐕.

162
# 21.01.2023, 17:21

Aura1
Plně souhlasím, ty zimy obecně jsou velká slabota. V posledních letech hraje velkou roli i malý výškový rozdíl a mnoho dalších faktorů. Jako příklad uvedu dnešek. U mě doma v 170 m.n.m necelý centimetr a v Kobylisích v cca 320 m.n.m kolem 3 cm a pěkná zimní atmoška.
Musíme se s tím bohužel smířit no. Občas se sice povede epizoda s mrazy a s třeba 15 cm sněhu, ale to tak jednou za několik let. Na jaro se už hodně těším a nějaký záchvěv zimy mě jenom překvapí. Pokud vyjde ten SZ příští víkend, tak stejně zase KH nic moc nepustí ale aspoň hory dostanou hodně.

48
# 21.01.2023, 17:26

U nás predikovaných 15cm nového sněhu vyšlo zcela přesně. Už v prosinci jsme si užili snížek a dnes také. Zima v pohodě. :snih:

10
# 21.01.2023, 17:34

Aladin zjevně není ve formě, předpovídal víc, ale to je u něj časté! :) Nakonec máme tedy jen 0,1mm a to nám zimní atmosféru opravdu moc nevytváří.

69
# 21.01.2023, 17:38

Aura1
Nezbývá než se u vás s bídnými zimami definitivně mířit, nebo se odstěhovat někam do hor, nebo na S, SV Moravy. Těžké rozhodování, ale můžu jen doporučit.

40
# 21.01.2023, 17:49

Tak jsem smazal všechny moje příspěvky v tomto tématu, omlouvám se. Moc jsem tu brečel a něco mi smazal i admin, takže jsem asi porušil pravidla.

Petr75
Jo v pohodě, nejlepší varianta je občas někam zajet, to stěhování nutný není, ale je pravda, že v některých oblastech zejména Polabí, Poohří nebo jižní Morava, kde je nízká nadmořská výška a srážkový stín, se ty zimy vůbec nechytají poslední dobou s tím, jak se mění a otepluje klima. Srážkový stín má velký vliv. Však Ostravsko je taky nížina, ale stačí vhodné proudění a najednou mají hodně sněhu. To tady v Polabí nehrozí, musela by nastat jiná situace s TN od jihu, ale taky by musela být víc zima. Tyto situace už jsou poslední roky dost vzácné. Dříve to bývalo častěji.

40
# 21.01.2023, 18:02

Tady je mapka srážek za posledních 24 hodin. Aktuálně nejvíc sněží v Krušných horách a ještě v té západní části Čech to přibude.

K těm srážkovým stínům: Ono je to třeba výrazné i na Šumpersku, přitom tam jsou kopce, ale nespadlo tam vůbec nic. To návětří/závětří má hodně velký vliv. Potom některé oblasti můžou mít více sněhu, i když jsou nízko položené a naopak.

hydro.chmi.cz
168
# 21.01.2023, 18:17

Tak tady už to slábne ale máme alespoň bílo, zítra by to mohlo být lepší

6
# 21.01.2023, 19:25

Tady je dneska celkem asi necelých 30 cm, převážně nový:snih:

69
# 21.01.2023, 19:57

Yuris
Pěkný, konečně jste nebyli ve stínu Pradědu, ale na opačné straně :)

# 21.01.2023, 20:18

Hoši bez sněhu nejste v tom sami. Pisek hlásí slabý poprasek, srazky za leden zatím jen 8,6mm, kdo má méně? O zimach mi ani nemluvte, posledních 10 lež je katastrofa.

# 21.01.2023, 20:28

sněžení se před chvílí obnovilo, větší vločky, teplota zvolna stoupá. máme při troše štěstí půl centimetru, pokud to zejtra dá ty 2mm co to hlásí teďka tak to bude fakt zázrak protože já už nevim. jediný co severozápad umí vykouzlit je ledové království 7 místo hromad sněhu anebo na druhé straně v létě hotovou afriku. upřímně, nikdy jsem se na jaro netěšil víc jak teď.

# 21.01.2023, 20:42

Aura1
Když se dívám na tu mapku srážek za posledních 24 hodin, tak nevím jestli se mám smát, nebo brečet. Od hranic ke všem našim sousedům kolem dokola sněhový zásyp, jenom v té naší žumpě holý fleky a kde nic tu nic. Jinak výhled pro moji oblast přímo katastrofální, letošní leden se zařadí mezi nejteplejší ledny historie snad. A zima jako celek výrazně teplá. Nečekaně.

# 21.01.2023, 21:12

Pěkný večer přeji, rád bych se také podělil o fotky z dnešní sněhové nadílky v Praze. V západní části Prahy (Nové Butovice) si dnes určitě nemůžeme na nic stěžovat, napadlo zde kolem 10 cm sněhu, možná i více :snih: I když to na radaru nevypadalo jako nic extra, tak zde sněžilo od rána celý den bez přestávky až do 6 večer. Napadlo tady rozhodně více než se čekalo, avšak v Praze jsou opravdu velké rozdíly ve výšce sněhu, i v centru je rozhodně více sněhu než na severním okraji Prahy. Takže za mě bych to shrnul tak, že je tady určitě nejvíce sněhu od února 2021 :led: :snih:

Stav sněhu dnes v 18:00 (Praha 5 - Nové Butovice)
172
# 21.01.2023, 22:45

No otepluje se. Aktuálně -0,1°C, ale stanice jižně pod Brnem mají až +1°C a křivky na stanicích stoupají, takže se asi něco lehce pokazilo. Je asi moc oblačnosti, protože jinak se to nedovedu odůvodnit. Dle modelů mělo být většinou kolem 0/-1°C a teplota měla klesat navíc.

148
# 21.01.2023, 22:58

Aidamko1
nebo je větší průvan od jihu?

3486
# 21.01.2023, 23:12

Tak to dopadlo přesně, jak jsem počítal. Nic. Byl jsem dnes v České Lípě, cca 8-10 cm sněhu. Celou cestu dost foukalo, a hlavně od Litoměřic výš, hodně sněžilo. V Mostě sucho, a sněžení vždy začalo až 10 km za městem, v Českém Středohoří. No a potom ještě k večeru otočka, směr Praha (Chodov), a tam teda sněhu dost, cca 8-12 cm. Na SZ okraji Prahy, v okolí Letňan tak 2-4 cm. Sněžilo celou cestu hodně, a opět, 10 km před Mostem, konec, sucho, ani vločka. Teplota celý den nad nulou :( Ještě přidávám foto, z cca 15h, směr České Středohoří

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.