Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Přechod tlakové níže a sněžení od 10.12.

146
# 12.12.2022, 17:11

tak začíná zase sněžit.. středa je extrémně nejistá.. ve středu ráno budeme vědět

# 12.12.2022, 17:12

Založte téma už na středu, případně včetně pátka.jinak Kvasiny cca 8-10cm ,Moravany kolem 5-6cm

10
# 12.12.2022, 17:13

Tak nás opravdu kalamita na bus ze školy jsem čekal hodinu a půl a stejně nepřijel:pozor:
Máme 38 cm
Po cestě z Rožnova jsem viděl tak 2 bouračky, cesty vůbec nejsou odhrnute

ota
Avatar
2119
# 12.12.2022, 17:19

kuba
No a GFS má srážky někde na středním Slovensku, schválně kdo bude mít pravdu. Ale tak nějak bych sázel na Slovensko, opět se potvrdilo, že tyhle níže s rozhraním tam chodí velmi rády. Středa bude ale jiná, tam je šance na sněžení na většině Česka. Nejmenší asi na krajním severozápadě.

# 12.12.2022, 17:25

Tak zatímco včera to bylo decentní slabé sněžení, které dalo za celý den 6 cm sněhu a způsobovalo problémy jenom na menších cestách. Tak dnešek je úplně o něčem jiném a skutečně zde máme kalamitní stav, i když samozřejmě umocněn odpolední špičkou, do níž se přímo trefilo nejintenzivnější sněžení. Takovou intenzitu sněžení, jaká tu byla od 13 do 14:30 a od 15:40 do teď skutečně nedával ani jeden model. Bližíme se už nebezpečným úhrnům sněhu pro normální odpolední fungování města 2 - 3 cm sněhu/hod. MHD je v úplně nenormálním stavu. Měl jsem možnost dneska cestovat odpoledne 15 minutovou cestu téměř půlhodiny. Přičemž spoje nabírají takové zpoždění, že už nemá smysl ani se řídit jízdním řádem, ono něco dojede v úplně jiný čas. Celkem překvapení, jak dneska dobře zafungovalo návětří né zase tak vysokých kopců východně od Ostravy, na němž je sněžení zesilováno. Tohle odpolední sněžení by také už mělo být tečkou za touhle sněhovou situací. Další sněžení už se v noci neočekává. Cesty se tedy dají do zítřka do pořádku a v průběhu dopoledne se vyjasní a čeká nás naprosto parádní scenérie při slunečním svitu na sněhové pokrývce. Krásný zímní prosincový den s teplotou okolo -5 C a v noci na středu i -12 C, jaký si pamatuju třeba z roku 2010. Až dosněží, tak si dám krátké měření sněhu. Ale to až později večer i se shrnutím těch 2 dnů

# 12.12.2022, 17:25

davyd
Tak to je slušný 😉 pěknej příděl .

10
# 12.12.2022, 17:28

Tomáš J.
S těmi jizdními řady to mate pravdu autobusy zde měly spožděni i 121 minut
jízdní řad byl jen tak aby byl:D
Jinak stále hustě sněží:snih::pozor: teplota -6,6
Za poslední roky toto nepamatuju.

# 12.12.2022, 17:34

davyd
Tak takový příděl, jaký je u vás, tak to už vytváří zcela nesjízdné silnice. Na dnešek by klidně oranžová výstraha mohla být vydána, ale asi se neočekávalo takové zesílení srážek na návětří hor. I tady padá opravdu velmi hustě natož na návětří Beskyd. Tady v centru města, je to tak, že těch spojů jezdí naštěstí tolik, že sice spoj, který má jet ve 2, přijede o půl třetí, ale tak v ty 2 přijede ten o hodně dřívější. Ty hlavní tahy jsou zatím, jakž takž sjízdné, ale trvat to sněžení, co tu je teď tak 3 h, tak je absolutní kalamitní stav. Ale jezdit teď mimo Ostravu, tak se obávám, že domů dojedu večer.
PS: V anketě jsem se nechal unést tou nedělní situací a dal jsem, že tu bude ležet 20 - 30 cm sněhu. Včera jsem si říkal, že to jsem hodně přehnal, ale možná to dnešek ještě nažene. Stále husté intenzivní sněžení, už 2 h vkuse

248
# 12.12.2022, 17:35

DeggyCZ
5 cm už je taky hezky zimních. My tady máme trochu výhodu oproti tomu “čistému Polabí”v tom, že ležíme už na takovém předělu a 10km na jih od nás už jsou kopce 400+m.n.m a tam ty zimy jsou úplně jiné:). Za určitých situací z toho ale něco vytěžíme i my tady dole a třeba dneska se to nádherně projevilo. Uvidíme co přinesou další dny..

10
# 12.12.2022, 17:37

Tomáš J.
No ty silnice jsou fakt v čudu:D
auta jezdi po prosřetku po jednom pruhu bo nikde jinde se jet nedá
Dneska krásně zafungovalo návětři Beskyd

10
# 12.12.2022, 17:42

Ještě nějaké pěkné fotky;-)

167
# 12.12.2022, 17:43

Tomáš J.
No tady ty trable s MHD známe, ale většinou za to počasí nemůže. Holt se nám staví VMO a je to znát. :D

Jinak tady se ukázalo, že ke sněhu se přidalo i něco, co jsem fakt nechtěl. Jak silně sněžilo, tak povrch byl ještě poměrně teplý, tak samozřejmě natátý sníh zmrzl a vytvořilo se celkem pěkné náledí, které je pod vrstvou sněhu. Zítra ráno se dostaneme dle Aladina na -8°C, tak tedy pěkně přituhne. Maxima nad nulou bude zde možná po víkendu, ale jestli se tam rýsuje ta inverze a v pátek bude níže ve sněhu, tak sníh vydrží.

486
# 12.12.2022, 17:46

Info z mé lokality - po celý den mírně sněží, chvílemi je to intenzivnější. Ráno bylo cca 13 cm, aktuální výška dosáhla 20 cm a zrovna nyní sype dost. Spokojenost velká, jen na cestách je to horší ...

13
# 12.12.2022, 17:53

Já jen doufám že v ten pátek nebude obleva, to co maluje teď icon je hrůza. Jinak nám v celé obci vypadl podruhé dneska proud,zase nějaká větev nebo strom.

# 12.12.2022, 17:57

Neuro
Icon je teplej model. Ten maluje teplo imrvere.

162
# 12.12.2022, 18:24

Ty Beskydy a okolí fakt jedou, v Těšíně už 23 a v Jablunkově přes 30 cm. Tak snad je jablunkovskej spokojenej:D:D

# 12.12.2022, 18:31

Nadále sněží, ale už to zachvili asi skončí podle radaru. Celkem mě to štve, snad teď ten sníh vydrží. A ještě by mohlo něco napadnout. Uvidíme.

27
# 12.12.2022, 18:33

Negan
Čisté Polabí v Čelákovicích to má obdobné, jako Brod. Překvápko :) Ale jako musí se uznat, že je to dost načechrané, mokrého by bylo 5 cm...

3050
# 12.12.2022, 18:40

Tak toto obrovské téma, začalo anketou, kolik bude sněhu u vás v pondělí 12.12.22 večer. Dával jsem 0 cm. A je nula. Ani poprašek. Tak sem házejte, ty vaše třicítky centimetrů, na SV. :D

5
# 12.12.2022, 18:52

Beskydy si ty srážky umí opravdu pěkně podržet. Opravu nádhera, sněžení by mělo doznívat zhruba do půlnoci, nějaký centimetr nejspíš ještě napadne.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.