Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Přechod tlakové níže a sněžení od 10.12.

# 11.12.2022, 00:27

No ja si myslim ze v moji oblasti nebude asi nic
Uvidim rano co bude doufam aspon 5 Cm :D

7
# 11.12.2022, 00:27

Zde máme stále nad nulou, takže případné sněžení by stejně nic nepřineslo. A pokud vyjdou ty teplé výhledy s průplachem na příští týden - ten nás totiž neobejde jako sněžení, tak je to stejně jedno. Na SZ bude asi letošní prosinec slušný, aspoň co se nějakých mrazů týká, tady je to ztracené.

# 11.12.2022, 00:30

mira1
Taky tady je furt nad nulou i včera melo byt minus v noci ale bylo plus tak uvidím tuhle noc :D

# 11.12.2022, 00:35

TN se má v Polsku přetáčet a sněžení má dorazit na severovýchod a sever Čech a postupně i ze severu Čech i dolů až k jihu krásně vidět na družici a na srážkách nebude to tolik ale někde to dá 20-30cm především na SV a sever Čech Frýdlantsko a Jizerky

# 11.12.2022, 00:52

Tak na radaru to nevypadá, ale už tady drobně sněží. Pro tyhle nízko položené srážky je lepší nyní radar SHMÚ. U nás je to zatím slabé sněžení, ale směrem k východu už je intenzita výraznější. V okolí Českého Těšína a Třince je to i 0,8 cm za h. Což je už celkem solidní spad a podobná intenzita by se měla do rána rozšířit i na Ostravsko. A alespoň po několik hodin zůstat. Jinak tady za chvíli spadneme pod 0 C. Zimní atmosféru to tedy rozhodně připomínat bude. Už nyní je venku souvislá sněhová pokrývka. A po celý den pomalu narůstat tloušťka sněhu a třeba někde srážky i překvapí. Poslední GFS třeba i trošku přidal. Aladin není pro východ zase tak špatný a na zítřek už vůbec ne. Naděje umírá poslední, jak se říká. Až bude u někoho 0 cm v úterý potom může smutnit.
EDIT 4:03 - Tak situace se nám tady dramatizuje. Už 3 h srážky stojí na místě a pás od Těrlicka na východ dostává necelý 1 cm sněhu za hodinu. Ovšem pak je ostrá hrana a najednou zcela beze srážek. To by byla od počasí pěkná kudla do zad. Kdyby se to seklo 15 km před Ostravou. To by se mi těžko vysvětlovalo, když jsem svým blízkým a kamarádům říkal, že určitě nějaký sníh tady napadne a to i ještě včera. Tak uvidíme ráno. Stačí posun o 15 km a sněží i tady. Na solidnější sněžení zbývá tak 7 h potom už by mělo jít pouze o drobné sněžení.

# 11.12.2022, 01:01

Tady asi nesněží kvuli to mu ze je silny SZ
Tak ty vločky nechcou přiletět :D

13
# 11.12.2022, 06:01

Je to slabota i tady na východě, 3 cm od půlnoci, ztrácí to dech, mělo částečně přestat sněžit večer a zatím to vypadá že v 8 ráno bude konec,ani vítr žádný.Už jen co bude zítra jestli to přetáčení třeba překvapí

Od jihu to nějak houstne tak možná nebude konec
A už i fouká, větve na smrku obalené zmrzlým sněhem se těžkopádně houpou

54
# 11.12.2022, 06:36

no, čert vem nás amatéry, ale že tomu podlehne i instituce jako je ČHMÚ... to už je k velkému zamyšlení... :D

gfs přitopil :)

13
# 11.12.2022, 06:50

Se stává :)

169
# 11.12.2022, 07:40

Gfs dost oteplil hlavně ve výšce od středy ale nad nulu by to šlo i v nížinách a žádné velké mrazy by nehrozily,Ecak drží zimu

# 11.12.2022, 07:50

Marek Šťastný
Tak oni za to nemohou
. Můžou tam být chytří lidé ale hlupáky z nich udělá počítač . V dnešní době být meteorolog? To nechceš.

117
# 11.12.2022, 07:57

Tahle situace skončí fraškou, to je fakt.

# 11.12.2022, 08:03

panaček
To chápu ale klesnout z 30 cm na 5 cm

# 11.12.2022, 08:20

Koukal jsem obleva bude jistá ale přijde dřív než na vánoce :)

54
# 11.12.2022, 08:23

Tak hlásím trvalé slabé sněžení, už se vytvořil i lehký poprašek.. pokud to vydrží dopoledne, nějaký ten cm napadne.. :) meteorologům tuto situaci vůbec nezávidím, je třeba si z toho vzít ponaučení do příště... jak se píše výš, to je ta závislost na počítačích... mám pocit, že předpovědi jsou stále stejně "kvalitní" jako dříve... máme superpočítače, ale přijde mi, že nějaké větší zpřesnění nenastalo... ač zasvěcení tvrdí něco jiného.

VHK
Avatar
30
# 11.12.2022, 08:38

Tak hlasim do rana asi 1cm snehu,dohromady mame asi 4cm ale zacina opet chumelit🙂

# 11.12.2022, 08:39

Shadow
Ano je to tak. Jestli si mistři z ČHMÚ nezpletly státy když vydávaly celý týden ty výstrahy na haldy snehu:D Jinak GFS brutálně oteplil, takže zda se, že ani ty holomrazy moc nebudou, postupný návrat do naší eurozimy. U mě tady nadále podzim, ani ještě pořádně nemrzlo. Zatím horší jak loni

8
# 11.12.2022, 08:40

Tak vydatné srážky (sněžení) zasáhly jen východ Slovenska. Včera tam všude, až na vyšší polohy, pršelo.

13
# 11.12.2022, 08:40

máte někdo potvrzený ten gfs podle jiných modelů,jestli zase přehání?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.