Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Přechod tlakové níže a sněžení od 10.12.

6
# 10.12.2022, 02:00

Tak sněžení, pokračuje, ačkoliv se zdá, že bude brzy ustávat. V úterý večer očekávám 15cm.

# 10.12.2022, 05:33

Tak Aladin to pohřbil úplně... Nenapadne nic . Tak už nic nečekám . Ani tu středu a čtvrtek taky nic nečekám .

55
# 10.12.2022, 05:53

Tak už skoro 900 příspěvků v tématu o kalamitě století. Přestal jsem to zde číst někde kolem stránky 20, protože to se nedá ani kdyby člověk chtěl. :D Nakonec se tedy opravdu ukázalo, že ty hodnoty předpovídané modely nebyly cm sněhové pokrývky, ale počet vloček, který spadne z oblohy. ;-)

148
# 10.12.2022, 06:00

u mě se to stále motá kolem 10cm za tuto situaci.. ale že by to takhle odsunuli na východ bych nečekal

# 10.12.2022, 06:29

Ondris
Takový extrémní propadák je snad taky na založení dalšího tématu. Myslel jsem, že se to zvrátí, ale prakticky vsechny modely to postupně mazaly až zrušily úplně. Už nevěřím v návrat. Opravdu sledovat modely na víc jak dva dny nemá smysl a jsou to jen omalovánky. Ubohost největší.

22
# 10.12.2022, 06:35

U nás to alespoň nějaké srážky drží po celý týden ale už se tam rýsuje vánoční obleva a ani denní teploty zřejmě nebudou tak nízké jak se čekalo.

# 10.12.2022, 07:10

Jaj, tak ono nenapadne ani 5cm. Tohle se nepovedlo

117
# 10.12.2022, 07:11

Slabě pod 0 a pocukrované je, možná 1cm.Východ v teplém sektoru,nad 600m si užijí.

# 10.12.2022, 07:14

Filda002
Ano pro Čechy na ale pro Severovýchodni Moravu těch 5 cm by to mělo dát aspoň. Podle modelů i více. Ale raději počítat s menším číslem, protože Aladin to dost osekává.

# 10.12.2022, 07:24

Vánoční obleva bude už se tam rýsuje 🙂

# 10.12.2022, 07:30

Tak v ČT dnes mají zase stejnou mapku se sněhem jako včera:D.

162
# 10.12.2022, 07:30

Tak z předpovídaných 20 cm bude max 1 cm s odřenýma ušima. Modely si to nejprve nakreslí, člověk těm hloupým omalovánkám uvěří a natěší se. No a pak je naštvaný a zklamaný že zase nic nebude.
Já se omlouvám, ale fakt si musím postěžovat, tohle byla velká šance na pořádný sněžení i v nížinách a je z toho prd. A to nemluvím jen o téhle situaci, ale i o těch jiných. Často ty nesmysly, co tam modely(hlavně GFS) kreslí nevyjdou. Fakt nechápu proč ty modely předpovídají na tak dlouho.
Doufám, že aspoň jednou přes zimu tu 10 cm napadne a užijeme si zimu i tady.

# 10.12.2022, 07:43

Tak se to sněžení hezky zredukovalo, a co víc, díky absenci sněhové pokrývky zde modely zvedají i teploty, což je fajn, dnes ani zítra ledový den nebude, v pondělí a v úterý možná a pak už je tam poměrně velký potenciál oteplení. Průměry z ansámblů se také zvedají, jsem jedině rád, že se toho tolik neprotopí:).

168
# 10.12.2022, 07:43

Hlavně už tam icon má na středu na západě na jeden den +6 a déšť a to mělo silně mrznout celý týden,nakonec ani ty mrazy nebudou tak velký, sice tam gfs má na středu další rozhraní a sněžení ale už mu nevěřím dokud to tam nebude mít 2 dny před situací

# 10.12.2022, 07:56

Zdravím, souhlasím že ty modely jsou velmi nespolehlivé, ale bohužel když mluvili jaká je ta tlakova nize že nemá obdoby atd.. Že napadne hodně sněhu, tohle by měl zkušený meteorolog vědět bohužel..:(:(:(

# 10.12.2022, 07:59

kdo sleduje počasí déle, tak ví, že ty níže od jihu do posledni chvile nejde predpvedet, troufam si rict, že jestě teď není zdaleka jisté, jak to bude vypadat v ne a v po, ostuda je, že to ČHMU není schopné takhle lidem interpretovat

# 10.12.2022, 08:02

charlie1
Dle mého má Morava sanci pořád na velké přívaly sněhu, Čechy již ne, tam se to tolik neposune.

117
# 10.12.2022, 08:02

Aladin dle mne jede dle GFS,ve středu +7.Což nebude pravda a to samé se srážkami.
Tady není nic spolehlivý,jak ve vládě politici! :D

48
# 10.12.2022, 08:05

Prosinec ve srážkách dohání co zameškal říjen s listopadem, aspoň u nás... jinak tady z nadprůměrných hodnot do jednoho normálového a hups do podprůměru tak o 5 stupňů a pak je otázka jak dlouho to vydrží, teď ve výhledu tam mám v příštím týdnu i plusové hodnoty a pak zas pád dolů, prostě houpačka...
No a dnes v noci teplota neklesla pod nulu, srážek spadlo 12mm a z toho sněhu tak 2cm, dál to bude sněhově zajímavé a ještěže nikam nemusím :D

wyc
Avatar
7
# 10.12.2022, 08:17

Po probuzení tu vidím takové skepse, tak jsem už pomalu začal ztrácet i zbytky naděje na zimní epizodku, ale zkouknul jsem družice, Aladina a GFS a zajímalo by mě, jak jste došli k teplotě +6 ve středu a k tomu, že nespadne ani pár cm :D Z animace satelitních snímků je jasně vidět, že ta spodní masa víru nad Atlantikem se pohybuje daleko více západněji, než modely počítají, sleduji to od včerejšího poledne a ta změna je jasně patrná, neházel bych ještě flintu do žita, není vůbec jisté, zda to skutečně dopadne tak, jak predikují modely. Co se týče tepla, GFS tedy žádné teplo v posledních výstupech nemaluje. Noční výstup Aladina pořád dává relativně slušný zásyp, nejen na Moravu... Nechápu tedy všechny ty ubulené příspěvky :!!:

Edit: navíc to vypadá, že ta téměř nehybná hmota na SZ od nás v Německu začíná nabývat na objemu a k tomu se, podle mého, nabalí kousky z toho JZ, co k nám leze. Jak říkám, skepse podle mě ještě není vůbec na místě.

Windy
CHMI
Wetterzentrale

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.