Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Množství sněhu v zimní sezóně 2021/2022

2285
# 10.11.2021, 19:22

DeggyCZ

Dávám žlutou lajnu :D a doufám že to bude ještě o něco lepší :D

# 10.11.2021, 20:33

DeggyCZ
A ty cm se vztahují k maximu na našem území? Také chybí specifikovat, kde by měla být průměrná nebo podprůměrná - hory a nížiny mohou být zcela odlišné.

33
# 10.11.2021, 20:42

DeggyCZ
Kterých lokalit se to týká? :!!:

162
# 10.11.2021, 21:04

In-počasí
Myslím tím vyšší polohy a horské oblasti, protože tam bývají rozdíly ve výšce sněhu docela velké. Samozřejmě že se ty údaje vztahují k našemu území, ale těch 100 200... cm , které jsou uváděny v anketě, těmi myslím nejvyšší hodnoty na hřebenech hor. Proto jsem tam také použil předložku „do", protože v nižších nadmořských výškách je logicky sněhu méně(např. horská údolí, podhůří atd ) Pod pojmem rekordní si já osobně představuji překonání absolutně nejvyšších doložených hodnot naměřených v ČR(Labská bouda 345cm, luční bouda 300cm...) Každý na to může mít jiný názor.
A také je to myšleno i z pohledu na lyžování a běžkování, protože v současné době převažuje umělé zasněžování a sněhu v přírodě taky moc není.
A co se týče nižších poloh, tam je to se sněhem komplikované. Většinou, když napadne, tak do pár dní stejně roztaje a tak si na to opět každý může udělat svůj názor. Buď si ho tam zahrnete, nebo ne, to už je na vás.
Jinak se omlouvám za chybně zadané téma, to už je moje chyba;-)

86
# 11.11.2021, 09:10

DeggyCZ
Ono měřit výšku sněhu v těchto lokalitách je dost složité a navíc tam kulminuje až někdy v březnu. Nejvyšší bude samozřejmě na hřebenu Krkonoš a tam to myslím těch 200 cm překoná.

# 14.11.2021, 07:53

Petr12
Nevím, proč by maximum mělo být právě v Krkonoších, nositelem rekordu je Lysá Hora.

DeggyCZ
Rekord je na Lysé hoře - 491 cm sněhu, Labská a Luční bouda jsou o parník pozadu.

# 14.11.2021, 08:38

Michal Chnoupek
Tak nejčastěji je právě v Krkonoších, ale měření tam jsou dost složitá (někde máte nafoukáno klidně 10 metrů, jinde je to zase vyfoukané). Rekord drží Lysé hora hlavně kvůli tomu, že měření v Krkonoších před 100 lety nebyla vůbec pravidelná.

182
# 27.12.2021, 01:43

astra

:D :D :D pěkný žvanení, a dost mimo jak se potvrzuje ....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.