Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Stále většinou zataženo a chladno

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2021/2022

10
# 18.09.2021, 15:06

Bohužel je teď problém předpověď počasí na 7 dní dopředu tak je naprosto zbytečný přemýšlet o zimě.Rano se člověk koukne na výhled na příští víkend a je tam 7 stupňů a večer zase 20 tak si říkám jestli si z nás někdo dělá švandu nebo co:cool:

200
# 18.09.2021, 20:34

Ahoj, tak za mě to vypadá, že letošní zimu strávím v USA. Bude vás zajímat, když sem budu dávat fotky a info z mé oblasti? :) Aktuálně mám proces vyřizování víza a minimálně 5 let bych tam měl se ženou žít a pracovat. Co se týče místa usazení, tak to bohužel budu vědět až za pochodu po odletu, nicméně to vypadá s největší pravděpodobností na Illinois (oblast Chicaga) nebo Wisconsin - ten bych chtěl úplně nejradši, protože jsou tam hodně tuhý zimy. Sníh tam je prakticky od listopadu/prosince do března s pár menšíma přestávkama a i na jihu státu je pořád pravděpodobnost 60-70% na bílé Vánoce. Sever státu je 90-100% šance :D :snih: Pokud nás teda nedají do Tennesse, kde je zas pro změnu krásná příroda, tak to vypadá, že bych mohl reportovat zajímavé události...:led::vitr:

12
# 18.09.2021, 20:48

Prady radsi bych report nekde z Aljasky, ale u jezer to taky neni v zime spatny:)

1231
# 18.09.2021, 22:27

Prady
Nazdar, tak hodně štěstí:) samozřejmě že budem rádi když sem budeš dávat nějaké příspěvky z tý oblasti:)
Žít v Americe byl vždycky můj sen, tam musí být krásně třeba se to jednou i mě povede..

200
# 18.09.2021, 23:06

Ai-kun
Samozřejmě, to mě taky napadlo ....stát Michigan a třeba Grand Rapids, kde řádí "lake effect snow" :D , nicméně teď přišel jeden klučina do Ohia a odtamtud bude jezdit i do Michiganu. Tak třeba do budoucna bude možnost, až to dojde na úroveň 1 stát = jeden člověk/rodina. Každopádně třeba sever Illinois nebo jihu Wisconsinu, tak tam sice nenasněží za zimu tolik sněhu ( asi "jen" 90-120cm za sezónu v průměru :D:D ), nicméně díky nižším teplotám se tam sníh drží téměř po celou zimu v rozsahu 15-50cm. Zajímavější jsou situace jako blizzardy kdy fučí, chumelí a je třeba -15.
Tutugon
Díky. Tak třeba se ti to taky jednou poštěstí....pamatuju, když mi bylo asi 15-20, tak jsem hrozně snil o tom, žít jednou u "velkých jezer" v USA, tak teď už jsme tomu blízko :)

# 19.09.2021, 07:47

Prady
No, uvidíte, jak dlouho Vás to bude bavit s tím sněhem. Aby to nebylo, jak v té písničce od Nohavici... "Večer to odhážu, namažu záda, ráno se probudím, zas kurva padá.";-) Já bych teda osobně radši Floridu.:D:slunce:
Ale jinak přeju příjemný pobyt a něco sem určitě dávejte, je to zas něco úplně jiného, než ta naše nuda tady.