Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Frontální systémy z Atlantiku 11. - 20.3. 2021. Déšť, sníh i čerstvý vítr

F4
Avatar
109
# 21.03.2021, 11:26

Stejně, na co světlo do 22 hodin, když to lidi stejně k žádné smysluplné aktivitě nevyužívají? Jedinými věcmi, pro které chtějí světlo takhle pozdě do večera, je otravování, smrdění s grily a dělání hluku venku. Za mě buď zachovat střídání, nebo trvale normální čas. Strašný uvěřit tomu, že to od změny času v říjnu zase tak rychle uteklo. Teď se bude následující půlrok zase táhnout jako smrad. Už aby bylo září.

378
# 21.03.2021, 11:29

0st a :snih:

378
# 21.03.2021, 11:35

F4
Letni podvecery a vecery ma tedy smyl jedině nenapadne si vyjit na verandu, nic neopekat, negrilovat, a hlavne mlčet jako hrob a v tichem rozjimani pozorovat svoje ovocnáče..? Nebo asi nejlip vubec nevychazet z baráku? :D:D

ota
Avatar
2132
# 21.03.2021, 11:43

swan1
No tak by si to kolega asi představoval, taky mu moc nerozumím. :) Každopádně mně dlouhé světlo vyhovuje i v tomu, že člověk stihne udělat spoustu věcí na zahradě nebo se projet někam dál na kole i po práci, to je za mě na létě skvělé.
Jinak to u vás teď teda vypadá parádně zimě.

378
# 21.03.2021, 11:53

ota
Primo ve vsi sice snezi, ale snih je nesouvisly, vcerejsi odpoledni slunce tech 5-6 cm hodne zdecimovalo..
Ale mam to tak 10 min pešky do poloh 600-700m hned nad vesnicí a tam je to pekné jeste..:), viz foto..
Zitra asi naposledy vyrazim jeste na bezky do vyssich sumavskych poloh, kde je aktualne cca 30-50cm, hrebeny 70-80 cm..
A pak uz se tesim na to otepleni pristi tyden..
Jinak presne jak pisete, po navratu domu z pce se od jara do podzimu clovek jeste muze venovat do vecera venku vsem moznym aktivitam a to je prave super..

# 21.03.2021, 12:29

Ten F4 musí mít fakt strašně smutný život s tímhle přístupem k celému letnímu půl roku. Já to asi nikdy nepochopím jak někomu může tak strašně vadit sluneční svit.

Co se týče délky dne tak mě by osobně vyhovovaly menší změny v průběhu roku. Těch 8 hodin v prosinci je hrozně málo a 16h v červnu zase hrozně moc. Na co je mi světlo v 5 ráno... Vyhovovalo by mi to zhruba tak 10h v zimě a 14h v létě což odpovídá tak jižnímu Španělsku nebo Itálii. Ale zase je tam na mě moc suché klima - mám rád zeleň. No tak ve výsledku jsem s naším mírným klimatem celkem spokojen.

F4
Avatar
109
# 21.03.2021, 12:39

swan1
A proč by ne? Proč o sobě musí každý dávat vědět? Sednout si ven a užívat si klidnou atmosféru je pro 90 % české populace něco nesmyslného, zrovna tak pro Vás, bohužel. Já zase teda nechápu, jak si lidé v této době mohu dovolit to, co si dovolují.

JohnBattler
Ano, menší rozdíly bych taky bral, Třeba těch 10:14 nebo 11:13 se zachováním mírného pásma.

386
# 21.03.2021, 13:04

F4
V této době....jsou lidé více méně dvojího ražení, jedni přeběhnou ulici, vyděšeně koukají, nakoupí, honem domu, a tam si sednou a konstatují "ještě žiju". Ti druzí, to "ještě žiju" sdělují hlasitě a hlavně veřejně...navzdory...která jste skupina?
Mimochodem já se raduju skoro z každého počasí asi si tím dokazuju, že "ještě žiju"..;-)

378
# 21.03.2021, 13:07

F4
,,Jedinými věcmi, pro které chtějí světlo takhle pozdě do večera, je otravování, smrdění s grily a dělání hluku venku. ,,
Toto je vas pohled na lidi, obecně...No, co na to rict..
Snad jen asi to, ze i ten 80 letej deda od vedle, kdyz jde okolo a my s pritelkyni grilujem na zahrade, stavi se na kus reci, kopne tam s nama jedno pivko a pak si poprejem hezkou dobrou noc..
Neni v nem ani 10% te zapšklosti co ve vás..
Dalsi sousedi kus dal maji deti, a tak pri vecernim jejich posezeni je to k nam obcas slyset..No a co..? Proboha, je to normalni..
Mam pro vas reseni, kdyz se po tydnu z hlucne a hekticke Prahy(coz je vas problem, ne vasich sousedu v Klasterci .) vratite na vikend domu, dejte si spunty do usi a klapky na oči a budete ok..asi...
Jinak ja krom zahrady travivam letni vecery a podvecery diky delsimu svetlu casto v okolnich lesich na prochazce, houbach, nebo u Otavy na rybach či koupačce. I ja mam rad nekdy klid a samotu a bez problemu si je umim najit..
Kazdej k tomu ma holt nejakej pristup, ze jo...

96
# 21.03.2021, 13:44

Tak u nás dnes jedna sněhová přeháňka za druhou. Dost do toho fouká a tak jsem využil příležitosti a sjel ze zasněžených plání dolů do Žatce. Tam to při +8°C vypadá už vyloženě na jaro. Tady to třech týdnů čekám bude vypadat stejně.

53
# 21.03.2021, 15:24

No jaro nikde.

Sněží je +1 a při hustější intenzitě se to drží. Tu zimu se nechte jindy. No a těch +17 si rezervuji na celý víkend a začátek týdne od 29.3. Fuj dneska to stojí zaprd.

74
# 21.03.2021, 15:47

Aidamko
Tady taky celý den poletuje :snih: ,ale všechno taje,zataženo max 2°C a to mělo být

2673
# 21.03.2021, 15:52

ROFA
Paráda, když vidím ty fotky tak se opravdu už začínám těšit:love: u nás pořád zima kolem 0 a sněží ale naštěstí to nejsou žádné přívaly:!!::snih: jedinou symbolikou jara jsou jehnědy na lísce a to ještě na osluněné stráni

142
# 21.03.2021, 16:12

U nás celý den drobně sněží, škoda, že není chladněji, mohlo být krásně bílo. Snad celou zimu takhle dlouho v kuse nesnežilo :D

69
# 21.03.2021, 16:53

Ani u nás to zima stále nevzdává, -2st a od 12h trvalé sněžení :snih: Dopoledne jsem byl na běžkách na hřebenech a máme tu nejlepší sněhové podmínky za celou zimu ;-)

7
# 21.03.2021, 17:16

Tak zde ráno téměř -11°C. Takže překonán o pár desetinek rekord pro dnešní den. Další dny jsou minima ještě nižší, ale teploty už tak klesat nebudou takže další rekordy nečekám - snad až v dubnu a květnu. Škoda, že nebyl žádný sníh, to by bylo minimum zajímavější. Jinak, od rána slabě sněží a teplota se drží kolem -1°C a je zde kolem 1cm sněhu.
Co se týká změny času,které se zde řešilo, tak musím říct, že je to geniální věc. V zimě, komu vadí pozdě světlo, je díky normálnímu času vidět dříve a v létě díky změně času je déle vidět zase večer - více času na domácí práce i aktivity. Při normálním času by bylo v létě světlo již po třetí ráno, a to předpokládám,že většina lidí ještě spí a světlo moc nevyužije. Druhá věc je taky to, že rozdíl mezi V a Z je zhruba půl hodiny, takže když na západě je ještě po půl desáté světlo, tak na východě se po deváté již šeří. Při klasickém času by tedy v létě na západě bylo po půl deváté světlo, ale zde na V by se kolem osmé již šeřilo a to nemluvím o prázdninových měsících, kdy už je den o dalších 30-45min kratší. Tedy za mě změna času OK, případně letní čas.

272
# 21.03.2021, 17:25

jack
U nás poletuje až odpoledne, ale naprosto neproduktivně, max. +2, nyní +1 a i slunce se ukázalo, sotva vlhká silnice, poprašek ze včera skoro úplně roztál.

386
# 21.03.2021, 18:27

Tak tady max +5,5 a mělo být do +3, tak rozlučka se zimou..možná někdy na začátku v dubnu závan chladu, jo jaro volá..:)
P.s. Aktuálně +4..

2673
# 21.03.2021, 18:31

palma
Tady pořád zima celý den kolem 0, sněží..:snih:

386
# 21.03.2021, 18:39

Tutugon
Podle Aladína Vám to tam dorazí zítra, tak se dočkáte, dneska jsem koukal, že byl rozdíl mezi středníma Čechama a Moravou až 10℃...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.