Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Sněžení 23.1. a 24.1.2021

19
# 22.01.2021, 12:28

Preju snih zapadu a sz, ale uprimne to na nejake plosne snezeni nevidim. Zeme prohrata. Pokud se snih bude drzet, tak to bude stejne brecka.

U nas to vidim taky blede. Bude teplo a dest, pak se sice ochladi, ale uz minimum srazek. Kdyz k tomu prictu aktualnich 5st se sluncem, v nedeli rano budeme radi za zbytky snehu. Ale i tak jsem rad alespon za tech par zimnich dni.:)

376
# 22.01.2021, 12:34

Podle nekterych byly uz vcerejsi vystupy jistota..:zz:
Podivejte se, jak je to stale rozhazene, co model, vystup, to jine rozlozeni srazek..jina draha prechodu..
Tohle neni ,,obycejny,, prechod fronty od jz k sv..
Nybrz prechod cele TN pres nase uzemi..
Nebude v tom jasno jeste ani par hodin pred situaci...

47
# 22.01.2021, 12:46

At napadne kolik napadne vše zmizí příští týden. GFS tam má stále kolem +8 . Sice některý ansámbly místo tepla mají studený vzduch ze severu a od jihu samí tlakový níže. Ale tak víme jaká varianta asi vyhraje.. Ještě ten model GEM mi drží trošku v optimismu...

76
# 22.01.2021, 12:50

na aladina se podívám až ve 23.30 po aktualizaci..a teprve až zítra v 06.00 zjistim jaká je skutečnost, nemám nervy se furt rozčilovat jak to ubírá :D pro náš region je vydána výstraha tak jsem zvědavej

F4
Avatar
109
# 22.01.2021, 12:52

Tak poslední výstupy Aladina najednou vyčarovaly srážky od jihu na východě. Nakonec, aby tam nespadlo více než zdejších apokalyptických, možná, 5 cm. :D

19
# 22.01.2021, 13:16

Vzpomente si na nedavnou vystrahu pro Krkonose. Bylo z toho prd. Ale jak rikam, preju Chomutovu a spol aspon 10 cm. :snih:

376
# 22.01.2021, 13:33

Aktualni predpovedi modelů pro zitrek a moji oblast..
Aladin cca 5mm
Ecmwf cca 5mm
GFS cca 8-9mm
ICON cca 2mm
Mistni predpoved 0,4mm..ackoli vychazi z techto modelu..
Tak jo, no...v tom aby se čert vyznal teda🤔

# 22.01.2021, 13:43

Nějak se mne zda, ze vám to sněžení zítřejší, ta šílená kalamita slábne výstup od vystupu:D naopak se mne zda, ze aladin nasouva v neděli sněžení na východ republiky. Aspoň by to bylo spravedlivy.:D

50
# 22.01.2021, 14:00

Další situace, kdy bude hrát roli závětří a návětří, v příštích několika dnech by mohlo na Šumavě spadnout 20-30cm sněhu na hlavním hřebenu, jinde to bude podobné...

Jinak mi došlo, jak hrozně malé jsou tu šance na sníh...

Když to zaokrouhlím, prosinec+leden+únor každý měsíc tu spadne v průměru 23mm (srážkový stín KH), třeba taková Vysočina má průměr za jeden zimní měsíc asi 40-50mm (koukal jsem do archivu) a k tomu ještě průměrnou teplotu asi o 3, 4, 5°C nižší, zkrátka zde nezbývá, než se smířit s tím, že tu sníh zima nikdy moc nebudou, respektive já se s tím smířit nehodlám, ale ve zdejším regionu už to tak zůstane. Ty zimy 2009/10, 2010/11, 2012/13 byly v podstatě náhodné a přinesly zde nebývale vysokou pokrývku sněhu, která mimo zimu 2012/13 ležela přes měsíc v kuse.

376
# 22.01.2021, 14:26

deštník
Tak vis co, CHMU je v Praze, ty z Brna, takze z vaseho pohledu je holt par cm snehu vzdycky kalamita..:D
Uzivej v klidu jaro, blato..;-)
My uz si tu s tim nejak poradime..:cool:

# 22.01.2021, 14:29

deštník
Počasí není spravedlivé a i kdyby vyšlo to sněžení na východě, tak by to stejně spravedlivé nebylo, protože by v centrálních oblastech ČR nic nenapadlo, musíme žít s tím, co je;-).

384
# 22.01.2021, 14:43

Jo, nespravedlnosti se holt dějou, počasí je pěknej hajzlik:D, chce mu to šoupnout nějakej úplatek, nebo taky dovolit počasí nějakou tu škodolibou srandičku, například v létě, když dáváme ven peřiny, pravidelně přijdou přeháňky, takže navrhuju v místech, kde nesněžilo, vytahat ven duchny, a třeba pak nasněží..:) Ještě si dovolím další poznatek který je provázaný s počasím akoronavirem.. na Kladně se skoro nedá sehnat v obchodech sůl, naštěstí mám asi deset kilo mořský, nicméně proč se nedá sehnat? jednoduché vysvětlení mi poskytla paní prodavačka v Lidlu, je vykoupená, protože byl všude po Kladně díky sněžení a nečinnosti místních silničářů, sníh a led na ulicích a lidi vykoupili sůl, neboť jsou uzavřeny hobbymarkety, kde se dala koupi posypovka, a ta lidem došla, tak kupovali normální potravinářskou a solili s tím před domy.. toť konec záhady.:), děkujeme naší vládě..

53
# 22.01.2021, 15:03

palma
Tak si vemte příklad z Brna... Nesolí se, ale stejně je i při 5cm silnice čistá... No, to je chyba vašeho vedení Kladna a né vlády.. Navíc ta sůl není zrovna nejlepší.

Štěrk, drť a pluhy postačí vždy v brně, solí se pouze při dost výrazném spádu.. Chodníky se již nesmí, dle vyhlášky některých MČ.

376
# 22.01.2021, 15:17

Aidamko
Pac vam tam vsude pod komunikacemi neco odspodu topí..
Ale i tak,nez se to roztopi, ne pri 5cm, ale i pri 3cm tu vzdy pisete, ze kalamita, nikde se neda vyject, mestska stoji, zpozdeni jsou nekolikahodinova..To bude asi tou preventivni a pohotovou praci brnenskych silnicaru? ;-)

76
# 22.01.2021, 15:18

Aidamko
například v |Chomutově se chodníky udržujou velmi špatně...a když už, tak maximálně pluhování a v centru jen kamínky..co se týče silnic tak to je tady na pohodu :cool:

# 22.01.2021, 15:28

Jak to vidím tak že bude chcat a jenom chcat sněžit bude úplně na západě páč má být nahoře teplo a dole take. Aspoň se spláchne auto:D

376
# 22.01.2021, 15:53

Jeste ze uz ten zmetek zalez...:slunce:
Jeste jeden takovej den a bylo by po snehu..
Aktualne +8st.., max dnes +11..
Celkem tezky si predstavit, ze rano ma snezit pri -1stC..
No to jsem zvedav..

238
# 22.01.2021, 16:03

Aidamko
No nevím nevím a tou solí v Brně. Byli jsme včera u manželky babičky na Lískovci a celkem byly zjevně mapy od solení všude, i na sídlišti.

53
# 22.01.2021, 16:06

Prady
Solit chodníky se v Brně nesmí, ale opět zde rozhoduje místní a městská vyhláška, tedy vyhláška každé MČ a nově i magistrátu, což jsem zdůraznil. Chodníky se nesmí solit, je to proti vyhlášce města a dokonce se pouze se souhlasem dané MČ solí silnice. Já nevím, ale za mě je to jedině dobrý krok. Ta sůl je celkem pro Brno zbytečná.
https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2725085-v-ol... ve článku se o tom píše dole.


Jinak předchozí příspěvek jsem smazal, já nemám zapotřebí sem tahat furt politiku, když vím, kdo se stará o silnice a posyp města.

80
# 22.01.2021, 16:09

Dle posledního aladina srážky sotva přelezou hraniční hory... klasika, sem se srážkám prostě nechce :!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.