Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Sněžení 18.1 a 19.1 2021

69
# 18.01.2021, 11:00

Prady
U nás dnes 41 cm. Proti včerejšku jsme slehli o 12 cm, což se ale dalo čekat - včera to byl hodně nadýchaný prašánek, nicméně úkol půlmetru splněn :) Do středy se tam opět přiblížíme - mělo by nasněžit kolem 10 cm.

76
# 18.01.2021, 11:01

Když se podívám na ty teploty, tak zase katastrofický to není..ale stejně to sléze..my tu máme 7 cm.. každopádně příští pondělní by se mělo za už zase ochlazovat a dorazit sněžení, jak to vidí odborníci ? :love::snih:

2673
# 18.01.2021, 11:27

Petr75
U nás to taky slehlo, v sobotu bylo 25-26 cm a teď už jen 22 cm:!!: Prady v Rychnově vám to nesedá ten sníh? U nás to vždycky přes noc poklesne;-) a zajímavá je i ta stanice z Hubenova, je to docela kousek od vás a jen 10 cm? Tomu moc nevěřím, i v Jihlavě je snad 15-20 cm, byl jsem tam a sněhu je tam jen o trochu méně než u nás;-)

386
# 18.01.2021, 11:36

No tato zima není tady u nás sice z těch nejstudenějších, ale sněhu to něco dalo, na rozdíl od minulé zimy, i pár ledových dní bylo, teď zas bude pár dní nad nulou, teda a ž do neděle, a pak se uvidí, predikovat něco na delší úsek nemá cenu, letos se to prostě "vrtí", přikládám křivku teplot za průběžný měsíc, mimimum na -6, to je jinak vlastně listopad..:cool:
p.s. aktuálně už jsme +0,2

průběžný měsíc
238
# 18.01.2021, 11:39

Petr75
Pěkný základ. U vás tu oblevu přežijete s minimálním úbytkem, možná tím i získáte do zbytku zimy solidní vrstvu zmrzlého sněhu.

Tutugon
Sedá sedá, včera odpoledne bylo cca 35cm, takže o další 3cm to sedlo. U nás byla dobře promrzlá zem a většina spadla v prašanu, tak to hezky drží. Ten Hubenov je chyba automatickýho čidla...jeden den je tam 13 cm, druhý den 23cm, třetí zas 10cm. Není nad měření obsluhou stanice jako třeba u nás v Rychnově. Sice přes víkend nejsou moc aktualizace pokrývky, ale všední den skoro vždy :) Jinak jak říkám ...Vyskytná, Rychnov, Sázava, Křemešník, Milíčov, Hojkov-Čeřínek...tady mi přijde ta pokrývka opravdu největší už na první pohled oproti okolí.

edit: Aladin pro nás teda na úterý brutálně osekal srážky. Teď je tam úplný prd a něco málo dává až úplně na SV republiky :D

386
# 18.01.2021, 12:06

Tak jsem si početl.. dle všeho teplé jaro bez výrazných studených vpádů, plus ovšem zachována pravděpodobnost srážek, studenější má být západní Evropa, čím víc na východ, tím více teplo, pokud se nezmátoří vortex, bude více brzký nástup jara.. sice jsme v polovině zimy, ale holt už s tím vylezli..;-), pokud to tak bude, z hlediska zahrady a pole, a toho, co potřebuju okolo toho udělat, by se mi to líbilo..
https://www.severe-weather.eu/long-range-2/spring-...

2673
# 18.01.2021, 12:14

Prady
No úplně:D:( ale u Kokosu v Ledcích to vypadá až na 5 cm, severněj i více dávám to sem, no aspoň že tam má inverzi na středu a to je to, co nám pomůže, Vysočina dá nejvíc asi 2 stupně a to ve středu, pak bude díky inverzi jen kolem 0 takže to spíš zmrzne po tom středečním roztopení:)

Aladin srážky za úterý
50
# 18.01.2021, 12:16

palma
Podle mě pěkná blbost, neříkám, že bude jaro chladné, ale přechodné vpády studeného vzduchu od března do května jsou každý rok a může to být několik epizod a některé i výrazné...

147
# 18.01.2021, 12:18

Tutugon
nojo já čekám kalamitu:D:D:D
ta inverze být musí to by znamenalo maxima kolem 0 a to by se šiklo:cool:
pro západ Republiky i 6-7C:!!:

1262
# 18.01.2021, 12:20

Co se to děje zase s teplotami?V těchto hodinách tu mělo být okolo 0°C,ale je -4.5°C.Naopak v JZ polovině Čech je už na mnoha stanicích přes 2°C.Tomu teda říkám teplotní kontrast.Jinak ta obleva uprostřed týdne nebude přiliš velká.Noční teploty budou většinou pod 0 a třeba v pátek ráno má být v západních Čechách od -2°C do -6°C.Jinak sníh včera u nás trochu slehl z 23cm na 21cm,ale už tu od rána docela intenzivně sněží a máme opět 23cm.Zítra tu dokonce máme výstrahu před silným sněžením.

147
# 18.01.2021, 12:22

Predators2
hlavně na JZ takové teplo být nemělo:!!:

80
# 18.01.2021, 12:26

Musí se nechat, že aladin ten S/SV/malinko SZ odhadl dobře, tam se ještě drží zima, která by se měla odsunout až přes noc... zítra a ve středu bude v Čechách hodně teplo, to skončí zima v nížinách a zřejmě i střední polohy ubydou/slehnou, bude k tomu teplu i slunce a zřejmě trochu vítr. Blbá kombinace.
Tradičně se oteplilo o 1-2 stupně více, než se čekalo, ale to už vidím jako standard této zimy. Když je v předpovědi nula, je to skoro s jistotou reálně 1/2 stupně nad.

# 18.01.2021, 12:35

Tady je to o ničem. Sníh žádný a plus 4 stupně, zato puchejř jede od rána naplno.

386
# 18.01.2021, 12:35

aura33
Pokud bude vortex rozpadnutý a neobnoví se, nebudou už vpády.. o tom to je., to je rub toho rozpadu.

50
# 18.01.2021, 12:49

palma
To zní moc jednoduše, aby to mohla být pravda. Zkratky jarní vpády od března do května vždy byly a budou v menší či větší míře...

386
# 18.01.2021, 12:52

aura33
Jarní mrazíky a vpády studeného vzduchu jsou spojeny s každoročním ukočením vortexu, nastává tam konečný rozpad a uvolnění zbytku studeného vzduchu, pokud už je vír dříve rozpadlý, nenastane to, čili, pokud něco foukne ze severu, nebude to moc znatelné, tak to vysvětlují..

50
# 18.01.2021, 12:56

palma
Třeba jich bude málo a slabé, ale prostě budou...
Stačí si vzpomenout na jaro 2018, bylo velmi teplé, spíše extrémně a přesto kolem 20. března 2-3 ledové dny, čerstvý vítr, pociťovka asi -10°C a i zde ležel pěkný prašan a vítr ho vál do různých tvarů a návějí.

386
# 18.01.2021, 13:11

aura33
Teď jsem si kliknul na to období ve ventusky, je to poučné, kouknul jsem se na polární vír, a co se tam odehrávalo?;-) nemlich to samé co teď, když si to přepnete na současnost, a byl to poslední studený vpád, pak jen teplo..ano rozdělení s konečným rozpadem, naprosto to koreluje s tím, co jsem napsal..

53
# 18.01.2021, 15:11

Aktuálně se přes Brno a okolí přehnala celkem slušná chumelenice, přinesla na teplý povrh poprašek, ale moc se to nedrželo. Uvidíme co dále a hlavně zítra při +2. :D

32
# 18.01.2021, 16:07

Tady už prakticky nemá co roztávat a v takových Lounech už vůbec ne. Dopoledne sice chvíli sněžilo, když bylo ještě slabě pod nulou (v noci nejmíň tak -5-6°C), ale pak se rychle oteplilo a chvíli dokonce pršelo a pak padaly krupky. Teď je 2,5°C a mizí to rychle i z krajnic a chladnějších povrchů. Jižní svahy, střechy apod. ten svůj centimetr až dva roztopily kvůli :slunce: už včera. Jestli tohle byl vrchol zimy, tak celkem bída. :!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.