Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na západě ojediněle možnost přeháněk

Diskuse o počasí Další tlaková níže 3.1. až 6.1.2021

# 31.12.2020, 15:26

Aby to nakonec nedopadlo tak, že kalamita bude u nás na Moravě a v Cechah nic. Na to, co se poslední dobou děje s předpovědima a celkove s počasím bych se nedivil nicemu

414
# 31.12.2020, 15:26

Tady jeste stale lezi aspon nejaky snih..
Aktualne je tu sesty den v kuse aspon s touto bilou troškou..
Bylo by pekne, kdyby to vydrzelo do nedele..a dosypalo na to aspon neco malo noveho..
Cely den dnes slunce s jasnou oblohou

78
# 31.12.2020, 15:26

Už asi můžu říct, že stanice v Prostějově má za dnešek s přehledem ledový den, max. teplota byla -1,4°C pří celodenní mlze. Tohle je naprostá klasika u nás při mlze/nízké oblačnosti.
Proto se tolik divím, že jinde nemají ledové dny.

407
# 31.12.2020, 15:34

kuba
Tak, zimavěji bude, a docela to indexum odpovídá, ale holt "není to to co to bejvalo", asi fakt to GO, jestli je okolo +2 navrch v zimě u nás v globále, pak by to odpovídalo průměru v lednu okolo 0 stupňů.. blbý no..
sprudo no a tady furt +3,6.. k ledovému dni daleko, daleko..

# 31.12.2020, 15:48

Lidi nevíte někdo v kolik a kolikrát denně se aktualizuje GFS?

122
# 31.12.2020, 15:48

palma
To je totiž zajímavá otázka, ty globálně +2 stupně. Já jsem o tom přemýšlel spíš tak z pohledu statistiky a jsou vlastně 4 možnosti, jak mít oteplování o +2. A) Buď porostou maxima a minima zůstanou, B) maxima zůstanou, ale stoupne minimální teplota nebo C) Bude pořád stejně, jen několik dní za měsíc bude velký nárůst v maximech i minimech (to je typické pro USA, střídání teplých a ledových dnů).
D) mírně roste min i max. Když mrknu na naše statistiky, vypadá to spíš na případ B.

Jinak i u nás na sluneční straně jaro i ve stínu za zídkou, ale na půlnoční straně drží jinovatka. Oficiální měření z ČHMÚ +3 stupně.

414
# 31.12.2020, 15:49

deštník
Tak GFS tam Morave v nekterych vystupech neco dava..a u vas v Brne staci na kalamitu par cm;-)
Furt se ty predikce meni..
Je to napinavy:D

50
# 31.12.2020, 15:56

kuba
Ty indexy mě taky štvou... takový megapoklesy a zatím se to zásadně neprojevuje, tedy chybí mrazivější vzduch...

Tady je ale třeba říct, že je 31.12., úvod ledna žádný teplo nebude, stačí když dorazí mrazy kolem 15.1. a leden v poho může skončit jako teplotně podprůměrný měsíc, se sněhem se situace bude postupně taky zlepšovat.
A únor? Ten by taky mohl být mrazivý a zimní, já v to věřím, nakonec se ten pokes indexů výrazněji projeví, jen to chce čas... zbylé 2/3 zimy myslím budou nejlepší za posledních 10 let, myšleno leden+únor, můj odhad... nejlepší buď jako nejmrazivější nebo nejbohatší na sníh v některých (spíše nižších) polohách nebo obojí dohromady...

179
# 31.12.2020, 16:08

Tak aladin dává sněžení pro západ a severozápad už v noci a ráno, v predpovedi o tom taky píšou, nejspíš by sem mělo dorazit to pásmo srážek co je teď na hranicich Německa a Francie ale asi značně oslabený, tak uvidíme :cool:

244
# 31.12.2020, 16:15

Tak do trochu zimní atmosféry jsme si vyšli u nás na Křemešník :) Od cca 700m.n.m. se pořád drží 2-3cm sněhu, tak je fajn, že kousek za barákem si člověk aspoň za tím sněhem dojde.:):snih:

407
# 31.12.2020, 16:15

aura33
No, pokud mluvíme o indexech je načase si přiznat... po polovině ledna se zřejmě dostanou do kladných hodnot..čili, jaký pak budou mít vliv? samozřejmě bude nějaká setrvačnost.. asi tak týden..a pak? Takže už nezbude, než upírat zrak na případný vliv vortexu, a to je tedy dost smutná zimní realita... navíc mně to tu píše až někam do 10.1, teploty v noci do -5 a přes den do +5.. takže co zbude ze zimy? 14 dní?.. ale což, třeba vyjde zimavo..:!!:

50
# 31.12.2020, 16:44

palma
S Vámi se nechci moc bavit, protože mi vždy oponujete. Indexy do kladu jen tak nevystoupí, to je nějaká předpověď, která tam je teď na více jak 7 dní a předtím tam nebyla a i kdyby se přiblížily 0, tak šance na mrazy bude zhruba 50-70%. Takže si klidně dál věřte na teplou zimu a teplý únor, mě je to jedno...

53
# 31.12.2020, 16:47

Tak jsem se vrátil z bizarního výletu, teplota je už pod nulou a je kosa jak blázen... Lidi Sibiř normálně.

No naštěstí nic nedokáže zahřát více jak počítač a jídlo kolem.. Jdu se mrknout na modely.
A neřešte ty indexy, dneska je teprve silvestr...

171
# 31.12.2020, 16:51

no takže Icon hází od pondělního večera až do středy sněžení v celých Čechách kromě JV Moravy kde bude nad nulou...
má to tam již 3 výstup za sebou
4-10cm plošně

53
# 31.12.2020, 16:55

Modely jsou celkem v poho, sníh tady nebude, ale bude teplo... Nevadí, sníh už nechci, takže pro mě štěstí, jelikož kdyby napadl, tak by roztál, to mě vadí.

Jinak zítra to sněžení z inverze bude klasicky ledovka, takže bude 15x ledovka za tuto zimu

179
# 31.12.2020, 17:21

Tak GFS už neukazuje vubec nic až do příštího pátku ale ICon je teď pěknej na úterý dává plošně 5-10cm po celý ČR tak to bude zajímavý komu to vyjde :D

407
# 31.12.2020, 17:22

aura33
Dobrá budu vám pochlebovat. lísat se, říkat, že máte pravdu, a pak se se mnou budete bavit..:D. Ale jo mějte si to za jistou věc, tu zimu..Budiž Vám přáno.

# 31.12.2020, 17:24

Snehu napadne prachbidne aji v Cechach. Bude z toho kulový jako vždy.

11
# 31.12.2020, 17:30

Dokuď budou přes den teploty nad 0, tak si modely mohou ukazovat co chtějí, třeba i 100 mm, stejně akorát bude pršet, nebo padat déšť se sněhem. Např. v neděli má být až 5°C a mrholit, právé zimy už jsou minulostí.

50
# 31.12.2020, 17:34

palma
Já nemám problém se s Vámi bavit, jenže Vy jste jako můj stín. Já napíši ANO a vy hned NE, tohle dělal tom-791, kterého asi nepamatujete a byl to pěkný opruz, pořád všechny ve všem opravoval a říkal, že někdo v něčem nemá pravdu.
Co je tak špatného na tom, když věřím v pořádnou zimu, která v nížinách dlouho už nebyla a mám k tomu i důvod? (předpověď modelů, výhled, indexy)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.