Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Výrazná změna charakteru počasí: vítr, ochlazení a sněžení v 2/2 listopadu 2020

# 21.11.2020, 08:45

Tak tady dnes k ránu -4,5 °C, tolik jsem tedy ani nečekal, ještě o půlnoci bylo zataženo, vše je venku nádherně namrzlé:), snad už to konečně sundá zbylé listí na stromech, kdo to má furt hrabat.

96
# 21.11.2020, 08:56

Nádherné prosluněné ráno při -5°

F4
Zajímavě vypadá pohled směrem na Klášterec. Nízká oblačnost jako by od západu přetéká přes Doupov do údolí Ohře.

69
# 21.11.2020, 08:58

Tutugon
Pěkná zimní atmosfera 🙂 Nám se tu většina větších přeháněk vyhnula tak alespoň ranních -7 připomnělo že zima se blíží 😉

F4
Avatar
109
# 21.11.2020, 09:26

ROFA
Jo, to jsem si po probuzení říkal také. Za hodinku je to zcela pryč a už to zase smaží o sto šest. Vysoká oblačnost z Německa spíše řídne, takže sem tam cirrus tu intenzitu nijak nesníží. Celkově vzato nás čeká další na hovno víkend, letos už asi třicátý.

paja n
Jo ale zatímco celá republika začala "promrzat" už od večera, tady jsme se dostali pod 0 až přesně o půlnoci. O to míň měla teplota šanci klesnout (je rozdíl, jestli pod 0 jdeme v osm večer nebo o půlnoci, ty 4 hodiny do dalšího poklesu prostě chybí).

Frantis95
Přesně tak, letos to listí padá neuvěřitelně dlouho. Pořád nejsou všechny stromy opadané.

142
# 21.11.2020, 09:38

jižní Morava hlásí krásné, se sluníčkem a slabě mrazivější ráno. Vypadá to na další krásný den.

F4
letos totiž těch listů do podzimu zbylo na stromech mnohem více, než jiné roky - hádejte, čím to může být :)

73
# 21.11.2020, 09:39

U nás byly -3°C.

Listí u nás ve velkém padalo ve dvou dnech. Poprvé cca měsíc zpět a podruhé před pár dny. Ale tohle jsem nikdy víc nezkoumal, takže nevím, jestli je to běžná situace nebo ne.

107
# 21.11.2020, 09:40

Brno Tuřany až do 4 ráno jen kolem nuly, ale pak rychlý sešup až na -3. Podle grafu to vypadá, že nejchladněji bylo kolem osmé. A slunce pálí jen:slunce::cool:

268
# 21.11.2020, 09:49

Frantis95
Listí bych užil hned, spotřeboval bych ho metráky, tady bude mrznout asi celé dopoledne, protože samozřejmě přilezla mlha, tady je krásně vidět, že ani včerejší večerní předpověď slunečního svitu od meteorologů ČHMÚ (mělo tady být úplně jasno) sedět nebude a tady vedle v tématu bude někdo pitvat pomale půl zeměkoule, tomu se musím tak trochu usmívat.

238
# 21.11.2020, 10:35

Tak jsem se vrátil z procházky. Aktuálně se teplota pořád drží na -2°C a nestoupá. Je pod mrakem, okolní kopce v mlze. Při troše štěstí nám ledový den nakonec vydrží. Sněhu 3-4cm, což mi připomíná, že ta původní anketa při zakládání tématu mi docela vyšla.

13
# 21.11.2020, 10:38

igor127
No, s tim listim, dostatkem vlahy a skvelou vitalitou stromu na prelomu leta, podzimu to v Poohří urcite nebude..;-)

2558
# 21.11.2020, 10:40

Prady
Pravda sníh by mohl vydržet stále nízká oblačnost a slunce nemá šanci:):snih:

53
# 21.11.2020, 10:44

Ráno v Brně diky mrznoucí mlze ze které dokonce cosi padalo se utvořila namraza jak blázen. MHD zkolabovala takže cestování tramvajemi nebo trolejbusy bylo zazitkove. Namraza se ještě ve stínu drží a tak některé linky stále mají problémy.

Jo a samozřejmě tady svítí slunce od svítání plnou silou, ale nevadí, jen ať svítí.

Jo a koukám, že GEM, ICON a Ecák stále drží inverzi a nějaké srážky z ní tady na JM, tak to musím vyjít, jelikož ty srážky ty nečistoty stáhnou dolů.

F4
Avatar
109
# 21.11.2020, 11:17

walden igor127
Přesně tak igore, jestli jste narážel na to, co psal walden. Spíše bych to přisuzoval nadprůměrným teplotám v září a říjnu. Listopad zatím teplotně lehce nadnormální, což možná do konce měsíce nezůstane (jen lehce), když vidím výhled. Listí by opadalo dříve, kdyby také aspoň ráno občas mrzlo a ne že na začátku měsíce byly ranní teploty nad 10°C.

142
# 21.11.2020, 11:26

waldenF4
Nadprůměrné teploty a výrazně tropičtější léto u Vás bylo např. loni v tom Poohří, a stromy byly v daleko horší kondici... :) Krajina letos vypadala naprosto odlišně od minulých let v každém koutě ČR...Ale to bychom mohli dlouze diskutovat, čím to je, což je zbytečné - rozhodně letošní rok není podobný těm minulým...

238
# 21.11.2020, 11:35

Tak už jen -1°C ...možná odpoledne chvilku dostane slunko šanci, ale sníh určitě vydrží do neděle. Zatím neopadává ani ze stromů, země zůstává promrzlá.

380
# 21.11.2020, 11:36

igor127
Takže, když to shrnu, víme jak bylo, že odlišně od některých minulých roků, jak bude, můžeme hádat a předpokládat, takže jsme na tom stejně jako v minulých letech, víme to samé..:cool:

13
# 21.11.2020, 11:37

igor127
F4
Vodou, vlahou v krajine, samozrejme..tedy letosnimi srazkami..a malym poctem vln veder..spise zadnym..
V srpnu, zari tu bylo vsechno bujne a brcalove zelene, tedy i na vetsine mist v CR..
A teply a vlahy podzim temer bez mraziku..
Ale to neni pripad Poohri..
Tam bylo vse zlute a vyprahle..Srpen, zari jsem tam parkrat byl, Zatecko a tak.. Bylo to dost desny.

142
# 21.11.2020, 11:45

walden
i v tom Poohří byli srážky, žádný extrémní podprůměr...v porovnání s jinými místy v ČR tam bylo srážek méně...také jsem tam byl, takže nějaký obrázek mám...a pokud někdo píše, že tam je listí tak rujnující sucho tam nebylo, jako v jiných letech....

palma
Víme a dál?

96
# 21.11.2020, 11:45

F4
walden
My jsme zatím za listopad 3,2°C. Může za to teplé proudění ve vyšších hladinách a nízká inverzní oblačnost, která na rozdíl od jiných let měla hladinu většinou velmi nízko.

Prady
Tady to kolem 10:30 vzalo rychlý obrat. Zatáhlo se nízkou oblačností se stropem tak 800 m.n.m. Teplota už klesla na -2°C a dále klesá. Sníh přežil a ledový den bude zřejmě těsně uhájen.

2558
# 21.11.2020, 11:46

Prady
My jsme na 0 kape to jen ze střech slunce se ale bohužel začíná prosazovat právě nízkou oblačnost mám rád jen v těhle situacích kdy aspoň díky zatemněnému slunci sníh nezmizí:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.