Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2020/21?

53
# 25.11.2020, 18:00

kuba
No, však jsem vám dopoledne psal, že nic z toho nebude a že o tom nic nevíme, takže inverze zůstane. Pořád lepší než Atlantik, sucho a +12.

Pravda je, že je dost veliká šance, že se to změní, jelikož GFS a ECMWF nepočítají do předpovědí AO či NAO, ale verzi SC Uralu! Vše se tedy může změnit, ale osobně si myslím, že z toho nic nebude a zůstane inverze.
Sice bude Tutugon naštvaný, ale u něho za listopad sněžilo tolikrát jako u mě za celou minulou zimu a měl i větší úhrn, myslím si, že to pár dní ještě vydrží.

167
# 25.11.2020, 18:42

Aidamko
Zase bych nedělal závěry, jeden výstup je teplejší, ostatní byly studené takže ochlazení je pravděpodobnejsi ;-)

53
# 25.11.2020, 18:46

kuba
Však píšu, že se to může změnit, ale říkám, nejsem věštec, pokud bych byl, tak by to bylo fajn. Jednoho dne snad vynaleznu stroj na počasí a garantují vám, že by stále sněžilo, jelikož by bylo mojí snahou zbavit se CO2, ale jaksi to zatím není moc možné.

2656
# 25.11.2020, 18:51

kuba
Přesně tak závěry bych nedělal a pokud by to ochlazení nevyšlo tak si přeji aspoň atlantik než tu blbou inverzi ale snad vyjde když mi předpověď kterou mám staženou na ploše předpovídá po celý příští týden -1
Aidamko
Divím se že to už nevidíte optimisticky jako na začátku listopadu to jste tady něco říkal dokonce i s podobností roku 2005 a 2009 a najednou začínáte otáčet že nic nebude já se s vás picnu:D a tolikrát?! To snad nemyslíte vážně sněžilo jeden večer a za den to slezlo takže tak!

384
# 25.11.2020, 18:51

kuba
Je zima, proto to tak mění, to už bylo minulý rok, předminulý taky, Bavili jsme se tu o tom s Aidamkem, někdy až zuřivě:D, nicméně tak to modely dělají, my za to nemůžeme, takže nemá cenu se divit a vztekat, berte to z nadhledem as tím, že každý den vás čeká překvapení.. a to za to stojí..:), mají na to nějaký algoritmus pravděpodobnosti, podle toho jedou, a jak zde bylo řečeno, je otázkou, které faktory do toho započítávají..

53
# 25.11.2020, 18:55

Tutugon
Jo z fronty sněžilo 18.1. napadl 1cm a slezlo to do půlnoci a dvakrát sněžilo z inverze a během 4 hodin bylo po tom. Všechno.
Divím se že to už nevidíte optimisticky jako na začátku listopadu to jste tady něco říkal dokonce i s podobností roku 2005 a 2009 Když to člověk bere moc optimisticky a nemá zde ten reálný pohled, tak dokáže plácat nesmysly, já neříkám že nebude sněžit, ale že nebude tak výrazně sněžit, ale pár cm čekám. Je to pouze můj osobní názor, takže tak.

Tady raději počkám na sobotu a pak řeknu finální názor, je to lepší a dává to smysl. Nebudu tady sršit neověřeným optimismem...

jo a podobnosti tady s rokem 2005 a 2009 jsou, to neříkám, stále čekám dobrou zimu, ale na tuhle situaci, tedy sněžení od 3-5.12. jsem zatím skeptický.

167
# 25.11.2020, 19:05

Aidamko
Ale jestli půjdou indexy NAO a AO pořád do zaporu tak zima se sněhem přijde

53
# 25.11.2020, 19:09

kuba
To jo, ale pořád nejsou tyto indexy tak dobře nastudované abychom to tvrdili se 100% úspěšností. Může se jenom ochladit viz Únor 2012. Uvidíme jak to dopadne, neříkám, že bude teplo, ale nejsme schopni určit s jakou silou a intenzitou příjde ochlazení.

238
# 25.11.2020, 19:12

Poslední GEM vypadá docela sympaticky. Sníh od víkendu postupně po celé Čr. To by bylo fér pro všechny.:snih:

384
# 25.11.2020, 19:13

kuba
Pořád tlačíte na pilu,a ta začne pilovat až za osm dní..;-) nebo tak nějak, jako, srážky na osm dní dopředu, to potvrdí málo kdo. a zimu v té předpovědní bramboračce....zrovna přede dvěma dny jsem četl u těch dlouhodobých prognostiků, lkaní nad tím, jak modely přestávají platit, jak je méně dat... jak je to nějak jinak.. tak si hoďte korunou, a co padne, tomu věřte! Počkejte do této neděle, a koukneme se pak jak bude za další 4 dny..:cool:

p.s. taky se koukněte, je to docela legrace, jeden model se odkloní od zimy, a šup, už je nějaký divný, jiný ukáže zimu a šup, už je to ten pravý, druhý den otočí, nevadí, máme další model, ještě, že jich je tolik!:D, a když nám to nesedí, tak máme ještě NAO,AO,QBO.. holt tu zimu chce docela dost lidí no..

# 25.11.2020, 19:19

Myslim si, že k novému výstupu netřeba komentáře XD

238
# 25.11.2020, 19:22

Adamsedlak
K novému výstupu čeho? Jakého modelu? Já jen, že jich je několik a některý se trochu rozcházej.

384
# 25.11.2020, 19:25

Prady
Tipnul bych GSF, když jsem na to teď kouknul.. nu inverze a odpoledne se uvidí... den za dnem, ráno se to upraví a zítra večer zase, furt tu o tom píšeme, GSF nechť zemře, ať žije jiný model!:cool: a pak třeba zase GSF..:D, jako ve volbách, pánové a dámy..!

182
# 25.11.2020, 23:31

Prady

Ten poprašek? :D To bude zase jistě bída ....

# 29.11.2020, 13:17

Indexy NAO AO, jsou pořád v záporu, tak třeba to oteplení nepřijde.

384
# 29.11.2020, 13:37

Jan Diatka
Přijde, to že jsou v záporu neznamená, že nemůže vůbec přijít teplá fronta..

53
# 29.11.2020, 13:43

palma
To je pravda, pak ale většinou příjde prudké ochlazení, jelikož ty indexy mají odezvu tak kolem 4-5 dní.

384
# 29.11.2020, 14:05

Aidamko
Tak to by mělo, uvidíme někde okolo 15.12, myslím.. jo, a tady hoši z GavsWeather dávají další zimní aktuální předpověď.. a kupodivu tam dost hovoří i o probouzejícím se slunci.. protože se probouzí více jak 2x rychleji, než se čekalo.. ale asi nic neovlivní... že..
https://www.youtube.com/watch?v=aZX_cL_Vcxg&fe...
Ale rozbor docela fajn..:)

74
# 02.12.2020, 16:41

Tak dnes jsme měli nejchladnější den roku 2020 a to -5,3 stupně. A taky jsme letos zaznamenali první ledový den roku 2020 . Tato zima už je lepší než ta předešlá . To totiž klesla teplota nejniž na -4,5 stupně a nezaznamenal jsem žádný ledový den.

238
# 02.12.2020, 16:47

U nás jsme pro změnu zaznamenali nejnižší denní maximum této "zimy". Nejvyšší teplota byla pouze -3,5°C , nyní máme opět -5°C a klesáme. Zem dokonale promrzlá a čeká na zítřejší sníh. Aspoň z toho nebude břečka, ale hezky prašan, což je rozdíl oproti minulé zimě, kdy sněžilo výhradě za teplot kolem 0°C

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.