Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Přijde ještě do jara nějaká zimní epizodka?

386
# 13.02.2020, 17:37

Kokos342
Uvidíme, teď aktuálně nám tu hází radar odrazy a prd prd nic nepadá..no na víkend a pondělí jsem zvědavej na teploty..

496
# 13.02.2020, 17:40

Ursus, Na.Guru - Pánové, chválit se tady, že jezdíte stále na letních gumách? Cože?! Buď neznáte základní věci a nebo jste úplně blbí (sorry, že to říkám na plnou pusu). A pochybuji, že by u Vás za celou zimu nebylo kolem nuly, resp. pod nulou. Argumentace nadmořskou výškou je také mimo mísu.

K tématu vlákna - pokud zůstane aktuální situace a výhled stejný, tak žádná zimní epizoda nepřijde. Vortex také zatím nijak nehrozí (a asi ani nebude). Jedině nám někdy v březnu na 1-2 dny trošku pocukruje, bude -4 ráno a pak game over se zimou.

69
# 13.02.2020, 19:34

Zimní epizoda určitě nějaká přijde, ale asi nic plošného do všech poloh. Hory, vyšší polohy a možná i střední si ještě něco užijí, ale nevěřím na moc dlouhé trvání a nějaké přívaly sněhu. Důležité je, aby chodily srážky a nebylo sucho. Ale pořád je ještě relativně dost času tak uvidíme ;-)

# 13.02.2020, 19:54

Petr75
Ale prdlajs bídný, rok dva zpět nasněžilo v lednu 2-3 do měsíce 15-20cm, ve 2017 nám ve výšce 300m leželo 30cm sněhu a na kopečku Resslu ve 410m až 40cm, sníh vydržel alespoň týden nebo 10dní, bobovat se dalo každou zimu, letos je to extrém

# 13.02.2020, 20:10

Nadmořská výška moc nehraje roli na pneu, když tu máme inverze :D:D:D
Když chci být aspoň normální deb...tak aspoň jezdím celý rok na zimních. :D

32
# 13.02.2020, 20:43

Pár ledových inverzních dní tu bylo, ale vždycky bylo zrovna sucho. Jinak měl jsem je připravený, že kdyžtak hned přezuju, ale jak říkám nebylo to potřeba. To, že letní "selhávají" pod nějakých 7°C je mýtus, zrovna jsem o tom někde četl článek. Fungujou dobře nehledě na teplotu. Naopak zimní jsou průšvihové, že mají výrazně delší brzdnou dráhu.

273
# 14.02.2020, 00:32

10.02.2020 a 11.02.2020 ze vsech stanic SYNOP z cele Evropy bylo jednoznacne nejchladneji v Turecku, a to az pod -30 a navic Arkticke dny. Dale extremni minima byla na kavkaze (Gruzie, Armenie). Naopak v Norsku, Svedsku, Finsku bylo dost teplo, zadne Arkticke dny ve Skandinavii, jen na Spicberkach. I ledovych a mrazovych dni bylo ponekud malo.

Soupis extremu 10.02.2020 v Evrope:
https://meteoforum.e-pocasi.cz/extremni-pocasi/ano...

Soupis extremu 11.02.2020 v Evrope:
https://meteoforum.e-pocasi.cz/extremni-pocasi/ano...

# 14.02.2020, 00:46

No koukám na radar srážek a už tu mělo tak 4 hodiny pršet jdu ven a je suchá tráva.Ani kapka co to maj za počítače ty meteorologové? Je fakt že mají nějaké nové už asi 5 až 10 let že to je přesnější;-) Od té doby co vydaj výstrahu je to katastrofa.

272
# 14.02.2020, 08:32

Na.Guru
Ano já jsem jezdil na letních v zimě a je to opravdu to nejlepší co můžete vymyslet, ale opravdu musíte jezdit jen když je suchá holá silnice, což u mě celkem nebyl problém dodržet (sil.1.třídy).

Turci opravdu na ty jejich horké hlavy to ochlazení potřebují, nejlépe celoročně.

15
# 14.02.2020, 10:55

Andy206, logitech,
Na moje ježdění a podmínky to úplně stačí. Když se podívám okolo, tak stejně je na tom u nás aspoň čtvrtina dalších řidičů. Jinak zimní mám, počasí sleduji a muset jet, když nejsou podmínky, nebo na hory, nebo bydlet ve ValMezu, tak přezuji. Amen.

Na služebním jsou zimní. Letošní zimu je jediný rozdíl mezi zimní a letní gumou - při použití v našich podmínkách - jen a právě, v tom názvu.

Prostě tady v našich a mých konkrétních podmínkách, tuto konkrétní zimu, to tak je. Příští rok, nebo taky už za čtrnáct dní, to může být jinak a bude třeba se tomu přizpůsobit - furt ve střehu.

PS: A ani můj felčar přes auta nemá přezuto.

F4
Avatar
109
# 14.02.2020, 20:27

Tak teplota už měla padat k 1°C a stále je 5, mráz už opravdu nepřijde. Pořád zmiňují místy nízkou oblačnost, ale už teď je jasné, že zítra bude max. na Vysočině a jinde bude opět pražit slunce. No a v neděli to zakončíme vedrem odpoledne a horkým červnovým ránem v pondělí s dávkou vichru. Fronta bude tentokrát skoro beze srážek a teploty po ní se budou snižovat šnečím temepem.

40
# 14.02.2020, 22:46

Vypadá to že nás čeká minimálně týden poněkud nudného počasí..
No a co je jinak v letošním brzkém jaru nového?
V západních Čechách už si čápi opravují hnízda.. Dnes jsem viděl na vlastní oči :D:!!:

2673
# 24.02.2020, 09:15

Možná ještě přeci něco přijde teď jsem se podíval na Ecák a nějaký úlet pro nás maluje v příštích deseti dnech až 60 cm sněhu:D:!!: nevěřím tomu a co vy já si myslím že spadne do 10 cm:snih:;-) https://www.windy.com/cs/-Nov%C3%BD-sn%C3%ADh-snow...

386
# 24.02.2020, 11:46

Tutugon
Ecák si rád maluje, asi má malířské nadání, nicméně, když se podívám na teploty na příštích 14 dní,,, nevím kde by ten sníh měl napadnout, jo, pravda, na horách a do těch 10cm..:D
Nota bene, na zimní epizodku už zbývá jen 5 dní..;-)

sněhu mraky...:-))

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.