Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Bude dostatek sněhu v 2/2 zimy 16.1. až 29.2.2020?

42
# 25.01.2020, 18:21

charlie
Že to nebyla nikdy hitparáda v Polabí? Podle mě tu dříve byly slušné zimy, co se týče sněhu nebo mrazů, když nebyl sníh, dalo se alespoň bruslit. Ten trend je čím dál horší, dříve přišla normální nebo pořádná zima jednou za 2-3 roky, teď už je to rarita a když už se mluví o hodně sněhu v ČR, tak kromě nížin.

# 25.01.2020, 18:29

Já jsem na tohle skeptický, počasí se mění pořád a pořád bude v USA mají teď pěkně zimy a tudíž v Evropě je teplo, jednou se to otočí a může to být už za rok nebo za 1000let, těžko říct takhle z hlavy. Ale říct, že to takhle bude pořád je jen polemizování.Na Green Landu to je obráceně, dříve tam bylo zeleno a teď je to zaledneny. Takže čekám, kdy bude zalednena i ČR.:D:D:D
Jinak jak to vypadá příští týden, ve středu by mohlo sněžit nad 300m, ne?

42
# 25.01.2020, 18:36

logitech
Chápu tenhle názor, ale v každým koutě světa je trend úplně jiný, USA a Kanada zažívá čím dál více rekordních mrazů, sněhových bouří apod. ale tady v ČR je to úplně naopak a tenhle trend spíše zesiluje a nic nenasvědčuje tomu, že by měl přijít obrat.

96
# 25.01.2020, 20:00

Petr75
Aktuálně ke sněhové pokrývce a srážkám v Krušných horách. Na jižních odlesněných svazích sníh téměř "vyžraný" sluncem i v 850 m.n.m. Tedy ta nejhoší možnost, kdy se i to málo srážek prakticky odpařilo. Severní svahy a lesní úseky většinou s netknutým prašanem.

F4
Nevím co se děje v Klášterci, ale Chomutov, Jirkov i Žatec, kde jsem odpoledne byl bez slunečního paprsku.

268
# 25.01.2020, 21:12

aura333
Na to nemusíte být v Polabí, i u mě na Vysočině ve středních polohách už dlouho nepamatuju souvislých přes 10cm, loni bylo do 7cm, letos do 3cm, pár km vejš je to ale jinak, holt je tady za kopcem už Znojmo, aktuálně mlha jako mlíko a husté mrznoucí mrholení při -2, raději nevycházet.
Jinak ke koronaviru, mráz ho nezničí, stejně jako normální chřipku, spíše jde o vlhkost vzduchu, ale hlavně o obranyschopnost organismu a opět prevenci.

# 25.01.2020, 21:21

Yurri
U nás tak hustě mrholí:D
Všude nám dávají sníh a místo toho je ledovka:( fakt super! MHD kolabovala už včera a teď už je silnice jak zrcadlo.

31
# 25.01.2020, 21:40

Pánove, k těm zimám v Polabím. Můj děda, ročník 34, bydlel jako dítě v Panenských Břežanech (kousek nad Prahou) a pamatuje, že jako dítě byl některé roky rybník zamrzlý od listopadu do března permanentně. Jindy maximálně sem tam roztál.

# 25.01.2020, 22:15

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na jižní Moravě při mrznoucím mrholení možnost
tvorby slabé ledovky.
No tak včera byla taky "slabší" ledovka a lidi padali i v centru města.
No uvidíme, ale stále mrholí a namrzá to.
Jinak včera v Brně bylo nejméně slunečního svitu ze všech stanic ČHMÚ

Sluneční záření dne 24.1.2020
380
# 25.01.2020, 23:27

Tak jsem zvědav, zda dáme další ledový den, ze včerejška jsme dali letos pátý, a teď ještě koukám, že nám teplota nějak už dvě hodiny stoupá, už o jeden stupeň, aktuálně je -0,5..

12
# 26.01.2020, 01:32

Konečně jsem si vygooglil, co je ledový den :D tak to tu máme asi už delší dobu, minimálně, co tu leží sníh. Jen jsem nevěděl, že lidé z nejnižších poloh po nich tak touží :D

31
# 26.01.2020, 09:06

Rezna85
Lidé z nižších poloh touží po tom nemít takový sucha, jaký se objevujou posledních pár let. Přejí si nezažívat v létě dohromady několik týdnů s teplotami nad 30°C a tudíž je potřeba, aby i v zimě nebylo 5 - 10°C. Navíc chtějí zažívat alespoň občas sníh nebo bruslení na rybníce a k tomu jsou mínusové teploty třeba. A za mě osobně, vzhledem k pozemkům a zvířectvu je mnohem příjemnější, pokud je půda namrzlá, než to neskutečný bahno.

42
# 26.01.2020, 09:11

Rezna85
Tak touží asi jak kdo, ale ledový den je základ zimy, bez ledového dne se sníh moc nedrží a taje, zvláště ve větších městech při slunci, pokud vůbec nějaký sníh napadne. Nedivte se, že jsou lidi naštvaný, když je taková zima jako letos. Myslím, že je spousta lidí, co by chtěli vidět sníh i dole v nížinách. Neznám statistiky, ale dříve v nížinách bylo ledových dnů průměrně asi 10-30, teď už je klidně možné že není ani 1 za celou zimu, nebo jich je méně než 10.

Ve výsledku pak lidé z nížin a větších měst, co mají rádi zimu jezdí čím dál častěji na hory (nejen kvůli zimním sportům) nebo se tam stěhují a některé hory jsou pak čím dál více přeplněné, např. Krkonoše.

Na.Guru
Je to tak no, v nížinách jsou letní vedra pro spoustu lidí čím dál více nesnesitelná. Klimatická změna ve výsledku způsobí "migraci" lidí, kvůli tomu, že v některých oblastech bude klima nesnesitelné.

# 26.01.2020, 09:15

Brno má ledovou kalamitu:(:!!::!!:
Venku je samý led a navíc mrholí při -1C

42
# 26.01.2020, 09:19

Sněžník
Tak to je hustý už docela, Brno a okolí má mrholení při minusové teplotě téměř každý den, viděl sem ty záběry jak v centru Brna lidé chodili (padali) na ledě.

96
# 26.01.2020, 09:23

Na.Guru
Vyšší polohy nejsou zárukou dostatečných srážek, což je právě případ celého severozápadu. Velmi nízká zásoba sněhu bude mít za následek nízký stav vodních toků i hladin přehrad při jarním tání.

Jinak dnes se hladina inverze zvedla. Od rána jakoby ve vlnách střídavě zaplavuje spodní část obce.

F4
Navíc se zatahuje středně vysokou oblačností a slunce se na obloze jeví jen jako matná skvrna, která se přes středně vysokou oblačnost už nezahřeje. Dnes máte stoprocentní jistotu, že to k Vám slunce neprostřelí. :)

# 26.01.2020, 09:40

aura333
No, kdyby aspoň sněžilo, ale zrovna ten zákon schválnosti musí fungovat:D
No v centru je to posolené, ale tady na kopci se s tím nikdo nepáře.
No a teď se tady objevila mlha jak blázen

2558
# 26.01.2020, 09:55

U nás už se nízká oblačnost rozpustila, očekávám že už se dnes vracet nebude;-) a teplota letí nahoru už bude za chvíli 0 podle Aladina má být dnes 2 až 3 nad nulou:)

F4
Avatar
109
# 26.01.2020, 09:59

ROFA
Slunce by nevadilo, kdyby byla aspoň trocha sněhu a byl celodenní mráz, pak je to pohádka. Myslím, že se v této sezóně něčeho takového už nedočkáme. Klínovec skoro bez sněhu, srážkové úhrny mizerné jak v nížinách, tak na horách a pořád dokola samá TV. Nejhorší leden, co pamatuji. Snad bude příští týden trochu proměnlivěji s alespoň trochou srážek.
Rezna85
Je to stejné, jako když by na konci července ještě nebyl není žádný tropický nebo dokonce letní den, tak hned všichni nadávají, jak je léto naprd, že se nedá koupat a je to hrozná tragédie. Chce to trochu soudnosti. Vy jste na Vysočině, takže je to naprosto o něčem jiném.

2558
# 26.01.2020, 10:06

F4
No je to hrozné minulý rok to bylo přesně naopak samá TN hlavně v první polovině ledna;-) tento leden až na pár studených front nic nebylo:!!: snad únor přinese hodně srážek rýsuje se tam i sníh tak uvidíme;-):snih::prsi:

# 26.01.2020, 10:08

Tutugon
No u nás z toho bude ta debilní ledovka:(:!!: proč to existuje!
No teď dost silně mrholí a nedá se ani chodit

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.