Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Bude dostatek sněhu v 2/2 zimy 16.1. až 29.2.2020?

148
# 17.01.2020, 06:11

logitech
snažím se být pozitivní ..,.:!!::!!:

64
# 17.01.2020, 06:35

Dnes u nás 0.. ve městě mlha.. nad zlínem krásně jasno.. jinak to vypadá,že ze soboty na neděli spadne možna tak 1mm a v neděli bude padat sníh s deštěm...ale necháme se překvapit co nakonec bude... jestli vůbec něco

386
# 17.01.2020, 06:37

Kokos342
To je jednoduchý, já jsem sem zavítal poprvé před rokem, a když jsem napsal něco, co nebylo v souladu ze zkušenostmi a tím, jak prostě počasí a weby o počasí a předpovědní weby fungují, byl jsem upozorněn, že to je jinak, pokud jsem se nepoučil, byl jsem poslán za DAWEm...A časem sem zjistil, že tu ti ostatní mají ve své podstatě pravdu... a buďte klidně dál pozitivní, .. to vám nikdo nevyčítá.:!!:

148
# 17.01.2020, 06:50

U nás -2 zatím uvidíme jak bude odpoledne čekám tak 4-5

# 17.01.2020, 06:54

Kokos342

Kdyby nebyla inverze, tak je u vás +10 a u nás +11 :D už byste asi říkal něco jinyho :D
Stejně je úplně jedno když není sníh jestli je -2 nebo 5 k ničemu jsou obě hodnoty.

386
# 17.01.2020, 07:38

Takže, se sněhem, který by se tu udržel, nepočítám, pokud přijde nějaké skupenství vody z mraků, budu velmi rád, co se týká teplot, čekám asi to, co uvádí zdejší předpověď...:(
Jinak po ránu tu je -2, a všechny co se pohybují po Kladensku varuji, je tu slušná námraza, klouže to jak prase!:cool:

148
# 17.01.2020, 07:41

Uvidíme teploty teď moc netrefil:D

386
# 17.01.2020, 08:33

Tak jsem si zkopíroval měsíční zhodnocení podle krajů za prosinec...
Hezké rozdíly, je z toho vidět, že jsme ve středních čechách vystřídali prosušeného DAWEHo, a ten, pro změnu, potřeboval pláštěnku..:D. Docela slušné rozdíly na poměrně malém území, naší České, Moravské a Slezské kotlinky... abych na někoho nezapomněl...;-)

Prosinec zhodnocení ČHMÚ
# 17.01.2020, 08:38

palma
Bohužel zase GFS úplně mimo pro naše území, sucho je tu nejhorší z ČR, zase jsme na tom nejhůř, v Čechách zas srážky, ty se mají :( achjo

S pozdravem Dawe

16
# 17.01.2020, 08:46

Výpar žádný a sucho se prohlubuje... kdeže to žijeme? Mars, Jupiter? Aha Země... to bych ani neřekl a to počkejte na jaro. To nebudou žádné srážky celé měsíce. Moc se těším. Kde zůstalo na Zemi ještě počasí normální? Rád se tam odstěhuju.

386
# 17.01.2020, 08:51

PatrikMO
Jo, přesně, díky za pozdrav, ať vám prší jako z konve! A nebo sněží, jako z peřiny..:)

386
# 17.01.2020, 09:02

PatrikMO
Ještě mne tak napadá, jestli je tam na Mostecku a obecně v Krušnohoří nějak znát, jak se tam z těch důlních jam stávají jezera, má to nějaký kladný místní vliv na místní klima, vlhkost , teplota..?.Koukal jsem totiž teď na intersucho a je tam vidět v animaci "trvale zamokřené oblasti a vodní plochy" jak se to tam vodou zrovna "černá"...:)

73
# 17.01.2020, 09:27

Krásná mlha a -3°C, trochu se bojím, že na tu zmrzlou zem v neděli naprší a budeme bruslit. :!!:

493
# 17.01.2020, 09:28

Střední Morava by na tom nemusela být úplně špatně. Protivanovsko, Drahansko 600 - 700 m odhaduju 5 cm, ale na běžky to pořád asi nebude. Letos je to opravdu velká bída "zatím". Jen aby se to udrželo a postupně připadávalo...:snih:

238
# 17.01.2020, 09:54

palma
No super, že Vysočina nejchladnější v průměru, ale co z toho když většina srážek byla v dešti :D

jinak dneska ráno u nás pořádná klouzačka...silná jinovatka, která se ujezdila na jedno velký náledí

42
# 17.01.2020, 10:11

GFS přepnul ve výhledu na 7-14 dní ze silného sněžení na horách zase do tepla pod vlivem tlakové výše, tak to už je moc... i Aladin to dost zkrouhnul. Míst, kde spadne 10cm nebo více bude velmi málo a asi to budou jen vrcholky Beskyd. Takže letošní tragédie pokračuje a veškeré nadějné výhledy jsou vždy eliminovány.

386
# 17.01.2020, 10:11

Prady
No, aspoň máte taky nějaké Nej.. :D,jinak tady po ránu, jak jsem už psal, parádní klouzačka, a vypadalo to na deku na celý den, nicméně teď, úderem 10.00 (říká se , desátá rozhodne..), se protrhává a začíná do toho prát slunce a hnedle je teplota na nule..taje to kape to.

148
# 17.01.2020, 10:11

Prady
U nás též na pár cestách to pěkně klouzalo ale teď to leze nahoru:D

# 17.01.2020, 10:29

palma
Lonský rok byl srážkově nadprůměrný, řekl bych že umělé vodní plochy jako Mostecké jezero a Matylda tvoří spíše mlhy většinou, vlhkost je tu často poměrně vysoká, určitě to klima zlepšilo k lepšímu, už to není ta klasická měsíční krajina, v plánu je zatopení lomu Vrbenský a ČSA, tím mají vzniknout obrovské vodní plochy (od Mostu k Jirkovu přímo pod Krušnými horami a zámkem Jezeří) a další od jihovýhodního okraje Mostu k Chomutovu, to je ale záležitost cca 50 - 60 let, záleží také na prolomení těžebních limitů, já se toho těžko dožiju, což mě celkem mrzí, rád bych to pak porovnal, ale zřejmě to povede k razatní změně krajiny, taky se uvažovalo o propojení jezerní soustavy a zavedení lodní dopravy (to je samozřejmě ve hvězdách) takže by to bylo trochu jak ve Finsku tady, ale k tomu aby se tvořil sněhový efekt vodních ploch je to pořád málo :D což mě trochu mrzí, možná by tu potom za zimu spadl i během dvou dní metr sněhu jako např. v Erie či Buffalu

386
# 17.01.2020, 10:39

PatrikMO
Tak to je z mého pohledu docela dobrá zpráva, myslím, že by to v budoucnu mohlo i oživit tamní region, ve smyslu přistěhování lidí ( konečně jiné mentality než je ta sorta, která se tam stěhovala v posledních desetiletích, či byla sestěhována), protože takové bydlení někde u jezera, je docela lákavá vidina, to bych i bral..uvidím, co tam bude, až pudu do důchodu, pokud se ho dožiju...:D
Mapka dobrá, jen, to v těch kroužcích, to jsou vrstevnice ohledně těch těžních jam? Docela hloubka to bude..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.