Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další ochlazení, hlavně v Čechách větrno a přeháňky, na horách sněhové

Diskuse o počasí Nástup zimního počasí od 2.12.2019?

10
# 04.12.2019, 16:31

Chvilku jsem tomu nástupu zimního počasí ve výhledech věřil, teď už je ovšem jasné, že bude akorát foukat a sníh napadne jen na hřebenech hor. Po chladných pár dnech v příštím týdnu se tak musíme připravit na další tři týdny jižního proudění. Vycházím z toho, že prosinec bude, jak jinak, teplotně opět nadnormální.

96
# 04.12.2019, 17:22

palma
Kdyby bylo slunce jak v dubnu tak už máme asi po sněhu. ;-)
Ale díky za takové počasí. Dost hřeje na to abychom mohli vypnout topení. :)
Energeticky je tato situace velmi zajímavá. Sníh zateplil okolí domu takže zemina pod základovou deskou tak rychle nechladne. Sluneční paprsky se od sněhu odráží a celkově zvyšují solární zisky.

Yurri
Tady netaje ani na jižních svazích kolem 760 m.n.m. Naopak sníh konečně pořádně přemrznul a začíná tvořit větší krystalky.

Vokr
Sníh zde leží v souvislé vrstvě už od soboty. Kdyby vydržel do Vánoc tak byl i na zdejší podmínky extrém v posledních letech. Ještě se ale uvidí.

Na fotografii je pastvina v 780 m.n.m těsně po západu slunce.

384
# 04.12.2019, 17:46

ROFA
Tak jasně, to byla nadsázka, letošní duben bych si teď asi fakt nepřál:D, ale vyhřálo to třeba naší halu moc pěkně, topná sezona taky vypadá moc pěkně, po celkové minuloroční spotřebě plynu, teď před dvěma dny přišla složenka, a vrací se nám zase něco za plyn , fakt už snad hřeju jen teplou vodu, vytápění se zapíná tak dvakrát za týden, když už je venku fakt zima, a to že na chvíli někdy po ránu..Ještě jsem teď zjistil, že děcka hnula s těsněním na dveřích do zahrady, tak to budu dávat do kupy..ale proti minulému našemu bydlení, je tohle nebe a dudy..:), Jo a jak jsem seříznul banány na zahradě, tak v tomhle počasí nejvyšší stonek vytlačil teď ještě 7 cm nového listu, neskutečný..

# 05.12.2019, 10:35

nejvýše položená obec v ČR Filipova Huť má aktuálně také nejvyšší teplotu v ČR (skoro 8°C) :D krásně se projevuje rychlé oteplení ve vyšších polohách

96
# 05.12.2019, 10:46

Za to u nás jasná obloha dlouho nevydržela. Deka a -5 stupňů.

270
# 05.12.2019, 11:29

A je to tady, poledne a pořád -3,5 s muldou a hlavně nepříjemným ledovým JV větrem až k 40km/h, padají miniaturní vločky, zlatej teplej Atlantik, tohle je hnus největší, pocitová teplota -10.

238
# 05.12.2019, 13:40

U nás též čerstvý vítr a -3°C, občas drobně sněží - poprašek sněhu.
Osobně už si taky moc nepamatuju, kdy naposledy na Mikuláše mrzlo nebo dokonce padal sníh.:snih:

22
# 05.12.2019, 15:32

No však ono už to dlouho nevydrží příští týden teplo až do nevidím.......

# 05.12.2019, 16:39

Tak pratele co si budem nalhavat, vystupy jsou katastrofa a GFS zasel uplne nejdal, to je aspon poradny teplotni nadprumer:D. Tohle uz neni jen teplo, to je proste tragedie. Snad bude aspon hodne srazek. Ackoliv se snazim nebyt pesimista, tak letos mam pocit, ze zima proste neprijde, ono tak ani nejde o to, ze by ji nebylo kde brat, ale proste jde o cely prubeh podzimu a stav prirody venku, proste letos podle me bohuzel zima dobra nebude, spise naopak. Nemyslim tim nikde, treba v Alpach nebo ve Skandinavii je uz ted snehu vyrazne nadprumerne mnozstvi a maji tam zadelano na hodne povrdenou zimu, jenze stredni Evropa proste doplaci v poslednich letech na GO podle me jednoznacne nejvic. Coz o to, otepluje se vsude, ale aspon obcas prijde nekde jinde kompenzace, u nas skoro vubec. Ale co je hlavni, naprosto zoufalym zpusobem přicházíme o srážky, a to je problem nejvetsi. Snad bude zase lepe.
No tak jsem se vypovidal:D.

F4
Avatar
109
# 05.12.2019, 16:59

No tak dnes snad padne první ledový den nové sezóny, takže zimně dnes skutečně bylo aspoň z hlediska teplot. Výhled ale horor, mráz ani v noci, srážek taky minimum a když už tak orografické, to je ten váš opěvovaný Atlantik. Ono by stačilo, kdyby napadlo trochu sněhu, pak se zatáhlo nízkou oblačností aspoň na týden a hned by byla venku zima, která vydrží déle než 1 den.

# 05.12.2019, 17:05

F4
Ano presne, mam pocit, ze nekteri si mysli, ze staci kdyz prijde Atlantik a bude plno srazek, takze nebude vadit, ze bude treba v prosinci 10 stupnu. Jenze Atlantik uz davno neni to co byval a uz vubec neni zarukou srazek. Klidne muze byt jen teplo a vetrno, no ale hlavne, ze bude slunecno a zadny mraz, to nekterym staci ke spokojenosti, stastni to lide, tem dost zavidim takovou bezstarostnost.

384
# 05.12.2019, 17:15

Snowrain
No, tak třeba mě to ke spokojenosti nestačí, ale nevím, jak to proudění vzduchu, a to, že není pořádná zima, mám ovlivnit a změnit, tak si holt alespoň občas pochválím, jaké je pěkné počasí..:cool: Takže, když si tu někdo pochvaluje teplo, je to podle mne v pořádku,jsou to jeho pocity... a kladu si otázku, jak to změní klimatické podmínky, když si místo toho bude přát pořádnou zimu..:!!: Otravné samozřejmě jsou různé stesky na furt teplo, furt mlha, furt sucho, furt slunce, atd. a pak se člověk koukne do map a nestačí se divit nad uplně jinou realitou..:D
(ale jo ty poslední výstupy jsou na vzdychnutí)..

# 05.12.2019, 17:24

palma
To samozrejme, tak jsem to nemyslel, mozna jsem se spatne vyjadril. Ja nemam problem s tim, ze nekdo ma radsi teplo a slunecno a treba zimu moc nemusi, to je naprosto v poradku, kazdy ma rad neco jineho. Jen proste nemam rad ten typ lidi, kteri by porad chteli jen teplo a sucho a vadi jim i kdyz treba jeden zrovna prsi, nebo se divi, kdyz v zime treba snezi nebo mrzne. Ja mam mnohem radsi zimu, ale prece se nebudu divit, ze v lete je teplo a sviti slunce, nebo ze jsou treba bourky. Jsem zastance toho, ze kazde obdobi ma mit to sve, jaro postupne tepleji s prehankami, leto teplo, slunecno, ale casto bourky a vydatnejsi dest, na podzim cetne mlhy, nizka oblacnost a mrholeni a v zime snih a mraz. Ale to je jen zbozne prani v dnesni dobe.

# 05.12.2019, 17:37

No výhledy jsou bídné a sněžení se dnes a zítra neděje a dít nebude:D
Ach proč!

Meteogramy Aladin pro Brno-Řečkovice kde bydlím
182
# 05.12.2019, 18:01

Od zítřka nástup oblevy ... ;-)

384
# 05.12.2019, 18:03

Snowrain
No, když jsme u toho, strašně mi chybí tohle... vyleze jeden ven, je mráz, natáhne se ten studený vzduch nosem a zaštípe to v něm (v nose) a člověk ucítí tu řezavou zimu až někde za nosní přepážkou, potažmo snad i v plících, taková čirá zima..:( , to mi schází, to jo..

238
# 05.12.2019, 18:16

I teď odpolední GFS hrůza...snad ještě horší výstup od výstupu. Jakoby tam ani nebyla žádná naděje na zimu.
No USA a Kanada samozřejmě klasika, naopak výstup od výstupu se jim prohlubuje a prodlužuje vpád studeného vzduchu.

2646
# 05.12.2019, 18:27

Prady
No je to Strašný:( minulý rok u nás aspoň 11 dní v prosinci byl sníh a na Křemešníku se už krásně lyžovalo;-) a letos se budeme muset spokojit s pár cm sněhu jsem zvědav kdy překonáme zatím nejvyšší sněhovou pokrývku ze 13.11 to bylo 11 cm:snih: vůbec bych se nedivil kdyby to byla max pokrývka za zimu uvidíme hold ty krásné zimy už asi nikdy nebudou:!!: poslední vydařená byla v roce 2010/11

# 05.12.2019, 18:36

Tutugon
Ja jsem zvědavý kdy překonáme poprašek a to bude v našich končinách těžké:D
Mimochodem zde slabě sněží(Technické sněžení)

2646
# 05.12.2019, 18:41

Sněžník
U nás už něco miniaturního padá od včerejšího večera aspoň tady v Olešné ale nic nenapadlo je to takové sněhové mrholení;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.